Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Guerrilla Games have previously said that their recommended PC spec was geared toward 60fps at 1080p on its Original graphics preset, but I was able to achieve this quite comfortably on its higher Favour Quality settings instead. Original did indeed produce a steady 60fps both in-game and when I tested it with its built-in benchmarking tool, where it averaged a silky 69fps, but I also saw a smooth average of 62fps when I re-ran the benchmark on Favour Quality, which is pretty good going considering the GTX 1060 is getting on a bit now.

Zrodlo: www.rockpapershotgun.com

Moze po prostu poczekajmy do jutra. Czytalem juz tak od siebie drastycznie rozne "testy" dotyczace HZD, ze mnie glowa rozbolala :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, amsztel napisał:

Moze po prostu poczekajmy do jutra. Czytalem juz tak od siebie drastycznie rozne "testy" dotyczace HZD, ze mnie glowa rozbolala :E 

O 19 będzie można już trzaskać? Wszędzie szukam informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szambo napisał:

O 19 będzie można już trzaskać? Wszędzie szukam informacji.

Preloadowac gre mozna bylo od wczoraj od godziny 17. Zakladajac standardowe w takich przypadkach 48h licze na godzine 17 dnia jutrzejszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Preloadowac gre mozna bylo od wczoraj od godziny 17. Zakladajac standardowe w takich przypadkach 48h licze na godzine 17 dnia jutrzejszego :)

Zawsze o 2 godziny wcześniej ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, amsztel napisał:

Moze po prostu poczekajmy do jutra. Czytalem juz tak od siebie drastycznie rozne "testy" dotyczace HZD, ze mnie glowa rozbolala :E 

"Original graphics preset" to odpowiednik PS4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

"Original graphics preset" to odpowiednik PS4? 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, amsztel napisał:

Tak.

W takim razie nie jest tak źle z wydajnością jak niektórzy opisują. Spora szansa, że w 1440p teoretycznie także sobie pogram z lockiem na 60 fps z wyższym presecie. :D    
 

 

 

 

 

Tutaj gościu gra na Ryzen 3200G i 1050ti. Co ciekawe w benchmarku uzyskuje mniej fpsów niż w samej grze.  Chyba ten bench wykorzystuje bardziej CPU niż niż GPU. 

I wg. tego by się zgadzało to co napisali Rock Paper Shotgun. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można założyć iż Cyberpunk2077 nie będzie miał aż takich wymagań względem GPU jak Horizon, tam obawiam się masakry procesorów.

Ciekawe czy to po prostu port zrobiony na szybko na kolanie, niewielkimi kosztami, czy po prostu myśleli że jakoś to będzie, bo wygląda że tytuł nie ma żadnej optymalizacji... ani pod Turingi, ani pod Navi a duszą się karty graficzne niemiłosiernie.

Chciałbym aby podali kto odpowiada za port PC, czy jakieś nieznane studio które zostało wybrane bo tanie, czy po prostu tu wszystko to efekt pośpiechu i braku testów.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po benchmarku od razu widac, ze przy 4-rdzeniowym CPU to zbytnio nie ma co liczyc na plynna rozgrywke, co z reszta raczej nikogo nie powinno dziwic w 2020 roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, frog67 napisał:

Chciałbym aby podali kto odpowiada za port PC, czy jakieś nieznane studio które zostało wybrane bo tanie, czy po prostu tu wszystko to efekt pośpiechu i braku testów.

Raczej to drugie. Google i kilka art. z tego co czytałem mówi, że Virtuos się za to zabrali. Z wiki wynika, że kilka portów już przenieśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum steama:
https://steamcommunity.com/games/1151640/announcements/detail/2749963490368114776

Cytat
Known Issues
  • Anisotropic Filtering settings are not working. This is a high priority issue for us to resolve.
  • Some systems may experience a brief stutter during general world traversal, UI updates, quest updates, or camera swaps in cutscenes. This is a high priority issue for us to investigate.
  • Some animations are designed to only refresh at 30fps even if the game is running at a much higher frame rate. We are exploring how we can improve this with a future update.


