Skocz do zawartości
vixen03

Bios a Versje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, mam taki problem niedawno miałem naprawianego laptopa padł chip BGA, po naprawie i skopiowaniu i wgraniu w układ nowych danych o kartach graficznych itp wgrali mi bios , koleś nie wie jaki to bios ani nic , mówił ze maja bazę biosów i wgrali , z tego co się doszukałem jest bios z 2017r i chciał bym go uaktualnić ze strony MSI na najnowszy , ponieważ główna przyczyna jest taka ze laptop przy trybie uśpij , hibernacja itp wchodzi w faze uśpienia i za jakiś czas startuje od nowa , co zostało otwarte itp wyskakują komunikaty ze system został źle zamknięty etc. z rozwiązań jakie znalazłem tego problemu zostało mi tylko zmienienie biosu .

tylko moja obawa jest taka czy mogę zaktualizować bios ze strony msi nie wiedząc jakie wgrali w serwisie naprawy laptopów ?

aktualnie wersja bios jaka jest to e16j9ims.313

w bios pokazuje Version 2.18.1263

 

ja chciałem pobrać najnowsze ze strony MSi pod mojego laptopa E1799IMS_3xx

 

nie chciał bym uwalić płyty czy co kolwiek, nie wiedząc co tam wgrali itp wcześniej nie bawiłem się biosem , tzn bawiłem się 10 lat temu ^^ wiele się zapewne pozmieniało

Dlatego pytam was madre glowy siedzace w komputerach bo ja to tylko okazjonalnie w cos zagram jak dziecko usnie , ale wkurza mnie jak cos nie dziala jak powinno

 

Laptop MSI GE72 7RE Apache Pro

i7 7700HQ

16GB RAm

GTX 1050TI

SSD PAtriot

Win 10 Pro

 

aa i zapomnialem , nie wiem czy to moze miec cos wspolnego ale np w grze metro exodus , po takim wstaniu systemu gdy laptop po uspieniu uruchamia sie od nowa , wywala mi ze ustawienia gry zostaly zmienione i czy chce wczytac bezpieczne , wkurzajace bo czesto 3 na 5 wlaczen gry musze ustawienia od nowa ustawiac w grze grr

post-487598-15831532015042_thumb.png

Edytowane przez vixen03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...