Skocz do zawartości
F3hu

Jaki procesor pod lga 775

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Specyfikacje mojego aktualnego sprzętu:

płyt główna: gigabyte GA-EP45T-UD3LR

Grafika: GTX 280

8 gb ramu ddr3

i procesor intel core 2 duo 8500

Gram w Lola Csa Miecrafta i StarCrafta 2.

Niestety patrząc na wyniki komputera bardzo spowalnia mnie procesor. Jaki byłby najlepszy procesor pod to gniazdo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Quad Q9550/Q9650 bądź Xeon X5450/E5450(tu trzeba adapter 771-775 oraz wgrać mikrokody do biosu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej coś na SystemBus 1333

 

Q9400

 

Q9550

 

Można szukać jeszcze Core™ 2 Quad Q9650 ,ale czy się trafi.

Edytowane przez celestin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon 3370 bez kombinacji z adapterem. Zaktualizuj BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :)

 

Mój 11 letni syn odziedziczył po mnie komputer sprzed 10 lat o specyfikacji:

- płyta Asus P5Q Pro (o ile dobrze pamiętam) - coś jest z nią nie tak od wielu lat bo OC z biosu kończyło się jakimiś problemami (nie pamiętam czy to były zwiechy czy coś innego) więc OC odpada :)

- Core2Duo Q6600 (chłodzenie Scythe Mugen)

- 4 GB (HyperX dual 4x1 GB 1333 MHz)

- Radeon HD7700 (dokupiony później)1 GB

- zasilacz Corsair bodajże 520 W

- monitor Dell 22' (nie pamiętam już jaki model, też dołożony później) rozdz. 1680x1050 (ma dobrych parę lat więc odświeżanie zapewne 66 MHz)

- wielka buda Cooler Mastera

 

Komp jest do szkolnych zastosowań ale syn gra w Minecrafta, Subnauticę, FarCry Primal a ostatnio zaczął grać w Wieśka 3 :D (apetyt rośnie w miarę jedzenia)i zaczęły się schody bo komp wyraźnie nie daje rady na minimalnych ustawieniach grafiki (zawiesza się na ekranach ładowania itd.). Jest to nieco dziwne bo na tym samym kompie sam grałem 5 lat temu i było ok ale wtedy miałem Win7, który być może mniej konsumował RAMu (teraz użycie w czasie gry jest na poziomie 85-90%). I teraz moje pytanie: czy dołożyć RAMU (do 8 GB 1333 MHz? Czy inwestować w jakieś HyperX czy wystarczą zwykłe Hynixy itd.) czy również przy okazji zainwestować we wspomnianego Q9550? Syn nie ma jakichś mega wymagań więc grafa w W3 nie musi być na poziomie Uber a żeby po prostu dało się przyzwoicie grać. W perspektywie roku syn prawdopodobnie dostanie lapa po mnie więc nie chce ładować w ten stary zestaw więcej niż to jest absolutnie konieczne. Procek Q9550 plus zwykłe kości RAM 2x4GB (HyperX Blu 2x4 GB to ok. 180 zł) to wydatek rzędu 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zen3x Socket FM1 i Llano, niezłe masz poczucie humoru :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niż pakowanie się jakieś odgrzewane g... typu q9550. Do takich nie wymagających zastosowań dobra platforma FM1. Oczywiście jest jeszcze kilak alternatyw, ale za max 220 zł. Ta jest interesująca..

 

Ponownie odgrzewam kotleta :) Budżet zwiększył się do ok. 1000 zł. Jakie inne alternatywy miałeś na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...