Skocz do zawartości
krimaz1991

Jaki monitor do PS4 ? Prośba o pomoc w wyborze.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

 

potrzebuję pomocy w wyborze monitora, który będzie przeznaczony do grania na konsoli ps4. Nie jestem szczególnie wybredny, chciałbym po prostu żeby obraz wyświetlany na monitorze cieszył oko a przyjemność z grania była przynajmniej przyzwoita ( o ile w przedziale cenowym 1200 zł jest to możliwe ? ). Przeglądając sieć w poszukiwaniu odpowiedzi na przedstawione zagadnienie w wielu miejscach napotkałem informację, iż do konsoli bezapelacyjnie najlepszy będzie TV. Kupiłem niedawno 50 calowy TV niemniej jednak mam stosunkowo mały pokój, o ile oglądanie filmów/seriali etc. sprawia przyjemność tak podczas grania na konsoli boli mnie głowa i odczuwam dyskomfort. Potrzebuję czegoś mniejszego do postawienia na biurku.

 

Docelowo planowałem kupić monitor o wielkości 27 cali w rozdzielczości 1080 p. Natomiast w sieci napotkałem opinie, iż przy takim rozmiarze rozdzielczość 1080 p będzie niewystarczająca i w gruncie rzeczy obraz będzie niezadowalający ( nie znam się i nie wiem czy należy różnicować tę sytuację w zależności od tego czy monitor współpracuje z PC czy z konsolą ? )Czy lepiej w takim układzie wybrać monitor 24 calowy ?

Bardzo proszę o radę i udzielenie informacji, jak najlepiej dopasować rozdzielczość monitora do jego rozmiaru tak ażeby granie na konsoli było komfortowe i sprawiało przyjemność oraz zaproponowanie konkretnych modeli monitorów.

 

Nie potrzebuje monitora najwyższej jakości. Poszukuję zakrzywionego, przyzwoitego monitora do kwoty 1200 zł.

 

Zastanawiałem się nad

 

1. https://www.x-kom.pl/p/526933-monitor-led-27-msi-optix-mag271cv-curved-czarny.html#Specyfikacja

 

2. https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-samsung-c27jg50qqux-curved.html

 

3. https://www.x-kom.pl/p/477496-monitor-led-27-acer-ed273awidpx-curved-bialy.html

Proszę o ewentualne komentarze odnoście wskazanych modeli i Wasze propozycję.

 

Z góry dziękuje za pomoc i wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez krimaz1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

EW277HDR to najlepszy monitor do PS4 za takie pieniądze, tylko że nie jest zakrzywiony.

Jeżeli koniecznie zakrzywiony, to może Philips 278E9QJAB/00. MSI i Samsung też są w porządku.

Do gier nawet 32" 1080p obleci przy odpowiedniej odległości.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EW277HDR to najlepszy monitor do PS4 za takie pieniądze, tylko że nie jest zakrzywiony.

Jeżeli koniecznie zakrzywiony, to może Philips 278E9QJAB/00. MSI i Samsung też są w porządku.

Do gier nawet 32" 1080p obleci przy odpowiedniej odległości.

Czy w przypadku podłączenia PS4 do monitora częstotliwość odświeżania ekranu ma istotne znaczenie ? Monitory, które wskazałeś mają częstotliwość odświeżania na poziomie 60 hz, natomiast wszędzie teraz zachwalają i polecają, wskazując jednocześnie jako standard - monitory z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 144 hz. Czy różnica w jakości obrazu pomiędzy 60 hz a 144 hz przy ps4 jest znacząca ?

 

Druga kwestia, być może trochę banalna z mojej strony ale chciałem zapytać o dźwięk w przypadku podłączenia konsoli do monitora, a mianowicie czy jeśli podłącze konsole do któregoś ze wskazanych powyżej monitorów ( MSI lub Samsung ) kablem hdmi to czy będę mógł do monitora podłączyć zarówno słuchawki jak i głośniki i w taki sposób odbierać dźwięk ? Monitory które wskazałeś powyżej mają w specyfikacji zarówno wyjście słuchawkowe jak i wejście audio natomiast wskazane przeze mnie ( MSI i Samsung ) mają tylko wyjście słuchawkowe, jaka jest różnica ? Czy do wejścia słuchawkowego mogę również podłączyć głośniki ?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Nie ma, PS4 i tak wymusi 60 Hz.

2. Tak, potrzebujesz tylko wyjście audio, będą działały głośniki, słuchawki i wszystko co puszcza dźwięk przez Jacka.

BenQ ma wbudowane głośniki, więc może dodatkowo odtwarzać dźwięk przez wejście audio, wyjściem wysyłasz dźwięk do zewnętrznych urządzeń.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnie pierwszej kwestii rozumiem. 144 hz nie dla ps4. Niemniej jednak chcialbym kupić monitor właśnie o takiej częstotliwości odświeżania, bo byc może z czasem podłącze do monitora PC a być może przyda się taki monitor przy nowej generacji konsol.

 

W dalszym ciągu nie rozumiem do końca kwestii związanej z dzwiękiem. Monitory MSI i Samsung które wskazałem powyżej nie mają wyjścia audio tylko wyjście słuchawkowe. Tym samym chciałbym się dowiedzieć czy do tych konkretnych monitorów ( do wyjścia słuchawkowego ) będę mógł podłączyć zarówno głośniki zewnętrzne jak i słuchawk żeby odbierać dzwięk ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe to tylko nazwa, monitory mają wyjście audio, możesz podłączyć jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe to tylko nazwa, monitory mają wyjście audio, możesz podłączyć jedno i drugie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz już rozumiem. CHciałbym jeszcze zapytać, który z monitorów 144 hz z tych które wymieniłem na początku poleciłbyś najbardziej ? Jeśli możesz to napisz dlaczego. Ewentualnie proszę o inne propozycje zakrzywionych monitorów 144 hz w rozmiarze 27 cali, które według Ciebie są godne polecenia w przedziale do 1200 zł.

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Samsung C27JG50QQUX - ponieważ ma rozdzielczość 1440p, niczym innym się raczej nie wybija.

Oprócz niego rozważyłbym jeszcze MSI Optix G27C4 oraz AOC C27G1.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, wybrałeś jakiś monitor? Sam szukam czegoś do max 1000zl pod ps4 pro (później może ps5, za rok). Typowo pod konsole i głównie raczej do call of duty warzone(tego typu szybkie sieciowe gry), bo jakieś fabularne tytuły by były odpalane na tv,a teraz się po prostu męczę siedząc i patrząc w górę na ścianę, jak gramy w CoDa:)

 

Ktoś coś poleca, typowo konsola, nie będzie przesiadek na pc w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...