Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Przekonaliście mnie i kupiłem. 

Pierwsze uruchomienie i jakiś błąd wyskoczył. :E 

Ale po 2 godzinach grania so far so good.  Gra wygląda bardzo dobrze i płynnie chodzi na rekomendowanych od DF.  Żadnych glitchy i crashów.  Mam aktualny system i najnowsze sterowniki AMD (2.8.1)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Szambo napisał:

 Brakuje też odnajdowania jakiegoś poukrywanego rynsztunku.

No jeden taki jest pancerz w grze  tylko aby go zdobyć potrzeba rdzeni, w sumie to został mi  już tylko jeden rdzeń do znalezienia.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szambo W tej grze warto wracac w rozne miejsca ;) Przeszukaj dokladnie jaskinie, do ktorej Aloy wpadla kiedy byla dzieckiem. Generalnie warto bardzo dokladnie przeczesywac wszelakie bunkry/jaskinie/miejsca "starej cywilizacji".

Pojawiaja sie tez mini-questy zupelnie nie zwiazane z tym co aktualnie robimy np. przypadkowo spotkani ludzie lub konwoje atakowani przez maszyny albo NPC, z ktorymi rozmawialismy kiedys moga sie pojawiac  w zupelnie innych miejscach (bo sami podrozuja). Zadne z takich eventow nie posiada jakichkolwiek znacznikow na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się na steam dociągnęło do Horizona... całe 1.5 MB :E 

Wielkie problemy, mikro patch :rotfl:

Edytowane przez frog67
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

W tej grze warto wracac w rozne miejsca ;) Przeszukaj dokladnie jaskinie, do ktorej Aloy wpadla kiedy byla dzieckiem. Generalnie warto bardzo dokladnie przeczesywac wszelakie bunkry/jaskinie/miejsca "starej cywilizacji".

czyli "elfie ruiny" ... :E
skojarzenie samo się na suwa :P

6 minut temu, frog67 napisał:

Coś mi się na steam dociągnęło do Horizona... całe 1.5 MB :E 

https://steamdb.info/patchnotes/5406621/

Cytat

Modified file – HorizonZeroDawn.exe (+12.00 KiB)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te miejsca starej cywilizacji robią się na zielono na mapce po zrobieniu czegoś, czy zawsze pozostają białe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

KNOWN ISSUES

  • In addition to the issues identified previously, we’re working on a number of high-priority issues:
  • Some players are experiencing startup crashes. Patch 1.01 fixes a few, but not all, of these crashes.
  • Some players are experiencing GPU-related hangs during gameplay. The improved diagnostic data collection added in Patch 1.01 is aimed at making it easier to track these down.
  • Some players are experiencing graphical settings issues, such as Anisotropic Filtering not working, 4K not displaying correctly, or HDR not working correctly.
  • Some players are experiencing performance issues on specific GPUs or hardware combinations.
  • We're aware of and continue to investigate all issues in this list on Reddit as well. Thank you to u/EvilMonkeySlayer for compiling this for us.

 

PATCH NOTES
Crash/Hang Fixes:

Fixed an issue where the game would crash if the SteamUI didn’t initialize properly on startup.


Functionality Issue Fixes:

  • Fixed an issue where Concentration and other slowdown mechanics wouldn’t work for everyone.
  • Fixed an issue where Windows/Steam profile names containing special characters would prevent some players from saving the game. We are still investigating other saved game issues as well.
  • Fixed an issue where Windows/Steam profile names containing special characters would prevent some players from saving screenshots in Photo Mode.


Other Fixes:

  • Added improved diagnostic data collection when submitting a crash report.
  • Fixed several backend issues.
  • Fixed a video corruption issue for specific hardware. We’re continuing to look at other hardware configurations as well.

 

Zawsze coś. :P 

 

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Szambo napisał:

Czy te miejsca starej cywilizacji robią się na zielono na mapce po zrobieniu czegoś, czy zawsze pozostają białe?

