Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dziwne że tylko na moje posty odpisujesz :lol2: Nie widać zapowiedzi, bo temat jakichkolwiek exów sony na PC jest bardzo świeży i nie będą rzucać swoich najlepszych gier od razu, tylko badają grunt. A z tym ośmieszaniem, to nie wiem z kogo próbujesz zrobić głupka, nie raz pisałeś na tym forum, że interesują Cie tylko najbardziej wymagające graficznie gry, coś się zmieniło :rotfl: Koniec offtopu z mojej strony, bo rozmowa z Tobą zawsze kończy się tak samo, czyli jak z prostakiem Gosu :E

Edytowane przez skunRace
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje 3 grosze i powiem tak, patrząc na to co było do tej pory, to wydaje się, że Sony przede wszystkim jest zainteresowane sprzedażą konsol, a to jest dokładnie w odwrotną stronę niż przekładanie ex'ów na PC (exy na PS3/PS4 napędzały sprzedaż konsol). Z HZD równie dobrze może chodzić o promocję PS5: HZD na PC -> HZD2 na PS5. Tytuł jest miodny, im więcej ludzi w to zagra i się spodoba, tym będzie więcej potencjalnych chętnych na nową konsolę i część 2-gą (a wydaje się, że to będzie "tytuł napędowy" sprzedaży). Nie sądzę, żeby Sony zrezygnowało z ograniczonego dostępu do swoich tytułów, bo przecież na ex'ach zbudowało PS4. Prędzej powstaną odświeżone wersje na PS5, niż na PC.

2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Nie baw mnie, ogralem ja na ps4pro. Ta gra traci juz staroscia w kwesti grafiki i zadne ps4 pro nie pomoze a slowo klucz, trzeba podrasowac grafike z tym ze to juz wieksza zabawa i dodatkowe koszta a przeciez nie poprawia przykladowo tylko textur bo przeciez bedzie bunt ze za malo zmian a gra ma byc przeniesiona jak najtanszym kosztem i najmniejszym wkladem. Ta gra swoje 5min juz miala i nie ma co drazyc co by mozna a co nie, dla mnie kwestia tej gry to temat zamkniety.

Mam nadzieję, że podobne podejście to jakaś pomniejsza mniejszość. Grafika jest owszem, istotna, ale to nie ona tworzy istotę gry - na całe szczęście. Tak jak dobry film to nie jest ilość i rodzaj efektów specjalnych.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ale nikt nie pisze ze TLoU by sie nie przyjal. Oczkiwania to co by ktos chcial a realia to dwie rozne rzeczy. Ja tez bym chcial takiego TLoU na PC ale jestem realista i wiem ze sie nie odczekam wiec nie bede gdybal co by bylo gdyby ;)  Nie wiem skad bierzesz takie bzdury ze gram tylko w najnowsze i najladniejsze gry wiec prosze cie nie osmieszaj sie bo nawet nie zrozumiales sensu tego o czym pisze. Skoro by sie sprzedalo i przyjelo to dlczego jeszcze nie widac zapowiedzi?? :rotfl: Najwidoczniej jest wiecej powodow przeciw niz za tym aby ta gra pojawila sie na PC i to nie ma nic wspolnego z tym w co ja gram i czego ja bym oczekiwal bo tez bym chetnie w to zagral na PC.

No, ale jakie można mieć oczekiwania do 7 letniej gry? Wątpię aby kiedykolwiek wyszedł remake TLoU 1. Remaster na ps4 pro tej 7 letniej gry jest jak najbardziej grywalny i nawet dziś potrafi sprawić masę frajdy.

Ja zrozumiałem o czym wcześniej pisałeś, ale czy tylko grafiką żyjemy? Ta gra nie potrzebuje mega grafiki podobnie jak Heavy Rain bo te gry same w sobie są grywalne i mają duszę. Starocia też sprawiają masę frajdy.  Ja tam bardzo bym się cieszył jakby Sony zdecydowało się wypuścić remaster TLoU na PC z kapką usprawnień nad wersje PS4 pro, która to wersja i tak znacznie lepiej wygląda i śmiga niż to co mieliśmy na ps3. Bo jednak mamy do wyboru 1800p i ~60fps lub 30fps i natywne 4k z ulepszonym cieniowaniem, textury też zostały poprawione w remastrze. Na PC doszło by jeszcze więcej opcji, które można by dodać bez potrzeby tworzenia remake od podstaw.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Heavy Rain jest jeszcze starszą grą i przyjął się na PC. Więc nowsze TLoU też by się przyjęło.

TLoU to jest 7 lenia gra tworzona na PS3, cudów i fajerwerków na dzień dzisiejszy nie ma, ale i tak ta gra w remasterze jest jak najbardziej grywalna i dalej ma swój klimat :D
Ja tam nie mam problemu aby wracać do starych gier i czerpać przyjemność z ich ogrywania mimo, że nie ma fajerwerków graficznych jak w najnowszych produkcjach AAA.

