Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, frog67 napisał:

Nie wszyscy musieli mieć problemy z grą, u części chodzi elegancko, choćby i tu na forum.

 

2 godziny temu, Myst napisał:

Potwierdzam. 8h i Zero problemow (pun intended).

A nie, to spoko, uspokoiliście mnie, nie ma więc problemu. A tak serio to wg. steama jakieś 33% ludzi ma kolosalne problemy z tym tworem tak więc z tych 716000 jakieś 236000 ma duże problemy. Ot, drobnostka - to tak jakby każdy mieszkaniec Częstochowy wywalił tą kasę w błoto. Litości ludzie, bądźmy poważni - przecież to oczywiste że niektórym chodzi jak złoto więc takie tego podkreślanie jest lekko żenujące. To tak jakby bronić Teda Bundyego, że niektórym darował życie, bez jaj. Ten port to kompromitacja i plucie klientom w twarz a bronienie tego gówna znając ogólną sytuację to jakieś kuriozum i zaklinanie rzeczywistości oraz działanie ma własną szkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MisterMaster napisał:

 

A nie, to spoko, uspokoiliście mnie, nie ma więc problemu. A tak serio to wg. steama jakieś 33% ludzi ma kolosalne problemy z tym tworem tak więc z tych 716000 jakieś 236000 ma duże problemy. Ot, drobnostka - to tak jakby każdy mieszkaniec Częstochowy wywalił tą kasę w błoto. Litości ludzie, bądźmy poważni - przecież to oczywiste że niektórym chodzi jak złoto więc takie tego podkreślanie jest lekko żenujące. To tak jakby bronić Teda Bundyego, że niektórym darował życie, bez jaj. Ten port to kompromitacja i plucie klientom w twarz a bronienie tego gówna znając ogólną sytuację to jakieś kuriozum i zaklinanie rzeczywistości oraz działanie ma własną szkodę.

Ja tam nikogo nie bronie i również uważam że Horizon to słaby port!

Dlaczego Sony wydało go w takim stanie! ciężko im było przełożyć o pół roku i wydać w styczniu, ale żeby to działało tip-top, nikt ich nie naciskał, wygląda na to że Sony chciało zrobić to tanim kosztem :E 

Jednak latając po forum steam to część z tych żali że gra mi nie działa, mam bugi czy crashe to wina samych ludzi, albo windows w starej wersji, albo sterowniki w starej wersji, a nawet były takie orły co żądały zwrotu bo gra nie odpala... na nie wspieranym win 8.1 :rotfl:  serio.

Sporo ludzi też miała crashe z powodu wyłączenia pliku wymiany w windzie, a to bardzo ważny element dla HZD więc jakąś tam część (pewno ułamek) ponoszą i sami ludzie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterMaster a grales w ogole?

Teraz jest patch 1.05 ktory naprawil praktycznie wszystkie crashe itp. Mozna spokojnie ogrywac ten wspanialy tytul.

EDIT. Ja rowniez nie mialem zadnych problemow z HZD, no ale mam ogarniety system wiec :E

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo i niczego nie bronię, po prostu mi gra działa bez zarzutu. Celowo zaczekałem z kupnem żeby wszystko połatali i jak widać dali radę. Pozatym jak ktoś ma śmietnik w systemie to żaden patch nie pomoże.

 

Wracajac do samej gry, to niech mi ktoś powie ile jest tych cauldronow do zaliczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Myst napisał:

Nikogo i niczego nie bronię, po prostu mi gra działa bez zarzutu. Celowo zaczekałem z kupnem żeby wszystko połatali i jak widać dali radę. Pozatym jak ktoś ma śmietnik w systemie to żaden patch nie pomoże.

 

Wracajac do samej gry, to niech mi ktoś powie ile jest tych cauldronow do zaliczenia?

Sigma, Rho, Epsilon, Zeta i Xi - czyli 5.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś skończył grę + i udało mu się odblokować wszystkie stroje i bronie wymagające iskierek,brakuje mi dwóch (iskierek) i nie widzę możliwości ich zdobycia.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, amsztel napisał:

@MisterMaster a grales w ogole?

Teraz jest patch 1.05 ktory naprawil praktycznie wszystkie crashe itp. Mozna spokojnie ogrywac ten wspanialy tytul.

