Skocz do zawartości
TreadStone73

Gigabyte ga-ep45-ds3r - nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Objawy są takie, że po włączeniu zasilania odzywa się jeden krótki dźwięk, potem dziewięć dłuższych i następuje ponowny boot z takimi samymi objawami (loop). Wyjąłem kartę grafiki i pamięci, odłączyłem dyski i to samo. Zasilacz też był zmieniany na inny. Jak wyjmę procesor to jest cisza :)

 

Gigabyte ga-ep45-ds3r

Intel Core 2 Duo E8400

Uwalona płyta czy procek?

Edytowane przez TreadStone73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaką masz pamięć i w ilu modułach? Jak w dwóch to spróbuj na jednym uruchomic komputer. Być może coś stało się z biosem. Jak się da to zrób aktualizację. Możesz wejść do Biosu? Ewentualnie możesz spróbować na innej płycie.

 

Poczytaj

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pamięć i w ilu modułach? Jak w dwóch to spróbuj na jednym uruchomic komputer. Być może coś stało się z biosem. Jak się da to zrób aktualizację. Możesz wejść do Biosu? Ewentualnie możesz spróbować na innej płycie.

 

Poczytaj

 

Pamięć jakiś IN2T2GNXNFX 2GBx4 800MHz na kościach Hynixa. Ale z wyjętymi kośćmi wyje tak samo. Nie można wejść do biosu bo nie nic nie wyświetla, nie mam już innej płyty do testów. W instrukcji obsługi tej płyty wyczytałem, 1 long, 9 short: BIOS ROM error.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jakiś IN2T2GNXNFX 2GBx4 800MHz na kościach Hynixa. Ale z wyjętymi kośćmi wyje tak samo. Nie można wejść do biosu bo nie nic nie wyświetla, nie mam już innej płyty do testów. W instrukcji obsługi tej płyty wyczytałem, 1 long, 9 short: BIOS ROM error.

 

To spróbuj na jednej kości, ale to moim zdaniem nic nie da (spróbować nie zaszkodzi). Wyje jak wyjmiesz oba moduły? Jak ma wystartować bez RAM-u? Niejasno piszesz jak i co próbowałeś.

 

Moim zdaniem padł bios na płycie. Nie wiem czy idzie to naprawoić. Poczekaj na rady kogoś bardziej doświadczonego. ;)

 

Może zrób jego reset (wyjmij bateryjke na jakiś czas, albo zworką-nie wiem). Jak masz instrukcje to poczytaj sobie jak się resetuje bios na tym Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny w sockecie wszystkie na miejscu ?

Pady na cpu nie przebarwione/wypalone ?

 

Podmiana procesora jest bardzo tania... wręcz darmowa - zrób to.

Wystarczy najtańszy cpu pod 775.

 

EDIT: wyjmij baterie i sprawdź, czy koszyk jest cały - czasem bateria wyleje i wyżera płytę.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...