Skocz do zawartości
zgf1

Mugen 5 vs Gelid Phantom vs Arctic Freezer 34 eSports Duo (Ryzen 3600)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wiem, że tematów o chłodzeniach było sporo, sporo też czytałem. Poszukuje chłodzenia pod Ryzena 3600, obecnie na chłodzeniu box po prostu średnio da sie żyć, w grach temp dochodzi do ponad 70C(nie we wszystkich ofc) do tego ma bardzo nieprzyjemny dźwięk.Zastanawiam się nad jakimś lepszym chłodzeniem, wybór na chwilę obecną zawęziłem do tej trójki:

 

 

Mugen 5 rev B

Gelid Phantom

Arctic Freezer 34 eSports Duo

 

 

W sumie skłaniam się najbardziej do Mugen5, czy będzie on najbardziej wydajny z nich wszystkich?Arctic Freezer 34 eSports Duo wydaje się być bardzo ciekawym coolerem, jest przede wszystkim bardzo cichy, ale jak ma się jego cisza i wydajność do Mugena5?

 

Wiem, że chłodzenia są troche z różnej półki cenowej, ale jeśli okaże się, że muszę dołożyć 50zl i mieć ciszę to chętnie to zrobię.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Arctic Freezer 34 eSports Duo cichy? Przecież to mały odrzutowiec z wentylatorami lecącymi na 2000 RPM :P. Realnie jest to chłodzenie pokroju Fera 3 z dorzuconym drugim wentylatorem. Moim zdaniem średni wybór, wolałbym wziąć Fortisa 3, który będzie wydajniejszy i cichszy. Gelid Phantom to spoko chłodzenie, ale fabryczne wentylatory są średnie. Mugen 5 jest bardzo spoko, chociaż niewiele gorszy jest Fortis 3 za 50 zł mniej. Ewentualnie bardzo fajnym chłodzeniem w okolicy 200 zł, chociaż o średniej dostępności jest HR-02 Macho rev. C.

 

Realnie tego 3600 schłodzi bez problemu Fera 3 przy zachowaniu przyzwoitej kultury pracy. Tak czy siak wszystko sprowadzi się do ustawienia dobrej krzywej obrotów z uwzględnieniem histerezy, żeby wentylator nie przyspieszał w momencie gdy procek na pół sekund zrobi maksymalny boost i temperatury skoczą o 15-20 stopni, bo tak te Ryzeny mają.

 

Na Twoim miejscu wziąłbym dowolny cooler poza tym Arcticiem - Mugen 5, Gelid Phantom, Fortis 3, HR-02 Macho rev. C bo różnice między nimi są marginalne. Wszystko będzie sprowadzać się do odpowiedniego wyregulowania wentylatorów. Każde z tych chłodzeń ma spory zapas wydajności względem ilości ciepła produkowanego przez 3600, nawet po mocnym OC.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opowiedź, a to mnie zaskoczyłeś z tym AF34, brałem go pod uwagę tylko ze względu na pozytywne opinie odnośnie ciszy.https://youtu.be/BaKdEtkWoxQ?t=238

Fortis może i wydajny ale jego wykonanie moim zdaniem trochę pozostawia do życzenia, teraz najbardziej skłaniam się do Mugen5 :)Dobra wydajność, cisza, fantastyczny montaż na AM4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od testu na który spojrzysz. Tutaj masz porównanie Arctica z Mugenem 5 i widać, które z tych chłodzeń jest wydajniejsze i cichsze. Wyniki testu Blacka mnie trochę dziwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zależy od platformy, black testował na ryzenie 1800x, a tweaktown na i7 6700k. Mam fere 3 i tego arctica, może pokuszę się o amatorski test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej było powiedziane - ten Freezer 34 eSports Duo to trochę odrzutowiec, brałbym na Twoim miejscu coś pokroju Fortisa 3 / Grandisa 2, o ile Ci się zmieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje, zatem Frezer odpada, Fortisa nie chce ze wzgledu na wykonanie, chyba celowal bede po prostu w Mugena 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje, zatem Frezer odpada, Fortisa nie chce ze wzgledu na wykonanie, chyba celowal bede po prostu w Mugena 5 :)

Ze względu na wykonanie - czyli z jakiego względu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o niklowanie, które ma Fortis RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o niklowanie, które ma Fortis RGB.

A myślisz że te niklowanie to jakieś super jest ? Mam tego Fortisa RGB i szczerze powiem że całość wygląda "mocno średnio". Zwłaszcza te spiłowane ciepłowody przy stopce na której pod naklejką czaiły się na mnie dwie czarne niezmywalne plamy. Mój stary Zalman Flex jast całe lata świetlne przed tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już wieloletnim użytkownikiem mugena 5 pcgh i nie mogę nic złego o nim powiedzieć, najpierw chłodził core2 quad 9400 i od premiery ryzena 2700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A myślisz że te niklowanie to jakieś super jest ? Mam tego Fortisa RGB i szczerze powiem że całość wygląda "mocno średnio". Zwłaszcza te spiłowane ciepłowody przy stopce na której pod naklejką czaiły się na mnie dwie czarne niezmywalne plamy. Mój stary Zalman Flex jast całe lata świetlne przed tym.

No właśnie, idealnie ujęte.

 

Jestem już wieloletnim użytkownikiem mugena 5 pcgh i nie mogę nic złego o nim powiedzieć, najpierw chłodził core2 quad 9400 i od premiery ryzena 2700x.

Zatem wybór jasny, zostaje przy Mugen5, do tej pory przez lata miałem Mugen1 i byłem zadowolony.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wybór jasny, zostaje przy Mugen5, do tej pory przez lata miałem Mugen1 i byłem zadowolony.

 

Zazdroszczę, że dla Ciebie wybór jest jasny :)

Ja przez lata (11 lat, 3 procesory) miałem Mugena 2, ale czytałem, że kolejne nie są aż takie super i teraz sądzę, że kupię raczej Thermalright Macho rev. C. (ale jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogladalem duzo recenzji, w zadnej nie byl slabo oceniany, do tego mega fajny montaz.Ryzena nie zamierzam krecic wiec nie ma co szalec, za okolo 200zl raczej nic duzo lepszego sie nie dostanie.

 

Thermalright Macho rev. C

Tez zobacze ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...