EDIT. Ja rowniez nie mialem zadnych problemow z HZD, no ale mam ogarniety system wiec :E

Brak problemów bez patchy i po wygraniu 1,5 bez różnicy-gra działa płynnie i dobrze.

Określenie Tego produktu "wspaniałym tytułem" uważam za nadużycie!

Mnie ta gra znudziła bardzo szybko.

Ładna grafika-nie wybitna, cała reszta średnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, GalanTobi napisał:

Brak problemów bez patchy i po wygraniu 1,5 bez różnicy-gra działa płynnie i dobrze.

Określenie Tego produktu "wspaniałym tytułem" uważam za nadużycie!

Mnie ta gra znudziła bardzo szybko.

Ładna grafika-nie wybitna, cała reszta średnia...

Naduzycie? Przeciez to jest moja opinia, chyba ze nie mam prawa miec takowej :D Dla mnie ten tytul jest pod kazdym wzgledem lepszy od Wiedzmina3 (ktorego notabene uwielbiam).

Natomiast HDZ jest z gatunku tych gier, ktore rozkrecaja sie dopiero po kilkunastu godzinach a wiele rzeczy trzeba po prostu odkryc samemu i nie ma na to zadnych znacznikow.

Dla mnie to zaleta bo nie lubie kiedy gra caly czas prowadzi mnie za raczke, nie lubie tez gier "bezcelowych czyscicieli znacznikow" jak np praktycznie wszystkie gry Ubi.. Roznica miedzy np. Asasynami a Horizonem jest taka, ze w Asasynach po 15 godzinach wiesz praktycznie wszystko i nie spotka Cie juz nic nowego - w HZD po 15 godzinach nie wiesz praktycznie nic :D Co kto lubi.

 Ale po to jest taki wybor tytulow, zeby kazdy znalazl cos dla siebie ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amsztel napisał:

Naduzycie? Przeciez to jest moja opinia, chyba ze nie mam prawa miec takowej :D Dla mnie ten tytul jest pod kazdym wzgledem lepszy od Wiedzmina3 (ktorego notabene uwielbiam).

Natomiast HDZ jest z gatunku tych gier, ktore rozkrecaja sie dopiero po kilkunastu godzinach a wiele rzeczy trzeba po prostu odkryc samemu i nie ma na to zadnych znacznikow.

Dla mnie to zaleta bo nie lubie kiedy gra caly czas prowadzi mnie za raczke, nie lubie tez gier "bezcelowych czyscicieli znacznikow" jak np praktycznie wszystkie gry Ubi.. Roznica miedzy np. Asasynami a Horizonem jest taka, ze w Asasynach po 15 godzinach wiesz praktycznie wszystko i nie spotka Cie juz nic nowego - w HZD po 15 godzinach nie wiesz praktycznie nic :D Co kto lubi.

 Ale po to jest taki wybor tytulow, zeby kazdy znalazl cos dla siebie ;)

Asasyny są po prostu słabe...

HZD zdecydowanie lepsze, ale nie zmienia to faktu, że mi się znudziła.

Do wiedźmina 3 startu nie ma!

Najważniejsze, że Ci się podoba-bo zła nie jest, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Nie komentowałem, aby nie zaogniać ;)
Ale IMO porównywanie Horizona do W3, to... potwarz dla redów. ;)
Horizon to naprawdę solidna produkcja (cierpię, że teraz nie mam jej jak ograć), ale W3 to jednak moim zdaniem ZUPELNIE inna liga rozrywki.

Nic nie zaognisz poniewaz kazdy jest inny i lubi co innego ;) 

Spedzilem 150h w Wiesku i jakies 200h w HZD wiec raczej na spokojnie sie wypowiadam w tym temacie. Ani jedna ani druga z tych gier nie jest idealna no i te gry tez sa nieco inne. Wiesiek to glownie fabula i relacje miedzyludzkie. Horizon to glownie lore i samodzielne odkrywanie jego historii i w tym wszystkim fabula jedynie pomaga.

Dla mnie jako ogromnego fana sagi Sapkowskiego, Wiesek mial zbyt wiele niespojnosci oraz zbyt wiele postaci i zdarzen bylo albo przeinaczonych albo zupelnie pominietych itp. Zwlasza postac Ciri, centralnej postaci sagi - w grze w porownaniu do ksiazek wypada po prostu imho slabo.

