Skocz do zawartości
Adr.Boniek

Jaki TV do takiej odegłości?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

 

 

Mam pytanie. Szukam TV do salonu, żona chce Ambilighta więc pewnie będzie musiał to być Philips ale zobaczymy...

 

Głownie chodzi Mi o odległość od TV - > wielkość TV jaką zakupić albo jaką Wy byście na Moim miejscu zakupili.

 

 

Szerokość salonu od ściany do ściany (nie ma jeszcze kanapy,będzie narożnik) wynosi 310 cm (jest to wąski salon a dłuższy).

dojdzie narożnik + TV będzie wisiał więc parę cm odejdzie w sensie odległość oka do TV.

 

podoba Mi się 55PUS8804/12 ale nie wiem czy nie będzie za mały?

 

zatem ile cali ? 55;65 ? bo chyba nie więcej? :)

 

wiem,że są kalkulatory odległości ale tam to równie dobrze mógłbym kupić 85 cali...więc średnio to wiarygodne.

 

Teraz mam 50 cali plazmę FullHd oglądaną z 3,5m i jest ok ale do 4K odległości wiadomo są mniejsze.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam film 4K z powiedzmy 75cm na ekranie 31,5", to wcale nie jest on za duży. Przy odległości 350cm daje to ekran o wielkości 147".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Się w glowach poprzewracało. To czy powinno to być 55",65" czy 75" to kwestia indywidualna.

 

Kiedyś było tak, że przesuwało się przecinek i do odległości 3m za właściwy uważało się 32" (dokładnie 3,2m). Teraz dla 3m powinno być 75" al o odwrotnie, do 75cm winno być 32". Paranoja. No ale tak jest.

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok hmm...można by rzec,że będę miał odległość około 280 cm.

 

w sensie oko do TV - mierzone dalmierzem.

 

Kolega Kyle_PL chyba pisał o monitorze patrząc po wielkości 31,5 cala.

 

do Petru24 - Natomiast kiedyś były inne rozdzielczości więc i odległość od TV była większa :) ale ten kalkulator to chyba nie do końca jest poprawny, przynajmniej dla Mnie.

 

 

Będę się skłaniał chyba w stronę 65 cali, a byłem już prawie pewny wcześniej że będę chciał 55 cali. Natomiast gdzieś na forum przeczytałem że zawsze lepiej wziąść trochę większy niż się planowało.

 

 

Może ktoś jeszcze podzieli się Swoimi doświadczeniami w sensie wielkość cali a odległość od TV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg rzeczoznawców odległość od ekranu powinna się zawierać w przedziale 1,5-1,8 przekątnej ekranu. Zatem łatwo samemu wyliczyć. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś było tak, że przesuwało się przecinek i do odległości 3m za właściwy uważało się 32"

Kiedyś film miał rozdzielczość 720x576 pikseli ( DVD video ) i mniejsza odległość praktycznie nic nie dawała, bo tylko bardziej było widać rozmyty obraz. Dzisiaj filmy miewają rozdzielczość 3840x2160. Policz sobie jak to wpływa na optymalną wielkość ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam prostackie UPC, nie mam netflixa. Z tego co kojarzę, max rozdz w jakiej mam programy to fhd :hmm:

Mając źródło 4k jak np pc to i tak stanowiłoby to jakieś 10% tego, co jest oglądane. To u mnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z punktu siedzenia do tv, który właśnie co powiesiłem na wys ok 1.5 m mam ok 2.8 metra. Kupiłem 55 cali i jest jak najbardziej wporzadku. Zarówno upc, netflix. 65” robiłoby na pewno większe wrażenie, ale niestety za drogo. Mam oled, który naprawdę mocno swieci przez co pewnie tez trochę potęguje wrażenie. Podsumowując, 55” u mnie zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z punktu siedzenia do tv, który właśnie co powiesiłem na wys ok 1.5 m mam ok 2.8 metra. Kupiłem 55 cali i jest jak najbardziej wporzadku. Zarówno upc, netflix. 65” robiłoby na pewno większe wrażenie, ale niestety za drogo. Mam oled, który naprawdę mocno swieci przez co pewnie tez trochę potęguje wrażenie. Podsumowując, 55” u mnie zdaje egzamin.