Heavy Raina ogralem rok temu, generalnie grafika widać że to PRL ale to nawet mi tak nie przeszkadzało bo fabuła była niezła, najbardziej denerwowalo mnie archaiczne sterowanie postacią, matko bosko co to było irytujące! 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I to jest w grach najważniejsze, fabuła, klimat, wiadomo, grafika jest bardzo ważna, ale wystarczy, że stoi na przyzwoitym poziomie, a własnie taki poziom oferuje The Last of Us Remastered. Ale są też tacy, co lubują się w pustych, nudnych i pięknie wyglądających graficzne benchmarkach, jak na przykład gry UBI, lub ostatnie gry BioWare. 

Edytowane przez skunRace
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziałem sobie jako benchmark :E 

niecałe 59 zeta 

kvzTwU2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dawidoxx napisał:

wziałem sobie jako benchmark :E 

niecałe 59 zeta 

kvzTwU2.jpg

Da się już zmieniać VPN'em region sklepu czy osobne konto zakładałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paw79 napisał:

Da się już zmieniać VPN'em region sklepu czy osobne konto zakładałeś?

Region zmienisz bez problemu  z większością vpnów - raz na 2 tygodnie.. ja tak skacze od pl/ruskieog/ po indonezje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio zmieniałeś lokalizację?

Bo od około tygodnia wiele osób donosi że Steam zablokował bezproblemową zmianę regionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chwile przed zakupem zmieniłem :) A 2 tyg temu też zmieniałem wiec samej zmiany regionu nigdzie nie zablokowali.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego VPN'a używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To masz szczęście.

Spróbowałem z ciekawości przed chwilą i nie działa (vpn Speedify, darmowego Cyberghosta już kiedyś zużyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Paw79 napisał:

Hmm. To masz szczęście.

Spróbowałem z ciekawości przed chwilą i nie działa (vpn Speedify, darmowego Cyberghosta już kiedyś zużyłem).

Przecież zmiana działa bez problemowo - na 2 kontach zmieniałem i śmiga.. więc to nie fart :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie nieco TLoS Reamstered na YT i niestety, cieniowanie to miejscami nędza, tekstury też szału nie robią.
Oczywiście nadal da się grać, sam niedawno ogrywałem drugi raz Alana Wake'a i nie było wcale traumy, także nie ma co dramatyzować, tutaj byłoby tylko lepiej... ale jednak przydałoby się HBAO i lepsze cienie oraz tekstury. Wtedy to byłoby już całkiem dobrze.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zas napisał:

Obejrzałem właśnie nieco TLoS Reamstered na YT i niestety, cieniowanie to miejscami nędza, tekstury też szału nie robią....

dalej nie czytałem....serio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, gdybyś doczytał do końca, mógłbyś być mniej zniesmaczony :E
Wiem ile lat ma ta gra, i generalnie uważam, że gry z tego okresu nawet teraz nie wyglądają już tragicznie - zwłaszcza te w wersji PC, gdzie były wyższe detale. Kilka podobnych mam cały czas na kupce wstydu i zamierzam je przejść z przyjemnością.

Niemniej nie ma co udawać, że grafika, pomimo powolnej ewolucji, poszła chcąc nie chcąc do przodu no i poziom ostaniach gier Ubi chociażby to to nie jest. Nawet TLoU II wydaje się gorsze niż takie Divisiony czy inne RDR2. Co nie znaczy, że jest gorszą grą od Division czy Breakpoint :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Akurat Tlou2 wygląda lepiej od wszystkiego co wymieniłeś.

Od RDR2 to się nie zgodzę :E A przynajmniej nie w całokształcie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ODIN85 napisał:

Akurat Tlou2 wygląda lepiej od wszystkiego co wymieniłeś.

Nie miałem okazji jeszcze tego zobaczyć ale na YT w 4k wygląda naprawdę ładnie, wątpie żeby przebił RDR2 przy którym spadły mi laćki z nóg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Rdr to przy tym bieda straszna.

Mocne słowa. Sam to ocenie bo gry na PS4 wywołują u mnie odruch wymiotny. No może oprócz Uncharted. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przywiązania do detali, oświetlenia czy postaci, Horizon nie ma podejścia do RDR2. Wersja PC Horizona nic w tej materii nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, ketiw555 napisał:

Mocne słowa. Sam to ocenie bo gry na PS4 wywołują u mnie odruch wymiotny. No może oprócz Uncharted. 

Głupie słowa ale to Cię raczej nie powinno dziwić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ODIN85 napisał:

Mnie tam nawet w 4k na pc nie zachwyciło.

RDR2 na PC, zwłaszcza w 4K zachwyca wszystkich oprócz Ciebie, ale za to Odyssey to miód malina i mówisz, że jest ładniejsze od RDR2. Z Tobą czasem jest jak z Azazellem, który twierdził, że Inkwizycja była lepsza od Wiedźmina 3, a przy okazji Androbieda to też była rewelacja.

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Rdr to przy tym bieda straszna.

Uspokój się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fizyki, kreacji przepięknego "naturalnego" i żywego świata etc. na poziomie do jakiego jeszcze nikomu innemu nie udało się chociaż zbliżyć :E Oczywiście piszę o RDR2.

Horizon ma swoje lepsze i gorsze miejscówki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...