Skocz do zawartości
MrJohnyWoW

Wysokie użycie procesora graficznego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem odkąd przesiadłem się z windowsa 7 na windows 10. Bez obciążania komputera tj. bez grania w gry itp uzycie procesora graficznego sięga 100% co objawia się wielkimi zawiachami kompa i uniemożlwia jego używanie. Nie zawsze tak jest. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Takie użycie grafiki potrafi się rozpocząć przeglądając strony internetowe na chrome lub na pulpicie. Wyłączenie karty sieciowej nie pomogło. Aktualizacja sterów grafiki nie pomogło. Nie mam pojęcia o co chodzi i jak się pozbyć problemu. Komputer skanowałem windows defenderem i AVG. Windows defender pokazał jakieś zagrożenia ale po usunięciu ich problem nadal wystepuje. Proszę o pomoc.

 

https://zapodaj.net/0858dd722f634.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zakladce szczegoly powinno byc wiecej info :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "szczegóły", a "procesy". Tam się dowiesz, co wykorzystuje procesor graficzny. Jakiś proces jest uruchomiony i ten proces zjada grafikę. Przy wyświetlaniu pulpitu nawet radeon na korbkę nie wchodzi w tryb 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji windowsa troche się uspokoiło ale nadal są te ściny. Mogę je wywołać zmieniając zakładki w chrome na których odpalone są filmy flashplayer. Te zacięcia powoduje proces o nazwie "system" Zauważyłem również, że pojawiły się takie zacięcia w GTA 5, w które postanowiłem znowu sobie pograć. Grałem już na tym zestawie i nigdy problemów nie było. Teraz też gra chodzi płynnie ale co jakiś czas są takie mega spowolnienia na 2 sek i wraca do normy. Jakieś pomysły? Sciny pojawiły się po przesiadce z Win 7 na Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

System na SSD? Windows 10 zainstalowany jako aktualizacja czy na czysto? W Radeon Software masz ustawiony profil grafiki pod gry czy standardowy? Możesz uaktualnić sterownik grafiki (link do pobrania w opcjach Radeon Software):

 

iiijpg_qaspsaw.jpg

 

Nadal jest problem ze znacznym uzyciem GPU na pulpicie czy w przeglądarce? Proces system zjada zasoby GPU?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na SSD? Windows 10 zainstalowany jako aktualizacja czy na czysto? W Radeon Software masz ustawiony profil grafiki pod gry czy standardowy? Możesz uaktualnić sterownik grafiki (link do pobrania w opcjach Radeon Software):

 

iiijpg_qaspsaw.jpg

 

Nadal jest problem ze znacznym uzyciem GPU na pulpicie czy w przeglądarce? Proces system zjada zasoby GPU?

Windows 10 instalowany na czysto na sformatowany dysk. Nie mam SSD. W ustawieniach Radeon jest standard. Sterowniki aktualne mam. Na pulpicie się uspokoiło tylko w przeglądarce i w grze cały czas takie skoki 100% użycia. Tak proces system zjada zasoby gpu.

 

Edit: Zauważyłem, że podczas grania w GTA V, gdy występują te zacięcia, najbarciej obiążającym procesem karte graficzną jest właśnie GTA V. Wgl dziwna sprawa. Gdy pojawiają się te zacięcia obciążenie karty spada z ok 70-90% do 20-30%.

Edytowane przez MrJohnyWoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też nie mam SSD a system stawiany na czysto kilka dni temu. Nie narzekam na widoczne zacięcia ale ostatnio pogrywam tylko w heartstone czy mudrunner (tutaj to lagi się zdarzają niezależnie od posiadanego dysku czy jego obciążenia). Większość osób (jeśli nie wszyscy użytkujący win 10 na SSD) stwierdzi że HDD nie nadaje się do tego systemu (a tym bardziej gier) więc zawsze można sprawdzić czy będą jakieś zmiany na + po przeprowadzeniu optymalizacji systemu np. według tego poradnika lub

(tego samego autora).

No i zagadka dlaczego proces System jedzie po GPU skoro najczęściej jeśli obciąża to przeważnie CPU. Skanowałeś może ostatnio system pod kątem ewentualnej infekcji?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zagadka dlaczego proces System jedzie po GPU skoro najczęściej jeśli obciąża to przeważnie CPU. Skanowałeś może ostatnio system pod kątem ewentualnej infekcji?

 

Skanowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób i podaj logi z FRST Mój link skoro pisałeś na początku że Windows Defender znalazł jakieś zagrożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma w logach nic szkodliwego, w sensie infekcji.

W dzienniku zdarzeń powtarza się (4 wystąpienia od 23.03) poniższy błąd:

 

Error: (03/26/2020 03:01:57 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7034) (User: )

Description: Usługa AMD User Experience Program Launcher niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 1.

więc można testowo wyłączyć tą usługę (tryb uruchamiania Wyłączony)

Być może ma to związek użyciem zasobów GPU przez proces System.

Ta usługa jest zbędna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...