Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

No to wszystko się wyjaśniło ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konsoli, ale wczoraj założyłem konto na PS Store i gra dodana. Ogram sobie jak będę miał PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak się pozbyć efektu ziarna z gry? Nienawidzę tego. Wymusiłem ignorowanie ziarna w sterach Nvidii, ale ciągle trochę widać. Najbardziej na trawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

A wyostrzenie podbiłeś?

Próbowałem TAA + to wyostrzenie od zera do 100%, skończyłem na wygładzaniu SMAA i nie widzę różnicy. Da się grać, grafa przepiękna, ale ziarna za cholerę w grach nie akceptuję. Może wrzucę screena wieczorem.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dan254 napisał:

No to wszystko się wyjaśniło ?.

Dali za darmo a nie grałem w ten dodatek fabularny The Frozen Wilds więc dobra okazja żeby sobie odświeżyć przed Horizon Forbidden West

20210420-211230

Potraktuję to jako wprowadzenie do dwójki ?

W dniu 13.04.2021 o 17:37, lukadd napisał:

No spadnie do ~10euro to sobie kupię drugą kopię na PC tak dla testów :E

Za darmo to jeszcze lepsza "cena" ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ODIN85 napisał:

W sterowniku nvidi wyostrzenie.

Na zero jest, a ignorowanie ziarna na full. Chyba, że na odwrót zrobiłem. Posprawdzam to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, azgan napisał:

Dali za darmo a nie grałem w ten dodatek fabularny The Frozen Wilds więc dobra okazja żeby sobie odświeżyć przed Horizon Forbidden West

20210420-211230

Potraktuję to jako wprowadzenie do dwójki ?

Za darmo to jeszcze lepsza "cena" ?

Ja też miałem ją w planach od dawna i teraz jest okazja żeby wreszcie zagrać.No właśnie fajnie że z dodatkiem.Narazie się fajnie zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Daj na 0.7

0.7 to się pije :E

Ale da się ładnie to poustawiać w Nvidii i opcjach gry.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się w grach zbyt dużo opcji nie ma. Tylko wygładzanie i wyostrzenie.
Tak to wygląda jak niżej. Teraz jakiekolwiek wyostrzenia, z poziomu gry i panelu Nvidia wyłączone, wygładzanie SMAA. Na TAA nie ma większej różnicy. Żeby nie było, nie ma tu żadnej dynamicznie skalowanej rozdziałki, chyba że gra to sama jakoś robi, bo właśnie tak to wygląda. Plus ta nadmierna ostrość. Chyba, że to tak ma być, a moje oczekiwania były inne. Najlepiej otworzyć w nowej karcie i powiększyć:
dZyG3wN.png

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na przeróbkę z konsoli, to bardzo ładnie wygląda :)

Może coś jeszcze wykminisz w Nvidia Inskpektorze:

1.jpg

 

 

 

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GS01 napisał:

Znaczy się w grach zbyt dużo opcji nie ma. Tylko wygładzanie i wyostrzenie.
Tak to wygląda jak niżej. Teraz jakiekolwiek wyostrzenia, z poziomu gry i panelu Nvidia wyłączone, wygładzanie SMAA. Na TAA nie ma większej różnicy. Żeby nie było, nie ma tu żadnej dynamicznie skalowanej rozdziałki, chyba że gra to sama jakoś robi, bo właśnie tak to wygląda. Plus ta nadmierna ostrość. Chyba, że to tak ma być, a moje oczekiwania były inne. Najlepiej otworzyć w nowej karcie i powiększyć:
 

Ja tam zadnego ziarna w tej grze nie widze, obraz ostry jak zyletka na max nastawach i 1440p.  Zadnego wyostrzania w tej grze nie potrzeba.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Monitor też swoje robi.

Masz wypasiony ekran :)

Z drugiej strony... inaczej widać na fotkach i inaczej w grze.

Jak nie włączę UHD 4K w TV, to jest nijako, ale jak włączę UHD 4K w źródle dla PC, to jest ładnie :)

W Samsungu TV jest taka opcja UHD 4K i to trzeba przypisać do PC.

Nawet HDR działa XD

Niestety, tego obrazu nie da się pokazać na zrzucie ekranu z gry, no bo jak, skoro to pokazuje TV ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, leven napisał:

 Monitor też swoje robi.

