Skocz do zawartości
BRB Nexus

Problemów ciąg dalszy...

Rekomendowane odpowiedzi

Tam w Kingdom Come na początku jak schodzisz przez bramę w dół na główny placyk wioski to ostro spada fps ale to jest "norma" - są w tej grze takie dzikie akcje, gdzie śmiecie czeskie nie potrafili ogarnąć - zobaczysz trochę później akcję w nocy na murach zamku z zapalonymi pochodniami to zrozumiesz...

 

Nie sugeruj się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale widać jak frametime ma dziwny, szczególnie jak rusza kamerą, to nie jest normalne.

Edytowane przez Typowy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb59, przecież tu nie chodzi o testowanie, tylko znalezienie przyczyny ścinek, z którymi autor tematu ma problem w wielu różnych grach. Nie ma znaczenia, czy Doom 2016 będzie uruchomiony na Vulkan czy OpenGL. Na takim sprzęcie powinien działać bez najmniejszych przycięć. U mnie tak działa i działał na poprzednich, słabszych podzespołach.

 

BRB Nexus zrobisz taki test? Opisz też dokładniej jak wyglądają te przycięcia, w sensie czy są bardzo zauważalne, co jaki czas występują i czy regularnie. Chciałbym zobaczyć też jak u ciebie wyglądają te statystyki i wykresy.

Postaram się to zrobić, ale to po prostu uruchomić tą opcję i z nią grać czy jest tam w opcjach jakiś benchmark?

 

Tak jak w poprzednich dwóch filmach z poprzedniego tematu widać było ewidentne rwanie animacji przy ruchach kamery, tak przy tych dwóch filmach nie mogę się dopatrzyć absolutnie żadnego rwania płynności.

Ale skoki frametime są spore i w trakcie nich mam takie przycinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki głupi pomysł z mojej strony - może jak masz dobrą kamerę w telefonie to ustawić z boku telefon i po prostu nagrać jak to wygląda bezpośrednio, może kamera z telefonu wyłapie te anomalie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki głupi pomysł z mojej strony - może jak masz dobrą kamerę w telefonie to ustawić z boku telefon i po prostu nagrać jak to wygląda bezpośrednio, może kamera z telefonu wyłapie te anomalie?

Sprawdziłem, nie łapie za bardzo tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na którym dysku instalujesz gry na SSD ? Ja miałem ścinki na HDD w kilku grach m.in. w Watch Dogs natomiast po przejściu na SSD zniknęły problemy.

Jak widać od tamtego momentu porzuciłem HDD i kupiłem dodatkowo SSD 2TB.

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którym dysku instalujesz gry na SSD ? Ja miałem ścinki na HDD w kilku grach m.in. w Watch Dogs natomiast po przejściu na SSD zniknęły problemy.

Jak widać od tamtego momentu porzuciłem HDD i kupiłem dodatkowo SSD 2TB.

Mam te gry na hdd ale czy to ma jakis związek z tym? Wiele ludzi gra na hdd w takie gry i problemów nie ma. Na poprzednim pc wszystko szło na ssd a problem był taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te gry na hdd ale czy to ma jakis związek z tym? Wiele ludzi gra na hdd w takie gry i problemów nie ma. Na poprzednim pc wszystko szło na ssd a problem był taki sam

To odpal grę na SSD. Dziwie się że kupując taką kartę nie masz SSD pod gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyszło mi do głowy jeszcze że na starym pc jak używałem myszki na 1000 i 500hz miałem mikrościny, może to to?

 

Edit: HDD wystarczy dopóki nie jest to laptopowy szmelc. Nie ma sensu szukać w nim problemu.

Edytowane przez Typowy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te gry na hdd ale czy to ma jakis związek z tym? Wiele ludzi gra na hdd w takie gry i problemów nie ma. Na poprzednim pc wszystko szło na ssd a problem był taki sam

Ja tak mam w laptopie ze na hdd mam losowe freezy(ale typowe freezy na 1-2s) przez dysk twardy, a konkretnie szybkosc odczytu\zapisu i to nawet w takich grach jak heroes 3 nie mowiac o innych.

Na ssd wszystko śmiga :)

Zainstaluj grę na ssd a hdd sprawdź crystaldiskmarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdd nowy, drugi czy używany?

