Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, frog67 napisał:

Z tego co pamiętam minimalna wersja W10 do grania to 1809

Ok- poszukałem potwierdzenia tej informacji z jakichś oficjalnych źródeł i dokopałem się do niej dopiero w opisie patcha 1.03:

Cytat

Other improvements

(...)

Windows Version Check - The game checks if Windows 10 Build 1809 or above is used (lower versions cause instability in DirectX 12).

Oczywiście w google ("Horizon Zero Dawn Requirements") oraz w sklepach (Steam, Epic) nadal widnieje opis że wystarczy po prostu Windows 10 64-bit.

Łajzy nie potrafią nawet właściwie umieścić informacji o minimalnych wymaganiach swojej produkcji.

2 godziny temu, MisterMaster napisał:

Piąty patch i ci geniusze nadal nie naprawili anizotropowego filtrowania, piąta łatka buhahahahaaaa.

To jest kompletna kompromitacja że ponad miesiąc czasu od premiery nie potrafią zaimplementować opcji ze sterownika do menu gry.

 

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym patchu podobno mają się wziąć za AF i wydajność szczególnie na wybranych konfiguracjach.

Włosy niby lepsze, ale czy takie jak na konsoli nie powiedziałbym, no bujają się, ale nie mają tej grubości, zbyt "płaskie" są jak dla mnie

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta gra. Zmieniłem cepa z 8700k na 9900k i nie działa mi spowolnienie czasu, bo po prostu pasek leci, a wszystko porusza się normalnie :lol2:

Co ciekawe reinstalacja gry nic nie daje jak wrzuciłem stary save.

 

Edit.

Sprawdzałem jeszcze stare save gdzie jeszcze działało i też nie działa ?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie patch coś namieszał ;)

Problem znany, zerknąłem na forum steama - może tam znajdziesz rozwiązanie :)

Komuś np. pomogło usunięcie lokalnych zapisów i przywrócenie tych z chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalowałem grę od nowa i też dupa na wszystkich starych save.

Zmieniałem dzisiaj cpu na inny, więc to w sumie jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy, która mogła mieć wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele już się w życiu o bugach słyszało, ale to było by coś nowego :E 

sprawdziłem u siebie i działa. Gra żyje własnym życiem niczym SI :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra się rozwija później poza bieganiem po mapie i zabijaniem tych roboto zwierząt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 19:50, DyndaS napisał:

Fajna ta gra. Zmieniłem cepa z 8700k na 9900k i nie działa mi spowolnienie czasu, bo po prostu pasek leci, a wszystko porusza się normalnie :lol2:

Co ciekawe reinstalacja gry nic nie daje jak wrzuciłem stary save.

 

Edit.

Sprawdzałem jeszcze stare save gdzie jeszcze działało i też nie działa ?

Gra jest na EGS? Bo znikanie sejwow u nich to norma :E Mi np zniknely zupelnie sejwy do nowego Snajper Elite. Tak po prostu, bez zadnej wymiany czegokolwiek w kompie. Epic musi troche ogarnac ten couldsyncing bo narazie to slabo wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolą szpiegować twój komputer niż ogarniać jakieś zapisy :E

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jakby gra po prostu popsuła wszystkie zapisy i nie działa w ogóle spowolnienie na żadnym. Ciekawe czy na nowej grze by to działało, ale pewnie tak. Będę musiał któregoś dnia sprawdzić.

Ciekawe czy patch 1.06 to naprawi czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Nowa gra i spowolnienie działa. Widać gra zwaliła wszystkie zapisy gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem... lipa z tym. Nie przeszedłem jednak jakoś bardzo dużo, chociaż trochę grindowałem te ulepszenia ekwipunku. Wyszedłem w sumie z tej pierwszej lokacji nie tak dawno temu na "świat".

Gorzej więc jeśli komuś to się stanie w późniejszym etapie gry.

