Skocz do zawartości
luki172

Core i7 6700k jak sie ma do Ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Może mam nietypowe pytania, ale w czwartek bede mial pc z core i7 6700k i zastanawiam sie czy ten procek czasem nie bedzie lepszy od mojego obecnego Ryzen 5 3600?

Cos czuje, ze w wiekszosci gier moze byc ciut lepszy, ale z drugiej strony chyba jednak mniej przyszlosciowy? Choc z drugiej strony czy faktycznie dozjemy czasow, gdzie wielowatkowosc bedzie tak wykorzystywana?

Co o tym sadzicie?

 

Gdybym jednak został przy Ryzen 3600 to..

 

Kumpel chetnie kupiłby ode mnie 6700k, ale oferuje mi kase + core i5 6500 i nie do konca wiem, ile od niego wziac zeby nie stracic

Widze, ze 6700k chodzi po 600 zl na allegro, ale tak realnie to bym wział pewnie z 550, a za 6500 jakies 250 zl? Czyli 300 zl byloby git?

 

Sorry, troche glupi watek, ale jakis zmieszany jestem..

Edytowane przez luki172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik od 4 lat 6700k@4,5 teraz zdecydowanie brałbym 3600. Mój póki działa i jeszcze daje radę, to niech będzie. Poza tym nie bardzo mam na co wymienić wysłużoną Hero VIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=LCV9yyD8X6M

 

Od 10generacji i7 4/8 będą pod nazwą i3, i3 4/8, i5 6/12, i7 8/16 i 9 10/20.

 

Już dożyliśmy większej ilości rdzeni i wątków za sprawą AMD, nowe konsole będą na Ryzenach 8/16, więc pod nie będą pisane gry w 2021r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał, u siebie włożysz lepszego procka jak zajdzie potrzeba a 6700k to maksimum tego co da się wycisnąć z tamtych mobasów.

 

Plus sporo roboty z wymianą płyty i potem sprzedaż tego 6500 jakimś Januszom z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak sugerowac się testami purepc i pclab to r5 3600 pokonuje 9600k (na bank lepszy od 6700k), ale jak patrze na yt to juz roznie to bywa, ale chyba lepiej zostac przy nowoczneniejszej jednostce tak czy siak

Juz sie nie moge doczekac az sam potestuje oba proce, sprawdze Metro Exodus, AC Origins, Shadow of Tomb Raider i Control moze cos jeszcze

 

Pamietam jak ludzie mowili, ze 4 rdzenie to nikomu niepotrzebne (prawie zadna gra ich nie wykorzystywała), a jednak nadeszły te czasy, kiedy 2 rdzenie nadaja sie na smietnik

To samo pewnie bedzie z 4 za jakis czas, a w Ryzenie mam jednak te 6/12

Edytowane przez luki172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwile nie ma sensu wymieniać procesora.

Poczekaj do premiery nowych cpu intela i amd, a ceny obecnych sporo spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy wątek ryzena 3600 ma wydajność zbliżoną do pojedynczego wątku i7 8700, tyle samo rdzeni i wątków. Odpowiedz jest prosta, po OC 6700k będzie mieć mocniejszy jeden wątek, ale będzie się też bardziej grzać (glut) no i ma 2 rdzenie i 4 wątki mniej. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej gier wykorzystuje większą liczbę wątków, to głupotą byłoby zmienianie ryzena na starego skylake'a. Cztery wątki więcej to 50% tej i7 :E Napiszę inaczej, podkręcony i5 7600k ma znacznie wydajniejszy jeden wątek od ryzena 2600, a w watch dogs 2 mocno chrupie, ten drugi w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy wątek ryzena 3600 ma wydajność zbliżoną do pojedynczego wątku i7 8700, tyle samo rdzeni i wątków. Odpowiedz jest prosta, po OC 6700k będzie mieć mocniejszy jeden wątek, ale będzie się też bardziej grzać (glut) no i ma 2 rdzenie i 4 wątki mniej. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej gier wykorzystuje większą liczbę wątków, to głupotą byłoby zmienianie ryzena na starego skylake'a. Cztery wątki więcej to 50% tej i7 :E Napiszę inaczej, podkręcony i5 7600k ma znacznie wydajniejszy jeden wątek od ryzena 2600, a w watch dogs 2 mocno chrupie, ten drugi w ogóle.

