Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Szambo napisał:

W patchu naprawili spowolnienie. Działa to teraz lepiej. Ale łowy gdzie w 1:05 mam przejrzeć 4 skrytki Krabołazów... To jest nie do zrobienia! 

W prawym górnym rogu masz dwie skrzynki na ziemi, powinieneś je sprawdzić zanim je podniosą, później na pełnym speedzie do góry, tam są kolejne Krabołazy i jeśli będziesz wystarczająco szybki to przynajmniej jedna skrzynia na ziemi, ostatnią zestrzel z Krabołaza i po kłopocie. Powtarzałem tą misję wiele razy zanim wreszcie mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jaycob napisał:

Zgadza się wspinaczka jest słaba. W zasadzie to działa tylko w wyznaczonych miejscach.  Do AC nie co porównywać, nie ta liga.  

A tam w wybranych miejscach, da się fikać w wielu miejscach niemal po pionowej ścianie :E  kwestia obczajenia, do kilku figurek tak fikałem że trafiłem o wiele za wysoko, później był rebus jak tu zejść żeby się nie zabić.  Kilka razy zjechałem spektakularnie na zadku, mimo iż zdawało się że  na bank poleci w przepaść.

Już nie wybrzydzać, można podejść do tego typowo Gothicowo, co prawda telemarka przy lądowaniu się nie da, ale czasem wierzchem też da się dostać w niedostępne miejsca i przebić tym samym niewidzialne ściany :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim AC: O to nawet się nie zranisz spadając kilkadziesiąt metrów. :E  Ale ma to tez swój plus.  Tutaj trzeba uważać. 

 

Wskoczyłem na żyrafa. Odblokował część mapy. To takie coś jak w AC punkty widokowe? Można się od nich "teleportować" ?

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z walką z przeciwnikami na 8 leveli więcej? Ktoś próbował? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie widzę, że nie ma sensu się pchać, moje strzały zajmują 1-16 DMG. :E  Mam tylko ogniste i "zwykłe", a walczę z "Nadymaczem ognistym". 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śnieg już naprawili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, avn napisał:

śnieg już naprawili??

Nie i włosów też nie, ale muszę przyznać że nie doceniałem procy, może jest dość wolna i ma słaby zasięg, ale jakie to ma pierdolnięcie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 41 poziom. Raczej większość już zaliczona. Zostało kilka zadań pobocznych, 3 łowy do wymaksowania, 2 kotły i trochę zbierania gratów. No i wątek główny. Jestem po Kurhanie. Potem jeszcze dodatek. Myślę, że max. 50-60 godzin zajmie całość. Teraz mam nabite około 35 godzin. Gierka bardzo przyjemna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w to ekskluzywne "cudo" Sony około 5h i tak jak się spodziewałem leci do kosza. Jest kilka plusów ale więcej to minusy, gra znudziła mnie strasznie, ciągłe latanie i strzelanie w te czujki, strasznie słaba grafika (chociaż są momenty że była ładna) dlaczego to ma takie wymagania to ja nie wiem ? Mierne tekstury, drewniane twarze (boże to chyba jest najgorsze) równie głupi NPCy, wszystko w tej grze wydaje mi się takie archaiczne. Polski dubbing też nie przypadł mi do gustu. Gra na moim 5700 XT działa super stabilnie ale mam ten sam problem co Digital Foundry mianowicie dropy fps jak zmieniają się zadania i są aktualizowane, wtedy jest na moment ścinka. Z plusów w tej grze to chyba tylko jakość wykonania robotów i to by było na tyle bo nawet fabuła mnie nie wciągnęła. Lepiej niech te EXy zostaną na PS bo w takie mierne gry nie zamierzam grać, lepiej by dali Uncharted albo The Last of Us ale takie resztki w postaci HZD niech sobie zostawią. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w wioskach nie miałeś dropów? mi tam spada do 49 nawet (ta sama karta, ustawienia Ultra- Wysokie).  Na 5h grania to chyba za mało, aby powiedzieć coś o fabułe?

 

Słyszałem opinie, że to jeden z najsłabszych exów Sony.  

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo to mnie to jakoś wciągnęło poprawiłem trochę kolorami  nvidia i u mnie wygląda tak

 

iOIs9SL.png

Ta wiem ze początek ale nie miałem czasu przysiąść teraz biorę za to :).

z poprawionymi kolorami

C57yCXR.png

 

a to default.

l3F49gL.png

Jakby ktoś pytał o te ustawienia.

3wtdn17.jpg

 

Edytowane przez brainq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejdziemy do tytułu jak do gry akcji z otwartym światem, to można się dobrze bawić. Natomiast jak oczekujemy rpg w otwartym świecie, to czeka nas rozczarowanie, bo elementy rpg są na bardzo niskim poziomie. Pod tym względem to nawet ostatnie assasyny wypadają znacznie lepiej. 

 

 

Można jakoś ulepszać lub wymieniać włócznie? Mam kilka modyfikacji, które dodają punkty ataku, ale włóczni w ogóle nie widzę w ekwipunku.

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest RPG tylko gra sandboxowa gra akcji. Nikt chyba Horizona nie traktuje jako RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bleidd napisał:

Nikt chyba Horizona nie traktuje jako RPG.

Nie byłbym tego taki pewien.