Jeszcze coś jednego mnie kusi przetestować, ale to może w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem gdzies film ze na nowych sterach gra dostala kopa srednio + 10 fps ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj patrzyłem sobie jak 3080 ogarnia Horizona i jest naprawdę dobrze w 1440p na max to tak 100-140 więc jest płynnie :E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, frog67 napisał:

No ja dzisiaj patrzyłem sobie jak 3080 ogarnia Horizona i jest naprawdę dobrze w 1440p na max to tak 100-140 więc jest płynnie :E 

Czekam z NG+ na nowa karte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, amsztel napisał:

Czekam z NG+ na nowa karte :D

Cóż ja już mam NG+ za sobą, ale co mi szkodzi przejść jak wymienię kartę :E co jak co, ale gameplay, walka i miód jaki z niej płynie z możliwościami to studnia bez dna, czy to Geralt czy Asasyny to nie mają podjazdu do HZD w tym elemencie.

Edytowane przez frog67
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Cóż ja już mam NG+ za sobą, ale co mi szkodzi przejść jak wymienię kartę :E co jak co, ale gameplay, walka i miód jaki z niej płynie z możliwościami to studnia bez dna, czy to Geralt czy Asasyny to nie mają podjazdu do HZD w tym elemencie.

Ja wyplatynowalem te gre na PS4 tuz po premierze, teraz zrobie to na PC :) a gram tez inaczej bo to prawda, ze sposobow na walke jest tyle, ze mozna te gre 5 razy przechodzic i za kazdym razem zupelnie inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten uczuć kiedy myślałeś że jesteś dobry, wchodzisz na reddita a tam ludzie takie cuda odstawiają że zostajesz zdegradowany mentalnie :E  

Tak miałem przy pierwszym podejściu gdy po pewnym czasie myślałem że ogarniam, a się okazało że nie sądziłem że można pewne rzeczy jeszcze dorzucić w walce (to rak się da ? )

Edytowane przez frog67
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie uwazam sie za zadnego kozaka jesli chodzi o walke :E Mnie porwal swiat Horizona i jego lore - byl taki czas, ze doslownie "lizalem sciany" w tej grze, zeby jeszcze wiecej sie dowiedziec o roznych rzeczach bo czytania/sluchania jest naprawde sporo. 

Oczywiscie mam swoje ulubione taktyki ? bardzo lubie uzywac broni z obrazeniami od zywiolow: np mrozenie z procy a potem potrojna strzala w rdzen i nastepuje wielkie BOOOOM :lol2:. Choc po dluzszym czasie chyba najbardziej lubie klepac wszystko i wszystkich z lancy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane z tą grą ?

Zmieniłem sterowniki na najnowsze i gra robi ponowny skan przy uruchamianiu.

Problem w tym, że w czasie skanu następuje "awaryjne wyłączenie gry" i tak w kółko.

Nie mogę uruchomić gry, w którą gram od paru dni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórcy wspominają, że takie coś może nadal pojawiać się na niektórych konfiguracjach i pracują nad poprawką.

Czytaj changelogi...

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... sterownik przywróciłem do natywnego ustawienia, bo był na najlepszą jakość.

Ale mam dziwną sytuację od paru dni.

Nie mogę uruchomić tej misji, bo pisze, że mam zatrzymaną misję:

misja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gry to chyba lepiej nie dotykać przed patchem 1.20 :lol2:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, leven napisał:

Dobra... sterownik przywróciłem do natywnego ustawienia, bo był na najlepszą jakość.

Ale mam dziwną sytuację od paru dni.

Nie mogę uruchomić tej misji, bo pisze, że mam zatrzymaną misję:

 

Nigdy czegoś takiego nie miałem albo nie zauważyłem  ale zdarza się dostać misje której nijak nie można ruszyć do przodu bo wymaga to zrobienia innych misji niejako powiązanych z nią, może tutaj jest taki przypadek.

Poszedłeś na to zadanie samemu tak po prostu szwędając się po świecie, bo z tego co kojarze to jest zadanie w którym niezbędny jest Erend ale mogę się mylić, i robiąc zadania z nim w końcu tam trafimy i będzie atak jastrząbłysków na wiochę przy okazji zrobi się to zadanie

Niestety Horizon wiele rzeczy albo nie tłumaczy wcale albo tak lakonicznie że trzeba się samemu domyślać.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...