 

 

 

ok ale wolałbyś 65 cali? wiem,pisałeś że za drogo ale czy według Ciebie jak by był większy byłoby lepiej? pomijam fundusze chodzi Mi o wielkość TV a odległość.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok ale wolałbyś 65 cali? wiem,pisałeś że za drogo ale czy według Ciebie jak by był większy byłoby lepiej? pomijam fundusze chodzi Mi o wielkość TV a odległość.

 

Było by lepiej, ponieważ szybko się człowiek przyzwyczaja do rozmiaru tv. Akurat ten model co mam jest po prostu ładny, smukły i wydaje mi się, ze biorąc 65 cali nie napisałbym Ci tutaj, ze wolałbym mniejszy :) będąc w sklepie stały akurat naprzeciw dwa rozmiary 55 i 65, no i w takim porównaniu 65” robiło efekt wow. W domu byłoby zapewne podobnie.

 

Natomiast wcale nie demonizuje wyboru 55”.

 

Przesiadłem się z 47” full hd.

Edytowane przez pastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 65" zdecydowanie :) Szybko się przyzwyczaisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tej odległości 65-75 cali optymalne. Do wielkości bardzo szybko sie przyzwyczaisz - ja po 3 latach na 55" i odległości 3 m zaczynam sie rozglądać za 70-75 cali. Niestety Philipsy nie maja dobrej opinii- soft, awaryjność matryc i katastrofalny serwis no ale teraz to chińska firma z Philipsa został znaczek i prawa do ambilight.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście wybrali (bo muszę kupić 2 TV - jeden do salonu, drugi do sypialni)

 

odległość jak już pisałem w salonie 280 cm. W sypialni nie ma znaczenia bo wybór na pewno jest 50 cali.

 

Mam 2 opcję do wyboru:

1 opcja - TV salon 65 cali LGM8600 ; Sypialnia Philips 50PUS8804

 

2 opcja - TV salon 55 cali Philips 55Oled804/12 ; Sypalnia bez zmian

 

plus dajcie znać jaki ewentualnie inny TV do salonu.

Chodzi Mi o to czy lepiej kupić 65 cali Led 100hz czy Oleda 55 cali. 65 cali Oled nie wchodzi w grę bo niestety cena...

 

dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 m od TV to absolutne minimum 65'' możesz poszukać 70'' a nawet 75'' pośród modeli z końca 2018 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do salonu Sony 65 xf9005

Sypialnia oled 804

 

W dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy...bo nie wiadomo jak to dalej będzie, wirus te sprawy ;) a chcę kupić jakość/cena/wygląd na w miarę najbardziej opłacalnych.

 

Ta opcja wyjdzie Mnie cenowo tak samo jak bym wziął do salonu Oled 65 cali a do sypialni 50Pus8804

 

a 65 xf9005 chyba nie ma Dolby Vision ?

Edytowane przez Adr.Boniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kalkulatora pewnie by Ci wyszło, że 65 najmniej - ale to kwestia indywidualna i jeśli miałbyś meble przestawiać to pozostań przy 55. :) Akurat 65PUS8804 jest wartym uwagi telewizorem z mega jakością dźwięku, więc ja bym się zastanawiał nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kalkulatora pewnie by Ci wyszło, że 65 najmniej - ale to kwestia indywidualna i jeśli miałbyś meble przestawiać to pozostań przy 55. :) Akurat 65PUS8804 jest wartym uwagi telewizorem z mega jakością dźwięku, więc ja bym się zastanawiał nad nim.

 

Mebli jeszcze nie ma to nowe mieszkanie.

 

Wiec mam opcję wybrać pomiędzy 55 a 65 cali. 65pus8804 nie ma takiego TV niestety.. Maks jest 55. Nie chciałbym kupować o identycznym designie TV - bo w sypialni zakupuję 50PUS8804. 50PUS8804 jest zdecydowanie lepszy od 55PUS8804 ze względu na lepszą matrycę (VA zamiast IPS w 55"). A sypialnia to raczej wieczorne oglądanie czyli będzie ciemno więc matryca VA musi być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tą wersją 65 calową - no to zastanów się nad 50. 6704 też nie jest VA. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tą wersją 65 calową - no to zastanów się nad 50. 6704 też nie jest VA. :)

 

 

Do sypialni kupiłem już 50PUS8804/12; mam już ale jeszcze nie podłączyłem...sprawdziłem tylko czy ok w transporcie.

 

Teraz szukam do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z Philipsa w takim razie jest seria 7, a dalej już tylko OLED. Więc sam się zastanów się czy w ogóle Ci to pasuje, albo skorzystaj z propozycji innych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...