Skocz do zawartości
SILKZOR55

TV do konsoli i laptopa w cenie 3000-4000 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Poszukuję telewizora do ps4/ps5, a także do laptopa. Nie wiem dokładnie na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę. Matryca, maksymalna jasność, częstotliwość odświeżania? Jestem zielony w tym zakresie, więc liczę na waszą pomoc.

Cena może zostać przekroczona o kilka stówek jeśli istnieją ciekawe opcję powyżej ustalonej kwoty.

Wielkość telewizora jaką jestem zainteresowany to 55 cali.

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autorowi zależy na HDMI 2.1 to powinien poczekać na nowe telewizory. Niestety tego standardu nie wspiera bardzo wiele modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brac qleda to lepiej oleda od firm ktore go sprzedaja a nie stara technologia z nowym podswietleniem i nazywaja to qled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jeśli chodzi o jakość obrazu nie ma nic lepszego od Sony xf9005, do tego ma bardzo jasny HDR, zjada wszystkie wcześniej wymienione na śniadanie. Qledy Samsunga mają bardzo cukierkowe kolory i "świetny" kontrast dynamiczny. Oprócz tego telewizor jest bardzo jasny w sdr, dużo jaśniejszy od qledów w tej cenie. Ru8002 z jasnością około 330cd do nasłonecznionego pokoju to kiepski żart. Ten Sony w sdr jest 2x jaśniejszy. 330cd wystarczy do ciemnego pokoju że spuszczonymi roletami.

LG c9 czyli OLED do laptopa też się nie nadaje, elementy pulpitu, ikonki i paski przeglądarki wyświetlane przez kilka godzin na oledzie to ryzyko wypalenia.

 

Jeśli autorowi zależy na HDMI 2.1 to powinien poczekać na nowe telewizory. Niestety tego standardu nie wspiera bardzo wiele modeli.

Dokładnie, w tym momencie nie ma na żadnego ciekawego LCD z HDMI 2.1 w tej cenie, a OLED do laptopa odpada.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu oled odpada do laptopa?

Bo na oledzie nie powinno się wyświetlać nieruchomych elementów przez długi czas.

Zaśnij przy laptopie i zostaw włączony pulpit na całą noc, innym razem przeglądarkę, powtórz n razy. Przeglądaj godzinami internet z nieruchomymi elementami przeglądarki i z paskiem start. Tego się nie zaleca w przypadku OLED, powinieneś wiedzieć dlaczego.

 

https://philips-tvconsumercare.kxondemand.com/Portal/pl/Faq/All/5245

 

Oznacza to, że jeśli obrazy są wyświetlane statycznie na ekranie telewizora przez dłuższy czas (ponad 20 minut), te statyczne części obrazu mogą pozostać widoczne i ulec tymczasowemu „wypaleniu”.

 

https://www.tabletowo.pl/co-kazdy-powinien-wiedziec-o-wypaleniach-matryc-oled-w-telewizorach/

 

Problem może wystąpić, gdy przez wiele godzin na ekranie pojawia się statyczny obraz, a sytuacja ta wielokrotnie się powtarza przez długi czas. W konsekwencji, na matrycy pozostaje delikatny szczątkowy obraz ze statycznych materiałów graficznych, który przypomina np. tzw. znak wodny, stosowany w dokumentach programu Word. Należy zaznaczyć, że do statycznych elementów obrazu zaliczają się również m.in. logo stacji oraz pasek informacyjny, tak często używany w stacjach newsowych.

 

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

 

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Materiały z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu albo z lewej i prawej strony ekranu (na przykład obraz w formacie letterbox lub 4:3)

Statyczne obrazy, takie jak fotografie.

Gry wideo zawierające statyczne elementy obrazu.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Statyczne elementy obrazu z aplikacji.

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

 

Nawet na stronie producentów tv masz informacje na ten temat.

 

Po prostu telewizor OLED nie nadaje się na monitor i tyle.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów na Twoje mądrości. Na OLEDzie nie zaleca się oglądania statycznych obrazów. Po co kupować coś, co się wypali, potem odsyłać na gwarancję i zostać na jakiś czas z niczym? Może lepiej kupić coś, co jednak nadaje się do preferowanych przez użytkownika zastosowań? Poza tym gwarancji mogą nie uznać i kasa w błoto. Poczytaj sobie o tym, jak gwarancja bywa odrzucana z powodu "niewłaściwego użytkowania", czyli zbyt rzadkiej kompensacji. OLED to nie jest dobra matryca dla monitora i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe oledy już się nie wypalają jak te stare.

Jasne, że nie, ale wciąż nie nadają się do wyświetlania statycznych obrazów przez długi czas. Jeśli byłoby inaczej, to dlaczego producenci by to odradzali? Żeby zmniejszyć popyt i strzelić sobie w stopę? Są jakieś monitory OLED? Jeśli masz oleda, to zrób test, zostaw włączony pulpit na 6h i powtarzaj czynność przez siedem dni, zobaczymy, czy nic się nie wypali;) ja miałem dwie c9 i obie się wypaliły, chociaź komputera nie podłączałem. Pewnie trafiłem felerne sztuki, ale jednak bym nie ryzykował i nie wyświetlał statycznych obrazów przez długi czas, wbrew zaleceniom producentów. Dla mnie koniec dyskusji, bo chyba piszę do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Albo xf9005, bo to wciąż bardzo dobry tv, się bez HDMI 2.1, albo pozostaje czekać na tegoroczną ofertę tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma przepłacać za nowości?

Lepiej kupić OLED, który nawet przez producentów nie jest zalecany do takich zastosowań. Wymiękam jak czytam co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor tematu nie zaznaczyl do czego dokladniej bedzie uzywal lapka spietego z tv moze do ogladania filmow a Wy napinacie sie niemilosiernie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poprzednią stronę dlaczego OLED nie nadaje się do tych zastosowań i jakość obrazu nie ma nic do tego. Spamujesz niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze jest bedzie statyczny obraz to oled lepiej nie ale jesli bedzie uzywany do ogladania filmow to oczywiscie ze moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ci się wypalił to teraz każdemu będziesz odradzał?

W tym co cytujesz w ogóle o tym nie wspomniałem. W ogóle piszesz bzdury, bo w jednym temacie nawet go polecałem. W tym temacie odradzam, bo do laptopa się nie nadaje i tyle. Normalnie beton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Przeczytaj potrzebie posty, może mieć nawet 3.0 i i tak się nie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie tu nad TV już miesiąc, a autor tematu nie odezwał się ani razu od założenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...