Z tymi animacjami w 30fps było już w jakiejś grze, chyba w Residencie zombiaki poruszały się w 30fps? Jestem ciekaw czy ogarną tą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby filtrowanie anizotropowe nie działało? To już polecieli w cholerę. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy na jakim poziomie jest ten port jak ślepoki nie widzą , że AF nie działa ?

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Reddzik napisał:

Na forum steama:
https://steamcommunity.com/games/1151640/announcements/detail/2749963490368114776


Z tymi animacjami w 30fps było już w jakiejś grze, chyba w Residencie zombiaki poruszały się w 30fps? Jestem ciekaw czy ogarną tą sprawę.

W RE2 to było zrobione tak że te animacje 30fps były tylko dla zombiaków gdzieś na drugim planie, dalej od naszej postaci taka forma optymalizacji (w RE3 te animacje to już 24fps i widać jak rwą)

Widać że Horizon to niezły plac budowy i tak trochę nie rozumiem czemu się tak śpieszyli aby wydać teraz, ciśnienia nie było, równie dobrze mogli wydać w styczniu i było by z pożytkiem dla samej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata mieli więc raczej wystarczająco czasu mieli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zapowiedziach to mówili że wszystko będzie, że będzie cacy a tu znów problemy ahh przynajmniej z cena zeszli bo 200 bym za to nie zapłacił. 

Na razie ściągnąłem 41 gb idę do pracy a jutro dociągnę o odpalę ciekawe jak pójdzie na mojej 1050ti i core i5 7500 z16 gb ramu na pokładzie ale ze zwykłym HDD anie ssd?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, benq19 napisał:

ciekawe jak pójdzie na mojej 1050ti i core i5 7500 z16 gb ramu na pokładzie ale ze zwykłym HDD anie ssd?

Będzie jedna opcja dla komputera

Chyba że później coś poprawią, ale na premierę to kapitulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stale wymuszony AFx16 w sterownikach. W każdej grze mi działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wjedzie analiza DF, własnie uploadują do 4k. 

Godzinę temu, frog67 napisał:

Widać że Horizon to niezły plac budowy i tak trochę nie rozumiem czemu się tak śpieszyli aby wydać teraz, ciśnienia nie było, równie dobrze mogli wydać w styczniu i było by z pożytkiem dla samej gry.

Dokładnie. Też się nad tym zastanawiam czemu się pośpieszyli, nie testuje się takich rzeczy przed wydaniem? 

 

Streamerzy i polscy też już grają:
 

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi wytłumaczy sens filmów 4k jeżeli ani moja komórka a i komputer tego nie wyświetli bo nie obsługuje takiej rozdzieli kogo stać dzisiaj na monitor 4 k? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Ten dubbing :E

Ashly Burch jest zbyt dobra w roli Aloy by zawracac sobie glowe dubbingiem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Ten dubbing :E

IMO nie jest taki zły. Denerwować może tylko głos młodej Aloy, ale na szczęście to tylko kilkanaście pierwszych minut.  Obejrzałem częściowo ten powyższy gameplay, aby sobie nie spoilerować zbytnio i podoba mi się to! Bardzo ładnie wygląda. Tylko nie mam 4k i 2080ti. :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, benq19 napisał:

Niech ktoś mi wytłumaczy sens filmów 4k jeżeli ani moja komórka a i komputer tego nie wyświetli bo nie obsługuje takiej rozdzieli kogo stać dzisiaj na monitor 4 k? 

Odpal sobie ten filmik w 1080p a potem w 4k, jak nie widzisz różnicy to za przeproszeniem jesteś ślepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Official release time:

August 7, 2020, 08:00:00 AM PST/PDT

Także jutro o 17 odpalamy benchmarka. Znaczy się gramy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...