Z Horizonem nie ma tego problemu bo tu wszystko jest swieze, nowe i wczesniej nie spotykane wiec scenariusz na duzy plus - a przeciez wymyslony zupelnie od zera, nie bazowany na niczym. Kiedy mysle o postapo to widze teraz Horizona a przez 20 lat mialem przed oczyma Fallouta wiec GG udalo sie osiagnac cos naprawde klimatycznego.

Zostaje jeszcze walka - bo przeciez i w tej i w tej grze walczymy sporo. Tutaj Wiesek nie ma startu do HDZ. Sorry :/ Zawsze irytowalo mnie pare rzeczy jesli chodzi o walke w Wiesku - zwlaszcza na padzie. Horizon na dzien dobry pozmiatal jesli chodzi o ten aspekt rozgrywki.

Mimo wielu cech wspolnych to jednak sa zupelnie rozne gry. Horizon jest duzo bardziej podobny do np. Bloodborne niz do W3, ktore notabene tez mi sie bardziej od Wieska podobalo. Dobrze zyc w czasach, w ktorych wychodzi tyle swietnych gier - kazdy znajdzie jakas perelke dla siebie :)

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mamy całkiem inne spojrzenie na gry amsztel.

Bloodborne podobne do HZD???

Świetnych gier to jak dla mnie aktualnie zupełny brak.

Ostatnia świetna gra to Wiedzmin 3, Assassin's Black Flag i odgrzewana seria Dark Souls- a i tak to kilka lat wstecz.

Edytowane przez GalanTobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, GalanTobi napisał:

No mamy całkiem inne spojrzenie na gry amsztel.

Bloodborne podobne do HZD???

Świetnych gier to jak dla mnie aktualnie zupełny brak.

Ostatnia świetna gra to Wiedzmin 3, Assassin's Black Flag i odgrzewana seria Dark Souls- a i tak to kilka lat wstecz.

ad1. To chyba nic zlego nie? ;)

ad2. Tak Bloodborne jest podobne do HDZ w dwoch bardzo waznych aspektach rozgrywki: unikalnemu, swietnie wykonanemu systemowi walki oraz temu, w jaki sposob poznajemy lore: nie tylko poprzez dialogi ale glownie przez samodzielna eksploracje, czytanie opisow roznych przedmiotow, znajdziek, skryptow, ksiag, notatek... itp. Duzo czytania,ale ja po prostu lubie czytac ? Takze nasz protagonista (czy tez protagonistka) nie wie skad sie wzial, gdzie sie znajduje, skad pochodzi. Generalnie nie wie nic ;) i wszystkiego musi sie sam dowiedziec.

Co do swietnych gier to jesli sie Tobie tak bardzo podobal Wiesiek to polecam God of War, The Last of Us. Dla mnie genialna gra jest Nier: Automata ale tutaj znowu - minie wiele godzin rozgrywki, po ktorych mozna sie polapac o co tak naprawde chodzi - ale ja to wlasnie uwielbiam :)

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, GalanTobi napisał:

No mamy całkiem inne spojrzenie na gry amsztel.

Bloodborne podobne do HZD???

Świetnych gier to jak dla mnie aktualnie zupełny brak.

Ostatnia świetna gra to Wiedzmin 3, Assassin's Black Flag i odgrzewana seria Dark Souls- a i tak to kilka lat wstecz.

Moim zdaniem EXY Sony mają ten problem, że śmierdzą dziecinadą robioną dla 8 letnich hamburgerów z USA nawet jak gra ma PEGI + 18, ja to widzę inni tego nie widzą także mi się ich gry nie podobają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dozorca napisał:

Moim zdaniem EXY Sony mają ten problem, że śmierdzą dziecinadą robioną dla 8 letnich hamburgerów z USA nawet jak gra ma PEGI + 18, ja to widzę inni tego nie widzą także mi się ich gry nie podobają.

O jakich konkretnie exach mowisz? Bo ze wszystkich najlepszych exow Sony kazdy tytul jest dokladnym zaprzeczeniem tego co napisales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dozorca napisał:

Moim zdaniem EXY Sony mają ten problem, że śmierdzą dziecinadą robioną dla 8 letnich hamburgerów z USA nawet jak gra ma PEGI + 18, ja to widzę inni tego nie widzą także mi się ich gry nie podobają.

