Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, musichunter1x napisał:

Niech ktoś powie że portu nie wykonywało Guerrilla Games... Uważałem ich za poważne studio, a taką padlinę rzucili na PCty.

Portu nie wykonała Guerilla games tylko jakiś chiński podwykonawca 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... to ja sie pytam o co tu chodzi? ? Czesc forumowiczow ma powazne problemy z HZD - crashe, stuttering, dropy frejmow itp. a czesci dziala wszystko jak ta lala, o co kaman? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kadajo napisał:

Arkham Knight tez był zajebisty ale co z tego jak port skopali na ponad pół roku . :E

GTA IV nadal nie jest naprawione na 100%. :):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Poczytaj sobie opinie na Steamie, płynność to nie jedyny problem tej gry. 

Właśnie czytam :)

I znów spora rozbieżność pomiędzy dziennikarzami a odczuciami graczy hehe.

To jak z "chińskim gears of war" - Gene Rain.

IGN 7/10 "eee no! to dobra giera! kurcze tylko grać!" (IGN niedługo będzie miał skalę ocen od 10/10 do 10/10 :rotfl:)

Oceny graczy: 4 pozytywne, 12 negatywnych, gra zaorana :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

Właśnie czytam :)

I znów spora rozbieżność pomiedzy dziennikarzami a odczuciami graczy hehe.

To jak z "chińskim gears of war" - Gene Rain.

IGN 7/10 "eeee no to dobra giera, kurcze tylko grać" (IGN niedługo będzie miał skalę ocen od 10/10 do 10/10 :rotfl:)

Oceny graczy: 4 pozytywne, 12 negatywnych, gra zaorana :D 

Rychu ta gra Gene Rain wylądowała w Kaszanka Zone w CDA. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stjepan napisał:

Rychu ta gra Gene Rain wylądowała w Kaszanka Zone w CDA. :E

Nawet nie wiedziałem, ale się nie dziwię :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od... Mi gra się na PC bardzo podoba jej port mniej. Sama gra poza przerywnikami na 32:9 robi dobre wrażenie. HDR jak na PC jest również ok. Takich tytułów jest mało na PC. Z przyjemnością przechodzę ją jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie wsio na max, chmury średnio i bez AA mam w benchmarku 66 klatek.

 

W czasie grania, wyszedłem już z jaskini i mam trawę trzyma 60+.

 

Nie wiem skąd te narzekania? Ps: gram w 3440x1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już poleciała z dysku :E wytrzymałem dokładnie tyle ile na ps4.. Czyli coś koło 2h :D

 

@up ciężko żeby nie trzymała 60 jak u mnie nawet na 5700xt jest tyle samo w 3440x1440 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dawidoxx napisał:

U mnie już poleciała z dysku :E wytrzymałem dokładnie tyle ile na ps4.. Czyli coś koło 2h :D

 

@up ciężko żeby nie trzymała 60 jak u mnie nawet na 5700xt jest tyle samo w 3440x1440 

Czyli masz tak samo jak ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O samej grze nie ma sensu zebym wiecej pisal gdyz wyszla 3 lata temu i kazdy zainteresowany doskonale wie z czym to sie je. Natomiast do co samego portu na PC to po 6 godzinach moge napisac jedno: u mnie chodzi IDEALNIE, zaro jakichkolwiek problemow. Na ustawieniach favour quality gra caly czas trzyma fpsy miedzy 60 a 80. Cud, miod i orzeszki :D

Moze to nagroda za ponad 250 godzin, ktore w Horizonie spedzilem na PS4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra śmiga na procesorze 4/4 bez problemu

image.thumb.png.49def8d1e5172b575af16e4fbb363aea.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie po tym co zagrałem chodzi elegancko, ale animacje pobocznych NPC to jest drewno w cut-scenach tu chyba najbardziej widać wiek tej gry, bym powiedział że nawet jak na 2017 to jest słabo, normalnie jakby wszyscy paraliżu twarzowego dostali, co mocno kontrastuje z Aloy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bbandi napisał:

Gra śmiga na procesorze 4/4 bez problemu

>KLIK<

 

 

A to peszek :rotfl: a miało nie działać płynnie na 4/4 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu będzie wysyp opinii o grze. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam optymalizowanie zasobów gry 20 procent po 2 minutach szybko nie ma co :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, brainq napisał:

Teraz to mam optymalizowanie zasobów gry 20 procent po 2 minutach szybko nie ma co :/

Im szybszy dysk tym szybciej to trwa - sprawdzalem ;) 

Na nvme optymalizacja zajmuje 2-3 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to nie powinienem wspierać takich portów, ale się złamałem.

