Skocz do zawartości
Lord VeX

MSI B450 GAMING PLUS MAX - ale jaja :E

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem podzespoły do nowego kompa - baza to MSI B450 GAMING PLUS MAX + Ryzen 3600.

 

Zrobiłem update Biosu, włożyłem M2 z poprzedniego PC z bootowalnym Widnowsem na UEFI. Ustawiłem w tryb UEFI, dysk na M2 jest był jedynym podłączonym "napędem". Przy każdym starcie niestety wchodzi do Biosu, z któergo nie da się przejść do Windows nawet wybierając ręcznie Windows Boot Manager.

 

Natomiast o dziwo są 3 opcje załadowania Windowsa :E

- Advanced Options -> Hardware Monitor

- Advanced Options -> Board Explorer

- Włożyć dowolny USB nawet pusty podczas pobytu w Biosie

 

Filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=oAQsjZlv8yw

 

 

Takich cyrków jeszcze nie widziałem, resetowałem CMOS, ponawiałem instalację Biosu, finalnie odesłałem do Moreli na "błyskawiczną wymianę", czekam już tydzień, łącznie 2 tygodnie bez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Być może znalazłeś jakiegoś specyficznego buga w BIOSie dotyczącego tego modelu SSD. Szkoda, że nie masz innego dysku (nawet HDD) na sprawdzenia czy dzieje się to samo, no ale już po ptokach bo odesłałeś.

 

Jednak tak czy siak moim zdaniem powinieneś to zgłosić e-mailem do MSI na ich support techniczny razem z filmikiem by się tym zainteresowali: info.pl@msi.com

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na support MSI.

 

Współpracowałem z działem marketingu MSI Polska i nie mogę powiedzieć nic dobrego :E Mam nadzieję, że chociaż support ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja mam X470 GAMING PRO CARBON, która ma buga z bootowaniem jak masz ram po OC - jak wyłączysz kompa to już go nie włączysz, musisz resetować BIOS

Ten problem jest od czasu wydania BIOSu z agesą 1003abba [2019-09-24]

BIOS z agesą 1004 [2019-11-13] ma tego samego buga

 

 

Także serdecznie nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie np jest brak sygnału, jeżeli najpierw włączę monitor, a później komputer.

Za każdym razem, gdy monitor jest włączony, a włączę komputer to brak sygnału.

Dlatego zawsze wyłączam monitor, odpalam komputer i po kilku sekundach włączam monitor. :E

 

MSI i problemy z bootowaniem, na tej płycie głównej więcej razy włączyłem i wyłączyłem komputer niż na innych płytach przez 5 lat. :lol2:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem podzespoły do nowego kompa - baza to MSI B450 GAMING PLUS MAX + Ryzen 3600.

 

Zrobiłem update Biosu, włożyłem M2 z poprzedniego PC z bootowalnym Widnowsem na UEFI. Ustawiłem w tryb UEFI, dysk na M2 jest był jedynym podłączonym "napędem". Przy każdym starcie niestety wchodzi do Biosu, z któergo nie da się przejść do Windows nawet wybierając ręcznie Windows Boot Manager.

 

Natomiast o dziwo są 3 opcje załadowania Windowsa :E

- Advanced Options -> Hardware Monitor

- Advanced Options -> Board Explorer

- Włożyć dowolny USB nawet pusty podczas pobytu w Biosie

 

Filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=oAQsjZlv8yw

 

 

Takich cyrków jeszcze nie widziałem, resetowałem CMOS, ponawiałem instalację Biosu, finalnie odesłałem do Moreli na "błyskawiczną wymianę", czekam już tydzień, łącznie 2 tygodnie bez kompa.

W moim egzemplarzu tylko 2 porty USB działały z tyłu. 5.02 poszła na gwarę (proline) cały czas bez kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu tylko 2 porty USB działały z tyłu. 5.02 poszła na gwarę (proline) cały czas bez kompa...

 

To trzeba się powołać na Rzecznika Praw Konsumenta. Minął miesiąc czyli reklamację uznali. Uznali po dwóch tygodniach.

 

Dać im tydzień na wymianę na nową lub zwrot kasy i tyle. Mi sklep owocowy po takim komunikacie szybko kasę zwrócił.

 

A jak nie to rzecznik się nimi zajmie. Szybko zmięknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba się powołać na Rzecznika Praw Konsumenta. Minął miesiąc czyli reklamację uznali. Uznali po dwóch tygodniach.

 

Dać im tydzień na wymianę na nową lub zwrot kasy i tyle. Mi sklep owocowy po takim komunikacie szybko kasę zwrócił.

 

A jak nie to rzecznik się nimi zajmie. Szybko zmięknął.

Na stronie mają że gwarancję do 36dni roboczych a z tego co się dowiedziałem to 13 lutego poszła na serwis msi i to oni ja przetrzymują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI nadal w serwisie i brak info. Nie wytrzymałem i kupiłem drugą płytę B450 Aorus Elite - wszystko śmiga aż miło, także to nie wina dysku NVMe / Windowsa. Jak ktoś chce to płyta MSI będzie na sprzedaż jak wróci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lord VeX mam ten sam problem z tą płytą główną. Powiedz czy udało się w serwisie rozwiązać jakoś ten problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wojtek265 napisał:

mam ten sam problem 

Jaką posiadasz wersję biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...