Gta 5 na hdd jak mialem , miewał stuttering dość zacny, ale było to randomowe. Raz gra działała super, raz były przycinki. Przerzucilem gre na ssd i problem znikł. Może tu być pies pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam te gry na hdd ale czy to ma jakis związek z tym? Wiele ludzi gra na hdd w takie gry i problemów nie ma. Na poprzednim pc wszystko szło na ssd a problem był taki sam

Wiele wymagających gier na HDD słabo działa, a KC:D wręcz tragicznie działa na HDD. W twoim przypadku to całkowicie odpiąłbym HDD, abyś się mógł upewnić, że nic ci nie skrobie po dysku podczas grania.

 

Ale ogólnie jak ci już pisałem zamiast siedzieć miesiącami na forum i bezcelowo szukać rozwiązania, lepszym wyjściem było by spakować kompa i pojechać do kogoś kto się na nich zna, niech ci wszystko ogarnie i skonfiguruje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

On wcześniej miał gry zainstalowane tylko na SSD i problem był taki sam, więc po co ma się znowu bawić w sprawdzanie czegoś, co na pewno nie jest powodem ścin :hmm:

 

Polecam przejrzeć jego pierwszy temat, bo 3/4 rad, które są tutaj udzielane zostały już przewałkowane i zrealizowane X razy.

Edytowane przez sc0rpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałem wziąć ssd pod gry ale niestety to przekraczało mój budżet i wolałem nie obcinać karty np do 2060 super.

 

HDD jak i reszta podzespołów łącznie z obudową jest nowy, cały zestaw był kupiony od nowa, każdy element został zmieniony, nawet ta listwa zasilająca. Tak samo monitor i kabel od monitora, teraz jest displayport.

 

Co do myszki to już nie pamiętam ile na hz, dpi ma 3200. Z resztą zaraz zainstaluję apkę od a4tech i sprawdzę te hz

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On wcześniej miał gry zainstalowane tylko na SSD i problem był taki sam, więc po co ma się znowu bawić w sprawdzanie czegoś, co na pewno nie jest powodem ścin :hmm:

 

Polecam przejrzeć jego pierwszy temat, bo 3/4 rad, które są tutaj udzielane zostały już przewałkowane i zrealizowane X razy.

Odpisując mi na pytanie powyżej on nie potwierdził że odpalał te problematyczne gry na SSD.

Mnie cięło na nowym dysku WD BLUE 2TB więc niee bylo to jakies padło. Problem rozwiązał SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz w koncu chodzi o spadki klatek czy scinki obrazu?

tutaj bylo widac dziwne przeskoki obrazu ale w tym nowych filmach nic nie widac tak jak inni pisali... Moze naprawde zaczynasz miec paranoje i widzisz problemy tam gdzie ich nie ma? Byla tutaj taka jedna osoba ktora sama wmowila sobie ze "pada mu karta" bo ma "migajace tekstury w roznych dziwnych miejscach w grach". Potem nagral gameplay i sie okazalo ze w tych konkretnych miejscach migajace tekstury ma kazdy :lol2:

 

Aktualnie z czym masz problem? Z takimi przeskokami obrazu czy ze spadkami fps? Bo tak to napisales ze wlasciwie nie wiadomo czy ten problem z ktorym sie zmagasz to ten sam sprzed pol miesiaca czy jakis inny. A tak na marginesie dlaczego nie zrobisz tego co inni ci juz radzili? Dlaczego nie zamowisz skladania i optymalizacji systemu o kogos kto sie zna tylko ciale korzystasz z uslug sklepu ktory przez pierwsze 2 tygodnie nawet nie potrafil zdiagnozowac problemu? Lubisz sie tak uzerac w nieskonczonosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisując mi na pytanie powyżej on nie potwierdził że odpalał te problematyczne gry na SSD.

Mnie cięło na nowym dysku WD BLUE 2TB więc niee bylo to jakies padło. Problem rozwiązał SSD.