Tak, z całą pewnością The Last of Us (obie części), Bloodborne czy Shadow of the Colossus to gry robione dla 8-letnich hamburgerów. ? Jakiż Ty przenikliwy masz ten wzrok, że widzisz rzeczy, których nie widzą inni.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

ale W3 to jednak moim zdaniem ZUPELNIE inna liga rozrywki.

Nie ma co porównywać bo moim zdanie to zupełnie inne tytuły skoncentrowane na zupełnie innych elementach rozgrywki jako kluczowe, a jeżeli taka fabuła zarówno w W3 jak i w HZD są istotne to są prowadzone całkowicie inaczej, wszystko przez różnice w świecie przedstawionym.

Wiedźmin ma tę przewagę że ma dużo bogatsze lore oparte na książkach koncentruje się na fabule i zadaniach, HZD dopiero kształtuje lore, nakreśla szkic, a koncentruje się na odkryciu przeszłości świata, jak do tego doszło, oraz na samej walce i możliwościach jakie daje.

Ale fakt zupełnie inna liga Wiesiek bo i widać więcej kasy w nim, HZD w pewnych elementach kuleje widać albo brakło kasy, albo czasu, ale jak na pierwszy taki tytuł Guerilli to tylko ?

Edytowane przez frog67
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie drażni póki co to idiotycznie zachowujący się przeciwnicy*. Wystarczy się schować w krzaciory i już głupieją i mnie nie widzą, nawet jeśli to jest 5 m ode mnie. :E Albo gdzieś uciekają... 

No i zupełnie nie jasny jest dla mnie ekwipunek. Nie wiem czym się różni łuk za 200 odłamków vs ten za 500 czy 1000.  Poza tym,   aby kupić ten "lepszy" trzeba mieć jakieś serce maszyny, które ani razu mi jeszcze nie wypadło, a natłukłem trochę ich. Przesadzili z grindowaniem moim zdaniem.  Albo ja nie obeznany. ? 


* mam na myśli walki głownie z ludźmi w obozach, z maszynami jest o wiele lepiej

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

Co mnie drażni póki co to idiotycznie zachowujący się przeciwnicy. Wystarczy się schować w krzaciory i już głupieją i mnie nie widzą, nawet jeśli to jest 5 m ode mnie. :E Albo gdzieś uciekają... 
 

Fakt ludzcy przeciwnicy potrafią być głupsi niż ustawia przewiduje :E  ale same "zwierzęta" to już co innego, oczywiście inteligencja podkręca się na wyższym poziomie.

Droższe bronie praktycznie zawsze są lepsze i z wyższego poziomu rare (fiolet) a składniki ich pozyskanie może ułatwić skill który zwiększa szanse na drop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na "Trudnym". 

 

No to będę musiał ten skill zdobyć.  Jeszcze jedno: czym jest "Poręczność"?  

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

No to będę musiał ten skill zdobyć.  Jeszcze jedno: czym jest "Poręczność"?  

Poręczność wpływa szybkość strzelania, przeładowania, naładowania mocniejszego strzału, bardzo wysoka poręczność jest priorytetowa np w broni do pętania i unieruchamiania  wrogów  linami.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zręczność ; )

 

BTW jak stabilność gry? Kupować, jeśli się obawiam o to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sponsi napisał:

Czyli zręczność ; )

 

BTW jak stabilność gry? Kupować, jeśli się obawiam o to?

Na poczatku jakies problemy byly (ja akurat nie mialem) ale raczej juz zniknely. Widac to chocby po feedbacku na Steam: 85% pozytywnych recenzji w przeciagu ostatnich 30 dni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ Nom, poza Radkami Rx 570 i 580 4gb na których gra nie potrafi wczytać od premiery, po pięciu łatkach poprawnie tekstur za wyjątkiem low przy 720p bo cokolwiek wyżej (rozdziałka/jakość tekstur) to cuda się dzieją (słynne już potato mode). Jakimś cudem słabsze karty nvidii z 4gb nie maja z tym problemu. Ach, filtrowania anizotropowego nadal nie ma ale luz, przecież dopiero miesiąc minął?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...