Skocz do zawartości
6pounder

Czym złamać hasło do pliku RAR?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć :) Właśnie pobrałem spakowane pliki z google drive sprzed 3 lat, do których rara zapomniałem hasła i po kilkudziesięciu próbach wszelkich kombinacji, które przyszły mi do głowy poddałem się. Czy istnieje opcja złamania takiego hasła w rarze? W sieci znalazłem poradniki sprzed lat polegające na tworzeniu batów łamiących hasła, ale żaden mi się nawet nie włącza. Programy do łamania pokazywane na Youtube łamią hasła do 3 znaków (nie sprawdzałem pełnej wersji, jeśli nie wiem czy ogarnie) i troszkę jestem w kropce. Nie mam już dysku, na którym pakowałem ten rar, więc żadnego odzyskiwania już nie przeprowadzę.

 

Co w tej sytuacji począć?

Edytowane przez 6pounder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od podstaw - pamietasz chociaz mniej wiecej ilu znakow uzyles i czy podawales male liter, duze liter, liczby czy znaki specjalne ?

 

Ogolnie to metoda Brute ale przy dluzszych czy zlozonych haslach - slabo to widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pod hasłem "GPU rar password crack" jeżeli planujesz to robić przed brute-force.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od podstaw - pamietasz chociaz mniej wiecej ilu znakow uzyles i czy podawales male liter, duze liter, liczby czy znaki specjalne ?

 

Ogolnie to metoda Brute ale przy dluzszych czy zlozonych haslach - slabo to widze :)

 

Nie pamiętam właśnie :/ sprawdziłem wszystkie hasła, których używałem w tamtym okresie i klops. Podejrzewam, że wymyśliłem coś indywidualnie na ten jeden raz i zapomniałem o pliku aż do dziś, gdy potrzebuję zawartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból. Jeśli hasło było chociaż trochę bardziej poprawne, możesz zapomnieć o brute force.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak hasło miało ponad 3 litery, tylko litery to już jest problem, więc szczerze sobie daruj, chyba że masz kilka lat czasu to jakiś program pomoże, ale cierpliwość. Z ciekawości co sciagles? Może www.skidrow.com zadziała? Chyba że to było Twoje archiwum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje archiwum, wrzuciłem sobie tam trochę dokumentów i teraz chciałem je przejrzeć i użyć, ale niestety nie wydaje się to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmusić swój mózg do ciężkiej pracy, obejrzyj zdjęcia z tego dnia/tygodnia po czym zamknij oczy na chwilę i spróbuj przypomnieć sobie sytuację gdy wpisywałeś hasło. To gdzieś tam siedzi. W filmach to działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś, jeszcze za czasów XP, dało się w prosty sposób usuwać hasła z archiwów (chyba były to właśnie RAR). Dziś nie ma na to najmniejszej szansy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...