Pojedynczy wątek R5 3600 jest równy temu z i7 9700k. 6700k będzie mieć porównywalne IPC przy 4.7-4.8GHz. Ja napiszę jeszcze inaczej: :P Stockowe i7 6700k i i7 7600k mają takie IPC jak R5 2600 podkręcony na 4.0GHz. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem I7-6700 i wyniki w grach praktycznie identyczne jak Ryzen 1700@4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwile nie ma sensu wymieniać procesora.

Poczekaj do premiery nowych cpu intela i amd, a ceny obecnych sporo spadną.

Premiera u Intela niczego nie zmieni no może ciut cenowo będzie lepiej ale wątpię ... A odnośnie AMD + 5/10% do wydajności i tyle. Nic nowego w tym temacie.Tyle i aż tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera u Intela niczego nie zmieni no może ciut cenowo będzie lepiej ale wątpię ... A odnośnie AMD + 5/10% do wydajności i tyle. Nic nowego w tym temacie.Tyle i aż tyle ...

 

Widać, że nie jesteś w temacie procesorów Intel i AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki172

Masz już ryzena na pokładzie? To daj sobie spokój z kombinowaniem z intelem. Znajomy jak będzie chętny na tego 6700k, to mu go sprzedaj, ale jego i5'tki nie bierz w rozliczeniu, bo niby czemu masz sobie robić robotę? Niech kolega sam sprzeda swój stary procesor. Proste jak drut ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki172

Masz już ryzena na pokładzie? To daj sobie spokój z kombinowaniem z intelem. Znajomy jak będzie chętny na tego 6700k, to mu go sprzedaj, ale jego i5'tki nie bierz w rozliczeniu, bo niby czemu masz sobie robić robotę? Niech kolega sam sprzeda swój stary procesor. Proste jak drut ;).

Tak najlepiej było by zrobić.Inna sprawą jak by nie miał ryska.To wtedy może sobie zbudować na 6700k.Tak tylko mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby nie miał Ryszarda to nie warto budować zestawu na i7 6700/7700/k. Chyba że z używanych części, ale nawet to nie bo są Ryzeny z rynku wtórnego które cenowo zabijają jakikolwiek sens Inteli. Nie ma co na dzień dzisiejszy myśleć o Intelu. Trzeba chyba upaść na głowę aby mając R5 3600 wymieniać na i7 6700. W ogóle nie powinno być tego tematu :E

I mówię to ja Intelowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie jesteś w temacie procesorów Intel i AMD.

Pożyjemy zobaczymy czy faktycznie nie jestem w temacie lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pożyjemy zobaczymy czy faktycznie nie jestem w temacie lol2.gif

 

22_intel_comet_lake_s_wyciekly_ceny_nowych_procesorow_2.png

 

Płyty Z490 tanie nie będą.

 

Co do ZEN3 będzie lepiej, a o ile, to testy zweryfikują.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na info. czy b460 będą jednocześnie miały premierę z z490, czy specjalnie opóźnią, by kupować droższe płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na B ramy beda miec ograniczona predkosc znowu to i tak bardziej bedzie sie oplacalo kupic zwykla tania Z niz lepsza B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki Intel blokuje oc ramu na B to nadają się tylko do zestawów z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w ogole np nie ogarniam dlaczego niektorzy potrafia kupic B360 za 500 czy nawet wiecej bo chca lepsza plyte a nie kupia w tej samej cenie fajnej np Z390 na ktorej mozna zrobic OC itp itd

 

np B360 GAMING PRO CARBON od MSI za 569 zl vs Z390 GAMING X od Gigabyte za 599 zl

 

Ta B360 jest fajnie wyposazona, duzo portow sata, 2 x M.2 itp itd, dzwiekowka ALC 1220. Z kolei ta Z90 ma prawie to samo wszystko tylko gorsza dzwiekowke ale daje mozliwosci OC procka + szybki RAM + OC tego ramu

 

Mysla ze jak kupia droga B to bedzie fajna plyta. Ja wychodze z zalozenia ze H i B sie kupuje te tansze wersje a przy Z mozna juz szukac drozszych konstrukcji

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wystarczy Z370 i Ramy lecą z OC jak szalone.

Zwykły paździeż za 450 zeta https://www.x-kom.pl/p/385882-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370-pro4.html

Do tego sprytny 8700 nonK i OC RAM = rakieta.

 

Czyli jak wtopić kasę przed premierą 10G, nie wybierając Ryzena 3600. :thumbup:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...