Robia sie zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amsztel napisał:

Robia sie zielone.

Czyli jednak notorycznie coś tam pomijam, bo same u mnie Bieluchy.

Dzięki za zwrócenie uwagi... przy następnej sesji pozaglądam dokładnie w te miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie aktywowal/uaktualnil sie Tobie zaden quest to musiales cos pominac :) Swoja droga Aloy moze rozwalac niektore sciany z wloczni, co nie do konca moze byc oczywiste... Milego grania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jaycob napisał:

Zawsze coś. :P 

 

Dawajcie znac :D

Czyli w sumie poza crashami nic nie naprawili jesli chodzi o wydajnosc i stuter.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frog67 napisał:

Coś mi się na steam dociągnęło do Horizona... całe 1.5 MB :E 

Wielkie problemy, mikro patch :rotfl:

I 1.5 MB może naprawić sporo problemów, dopóki nie podmienia się całych exe-ów albo assetów, patch może być bardzo mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HorizonZeroDawn.exe został podmieniony albo jego 1,5 MB cześć :)

chyba rzadko kiedy błędy są powodowane przez assety a wiec dane wejściowe :D

szczególnie patrząc na rozmiary patchy z przed lat

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Masz notkę wyżej co zrobili.  1.5 MB czystego kodu to wbrew pozorom bardzo dużo. ;)  Kolejna łatka też już w drodze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co, kupić?

We wtorek Flight Simulator... ale korci HZD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaycob napisał:

No nie. Masz notkę wyżej co zrobili.  1.5 MB czystego kodu to wbrew pozorom bardzo dużo. ;)  Kolejna łatka też już w drodze. 

Powinni to byli w pierwszej kolejności zrobić. W dodatku głupio napisane, że niektórzy gracze mają z tym problem. To chyba jest problem globalny, a nie jednostkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Sponsi napisał:

Ale co, kupić?

We wtorek Flight Simulator... ale korci HZD...

Kup HZD, a w symulator zagrasz w XGP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł najbardziej wkur...ej maszyny leci bezapelacyjnie do Skałokrusza, nosz k#% ! jak to potrafi zaleźć za skórę! 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytujące one są, ale najbardziej wkurzająca jest ta jedna misja dla Loży Łowców gdzie musisz otworzyć cztery pojemniki Krabołazów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ditmd napisał:

Irytujące one są, ale najbardziej wkurzająca jest ta jedna misja dla Loży Łowców gdzie musisz otworzyć cztery pojemniki Krabołazów ?

Najlepiej to polazłem sobie dziś po jednego kwiatka daleko na północy, a obok niego Burzoptak, no to co się będę szczypać niedaleko niszczyciele - strąciłem działko i zapolowałem na Burzoptaka z działkiem pod pachą :E 

Najważniejsze to  umieć kombinować, co mi tu ptaszyko będzie irytować ! nawet nie było potrzeby dobicia inną bronią. Pięknie spadając nadział się wprost na bomby...

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jak na razie dla mnie bynajmniej ma najbardziej satysfakcjonujący i najlepszy ever gameplay jeśli chodzi o walki z maszynami. No majstersztyk po prostu. Daje to tyle frajdy że nie omijam żadnych maszyn które mnie zaatakują Too much fun ! 

Mam już 40Lvl ( prawie 41 ) i nadal jestem pod wrażeniem dynamiki walk.

Ze swojej strony nie doświadczyłem żadnych problemów, żadnych kraszy czy innych błędów graficznych a FXAA wymusiłem w sterownikach Nvidii. ( Gra oczywiście zakupiona na Steam ).

A gram tak:

ea11560a278b.jpg

To jest druga gra która w pełni obsługuje Nvidia Surround 5040x1080 - pierwsza to mirros edge catalist. No gra się miodzio nie żałuję ani złotówki.

Edytowane przez RsNeo
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...