Właśnie się pobiera, więc niebawem dołączę do beta-testów. :D

Jakoś trzeba było wykorzystać kupon na Epicu, a to jeden z ostatnich tytułów które mam na liście życzeń (został Cyberpunk, Sekiro, dwa indyki i Bloodborne jeżeli wyjdzie na PC).

Z tego co zdążyłem zobaczyć na yt w kwestii wydajności:

- wbudowany benchmark nijak ma się do wydajności w samej grze- od średniej trzeba odjąć ok. 30%

- GTX750Ti (odpowiednik GPU w PS4) w 1080p Low osiąga średnio 18 fps, przez co tytuł w FullHD jest niegrywalny. Dopiero w 720p Low karta osiąga ~30fps.

- GTX1050Ti ładnie trzyma +30 fps przy ustawieniach Medium i relatywnie do swojej wydajności wypada chyba najlepiej z Pascali

- wyżej gra dziwnie się skaluje i GTX1070 miewa miejscami problemy z utrzymaniem stałych 60 fps/Medium mimo że sprzętowo ta karta to 2,5 x 1050Ti, więc teoretycznie powinien być jeszcze "zapas" na wyższe ustawienia

- wydajność kart od AMD również pozostawia wiele do życzenia- RX580 nie jest w stanie osiągnąć 60fps/1080p nawet na Low, a to jest 6,0 TFlops z tej samej stajni co starsze 1,8 TFlops w PS4 na którym gra chodzi w 30fps/1080p Medium

- lepiej jest na Navi- RX5600XT pozwala na zabawę w stałych +60fps/1080p Ultra choć i w tym przypadku wydajność jest znacznie poniżej mocy oferowanej przez GPU

Podsumowując- na tym tle pecetowy port RDR2 jawi się jako wybitnie zoptymalizowany tytuł.

PS. Kompilacja shaderów...

Kojarzy mi się z Zeldą na CEMU, choć tam w najnowszych wersjach przerzucili się na Vulkan'a i odchodzą od tego rozwiązania.

Kto wie- może chińczyczy zamiast męczyć się z portem zrobili emulator?

To by w dużym stopniu tłumaczyło spadek wydajności w relacji do wersji konsolowej. :E

PS2. Hmm...

iYFuF5w.png

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie mają w tych kompach, ze tyle niby błedów mają. Ponad 3 godziny grania i żadnego problemu, spadki fps są ale cóż zrobić, nie są na tyle uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Crew 900 napisał:

Nie wiem co ludzie mają w tych kompach, ze tyle niby błedów mają. Ponad 3 godziny grania i żadnego problemu, spadki fps są ale cóż zrobić, nie są na tyle uciążliwe.

Mi przez 2h nie wywaliło ani razu gry a co chwilę grzebałem w ustawieniach zmienialem rozdziałki minimalizowałem do paska także też tego nie rozumiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam stuttering przy locku fps na 37 i też tego nie rozumiem :E Zacznę od apdejtu sterowników do karty a potem będę kombinował pół dnia z innym rzeczami bo czyż nie jest to kwintesencja pcmr? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem sterowniki karty do najnowszych, przeinstalowałem VC_redist, zwiększyłem plik stronicowania na dysku, zweryfikowałem pliki gry, dałem -150MHz na CPU i RAM bez zmiany napięć oraz ustawienia fabryczne dla GPU by wykluczyć problem sprzętowy...

Wciąż to samo- crash na początkowych napisach.

Ktoś się orientuje gdzie mogę znaleźć informację jakiej dokładnie wersji Windows 10 wymaga ta gra?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Paw79 napisał:

Ktoś się orientuje gdzie mogę znaleźć informację jakiej dokładnie wersji Windows 10 wymaga ta gra?

Nie wiem której ale ja siedzę na 1909, więc na nie najnowszej i jest wszystko cyc, zero problemów z grą, zero crashy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...