 

W poprzednim temacie napisał, że testował ponad 30 różnych gier na SSD i HDD, a problem był ten sam:

UoMuSpF.png

 

No chyba, że on już tak się pogubił, że sam nie pamięta co wcześniej pisał i na czym testował te gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W poprzednim temacie napisał, że testował ponad 30 różnych gier na SSD i HDD, a problem był ten sam:

UoMuSpF.png

 

No chyba, że on już tak się pogubił, że sam nie pamięta co wcześniej pisał i na czym testował te gry.

To jest tak ogólnie napisane że chyba nie ma pewności. Niech dany tytuł zainstaluje na SSD i wróci tutaj na forum czy pomogło, to można kontynuować wątek. Ja obstawiam winę SSD jeśli odpala najnowsze gry na max detalach na HDD.

 

Ja specjalnie wymieniłem dysk dla RTX 2060 aby zaczęło chodzić bez przycinek

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pocisni tego hddka crystaldiskmark i wrzuć wynik.

Edytowane przez Nequrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pocisni tego hddka crystaldiskmark i wrzuć wynik.

Okej, jutro to wstawię bo teraz muszę już spadać.

 

Dokładniejszy opis tego problemu? Jak mam stały fps jest ok, ale są spadki nagłe, wiadomo że jak jest wysoka wartość fps np 100 i spadnie nagle do 50 to jest ścina, to rozumiem. Ale są po prostu takie spadki przykładowo z 100 do 90 i jest ścina + skok frametime. Nie wygląda to juz jak wina monitora bo on ma g-sync, a g-sync powinien taki efekt spadku klatek dodatkowo łagodzić, że na tak wysokim fpsie nie powinno być to aż tak odczuwalne. Można to porównać do doczytywania lokacji, ale przecież w takim DOOMie sa zamknięte (póki co) lokacje więc co by tu doczytywało? RAM jest bardzo szybki 3200mhz i 16gb więc sam HDD robiłby taki problem?

Jutro powstawiam jakieś filmy z dooma albo czegoś innego, postaram się to uchwycić.

 

Wiem że może trochę chaotycznie piszę ale ciężko się tu skupić jak kolejny raz mam ten sam problem :/

 

Aha i te ściny to nie są jak wchodzę do nowej lokacji, są po prostu podczas poruszania myszką i przemieszczania się klawiszami WSAD

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat się składa że w DOOMie 2016 też miałem ściny i freezy na HDD (na mapie labolatorium Lazarus czy jakos tak), więc dziwie się że do tej pory mając SSD nie zainstalowales na nim Dooma

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD to nie problem, przynajmniej w tym przypadku. Ja aktualnie mam Doom'a na HDD podłączonym przez USB. Zamieściłem wykres z gry. Przy wyłączonej synchronizacji śmiga 200 FPS i też nie ma żadnych nawet najmniejszych przycięć. Czytajcie dokładnie co autor tematu pisze.

 

BRB Nexus, ja już ostatni raz sugeruję ci, co powinieneś najpierw sprawdzić. Jeżeli ty to olewasz, to ja nie będę próbował ci pomóc. Miałeś zmienić ustawienia i zaobserwować, czy jeżeli masz przycięcia w Doom to widać je też na wykresach. Prosiłem też, żebyś zamieścił zrzut ekranu. Nie, nie masz włączać żadnego benchmarka tylko normalną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie śledziłem całego wątku, ale strzelałbym 90% szans że winowajcą jest system. Patrząc na ten wynalazek z szerszej perspektywy całego jego cyklu życia i utrzymania (historia aktualizacji naprawiających 1 rzecz, a psujących 10 kolejnych) Win 10 jest karykaturą systemu operacyjnego. Absolutnie nie użyłbym go jako środowiska referencyjnego do jakichkolwiek testów jeżeli nie jest się zawodowo związanym z obsługą komputera (a i tym osobnikom potrafi wyjść bokiem).

 

Autorze - zainstaluj na chwilę sprawdzoną 7 jak już ktoś wyżej polecał, bez połączenia z internetem. Następnie zablokuj wszystkie aktualizacje i dopiero połącz się z siecią i dokończ resztę konfiguracji / instalek do testów.

Edytowane przez FireHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pisał w jakimś temacie z jakąś grą, że pomogło włączenie trybu gry w Windows 10 bo domyślnie miał to zawsze wyłączone, warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...