Czy Horizon: Zero Dawn to gra RPG? Konwersacje z NPC pozwalające wybierać jedną z trzech postaw (siłową, rozumową lub emocjonalną) i mające mniejszy lub większy wpływ na przyszłe wydarzenia, a także trzy drzewka umiejętności, rzemiosło, zarządzanie ekwipunkiem oraz modyfikacje broni i pancerzy – wszystko to cechy charakterystyczne dla gier RPG. Czy zatem Horizon: Zero Dawn może być traktowane jak pełnoprawna gra fabularna? Wszak mamy tu niewiele mniej treści niż w uważanym za erpegowego akcyjniaka Wiedźminie 3. Jeżeli uznamy wymienione wyżej atrybuty za spełniające definicję gatunku, to tak. Dzieło studia Guerrilla Games jest grą RPG. Jeżeli to za mało, warto zauważyć, że to świetna gra akcji z otwartym światem wypełnionym po brzegi atrakcjami.
Źródło: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=11824

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Jaycob napisał:

A w wioskach nie miałeś dropów? mi tam spada do 49 nawet (ta sama karta, ustawienia Ultra- Wysokie).  Na 5h grania to chyba za mało, aby powiedzieć coś o fabułe?

 

Słyszałem opinie, że to jeden z najsłabszych exów Sony.  

We wioskach miałem lekkie dropy, fakt. Nie wiem dlaczego ale ta gra graficznie mi sie kojarzy z Far Crajami też tam wszystko takie słabe jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chyba traci na tym, że jest to open-world, bo to tern sam poziom piaskownicy  jak w FC, mam tu na myśli Primal. Bardzo dużo cech wspólnych mają. Dobrze się przy tym tytule bawiłem, ale po kilkudziesięciu h to już mnie nudził. :E :P   W sensie piaskownica, grę przeszedłem. 

 

37 minut temu, tomekpcl napisał:

Konwersacje z NPC pozwalające wybierać jedną z trzech postaw (siłową, rozumową lub emocjonalną) i mające mniejszy lub większy wpływ na przyszłe wydarzenia

Serio? Ja póki co nie zauważyłem żadnej różnicy. Może w zadaniach głównych coś się zmienia.  Nawet cofnąłem sobie save i wybrałem coś innego, ale poza lekko zmienionym tekście nic innego się nie zmieniło. Nadal rezultat był taki sam.  IMO do RPG to trochę daleko.  Teraz praktycznie o każdej grze piszą, że jest RPG, a ma tylko drzewko umiejętności. :E;) 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni tam nawypisywali, ale to nie jest RPG. Jedynym elementem RPG jaki w tej grze widzę to rozwój postaci ale też raczej mało RPG-owy bo ciężko o jakieś ścieżki / specjalizacje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Horizon to żaden RPG to bardziej action sandbox  z namiastką cech RPG, nie zauważyłem aby do tej pory jak gram te wybory przy dialogach miały jakiekolwiek odzwierciedlenie na grę.

Jeżeli mielibyśmy HZD sklasyfikować jako RPG to praktycznie wszystkie tytuły na rynku można zaliczyć do RPG.

Horizon bardzo powoli się rozkręca i rozumiem że po 3-5h początkowego grania może komuś nie podejść, bo ten typ rozkręca się powoli, a główny atut to kreacja świata i jego historia oraz walka ze zwierzętami z naciskiem na możliwości na tym polu jakie mamy.

Jedno jest bardzo podobne w HZD jak w Dzikim Gonie to istny generator widoczków 

 

oiyg4Is.jpg

Niektóre tytuły po prostu tak mają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nigdy nie traktowałem jako rpga tylko jako gra akcji i chyba duzo ludzi zapomina duzo gier ma zapożyczonych elementów rpg ale nimi nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, a propos walk to nie macie wrażenia, że "hitboxy" nie działają zawsze fair? W sensie czasami nie mogę wyczuć jak daleko i kiedy odskoczyć, a jak jak już to robię to i tak sięga mnie przeciwnik.  Kolejna kwestia to nie lubię walczyć z ludźmi ich jeszcze gorzej wyczuć, uderzam 2x, a trzeci cios jest magicznie zablokowany.  Walki naprawdę czasami dają mi czasami w kość - gram na trudnym. Już lepiej mi idzie ze skradaniem, wtedy jednym ciosem można każdego powalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co grali na konsoli, bo tak się teraz zastanawiam.. i nie wiem 

Mianowicie dodatek Frozen Wilds można zagrać normalnie po skończeniu głownego wątku, czy jednak trzeba to zrobić zanim skończymy główny wątek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać bez przechodzenia głównego wątku fabularnego w podstawce nawet mając zanizanony lvl ale pamiętaj ze lepiej mieć min 30 bo tak będzie się frustrować.

Default

E7uy244.jpg

Nvidia color

 

w3u89sU.jpg

Edytowane przez brainq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k4xmFBw.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby były dobre kolory i kontrast wystarczy wrzucić Reshade i włączyć filtr o nazwie LEVELS (16-235) ;) Ten sam problem był np. w NIER: Automata. Może się kiedyś devsi nauczą, od czasów x360 i ps3 jest ten sam problem w wielu grach na pc, jak nie pomieszane zakresy tonalne to skopana gamma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom w Nier też takie "wyblakłe" kolory są. Tylko na tym stanie gry to nie wiem czy warto kombinować z Reshade. :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...