 

Robi ale nagle nie doda lub nie odejmie ci ziarna ,ktorego nie ma ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Robi ale nagle nie doda lub nie odejmie ci ziarna ,ktorego nie ma ;)

Dokładnie. W tej grze nie ma żadnego efektu ziarna.

eekGkga.jpg

rvUW9Up.png

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra i ładna grafika, nawet jak na 1060gtx :E

Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-42-49-74 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-45-17-60 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-46-32-71 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-47-54-36 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-26-78 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-31-44 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-34-24 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-39-23 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-44-64 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-47-32 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-53-57-58 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-54-36-57 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-55-35-18 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-55-45-92 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-56-04-67 Horizon-Zero-Dawn-2021-04-22-17-56-07-93

 

Edit: znowu wirus... muszę odpalić ME i go zminimalizować, wtedy CPU już tak nie "parzy" :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że tylko w 1080p, pomimo detali ustawionych na ultra, jest kaszana, słaba jakość wygładzania i efekt przeostrzenia obrazu/szumu. Czas zmienić monitor na 1440p. Między tym co tu wstawiacie a moim screenem wyżej i niżej (wycinek) jest przepaść. U mnie to wygląda jakby było na zaniżonej rozdzielczości:
DQ71Ow0.jpg

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wersja cyfrowa do kolekcji, mam pudełkową complete edition ale fajnie będzie nie musieć wkładać płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GS01 napisał:

Czyli wychodzi na to, że tylko w 1080p, pomimo detali ustawionych na ultra, jest kaszana, słaba jakość wygładzania i efekt przeostrzenia obrazu/szumu. Czas zmienić monitor na 1440p. 
 

To masz tu moje zdjęcia z ogrywania na premierę w 1080p (i to nie na maxa) tak dla porównania, bo jakoś ziarna nigdy nie widziałem w HZD 

KGY2k8F.jpg

jMWJm3o.jpg

rRhePgB.jpg

9URtW3k.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GS01 napisał:

Czyli wychodzi na to, że tylko w 1080p, pomimo detali ustawionych na ultra, jest kaszana, słaba jakość wygładzania i efekt przeostrzenia obrazu/szumu. Czas zmienić monitor na 1440p. Między tym co tu wstawiacie a moim screenem wyżej i niżej (wycinek) jest przepaść. U mnie to wygląda jakby było na zaniżonej rozdzielczości:

W tej grze grafika tak nie wygląda, niezależnie od wybranej rozdzielczości. Może sprawdź najpierw twoje ustawienia, czy np. nie masz ustawionego wyostrzania w sterowniku.
Po twoim zrzucie ekranu z gry widzę, że na pewno masz ustawione inne wygładzanie krawędzi niż domyślne TAA.

Wycinek z mojego zrzutu z gry w 1920 x 1080.
z0NrDYj.png

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi pisało, że ma kaszanke na kartach AMD.

Może patche (tylko 10 XD) poprawiły jakość obrazu :hmm:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SebastianFM napisał:

W tej grze grafika tak nie wygląda, niezależnie od wybranej rozdzielczości. Może sprawdź najpierw twoje ustawienia, czy np. nie masz ustawionego wyostrzania w sterowniku.
Po twoim zrzucie ekranu z gry widzę, że na pewno masz ustawione inne wygładzanie krawędzi niż domyślne TAA.

Wycinek z mojego zrzutu z gry w 1920 x 1080.
z0NrDYj.png

Ale jak to, to nie ma pikselozy ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikseloza w 1080p jest u każdego. Dobrze wiedzieć, bo już myślałem, że mam coś uwalone. W wolnym czasie znalazłem przyczynę. Była banalna. Jak się okazało drugi raz odkryłem w sterownikach Nvidii funkcję, która była ustawiona domyślnie i nieprawidłowo. Za pierwszym razem było to ograniczenie skali kolorów RGB, a monitor podpięty przez display port. A jeśli chodzi o mój problem z HZD winowajcą była funkcja globalna "Ignoruj ziarnistość", które było ustawione na fulla. Wyłączyłem - gra wygląda w końcu normalnie. Muszę przepatrzeć te domyślne ustawienia, bo strasznie dziwnie stery Nvidii są ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Wyostrzanie obrazu i w tym funkcja ignorowania ziarnistości jest domyślnie wyłączona w sterach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grajac w 1080p meczylem sie z AA.

FXAA bylo slabe,TXAA to growy rak dla mnie i powinno byc to  scigane z paragrafu i w grach zakazane.

Co ciekawe wersja gry na PS4 PRO zadnych problemow z wygladzeniem nie miala,wiem bo gralem w to rok wczensiej na tym samym TV,niewiem dlaczego AA na konsolach i potem w wersji na PC tak sie rożnią.

Natomiast zbawienie mi dalo przejscie na 4k,w grze mam wylaczone AA,tylko FXAA z reshade (ustawione na 0.000),ale oczywiscie dziala,i bardzo dobrze wygladza.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lukadd napisał:

Dziwna sprawa. Wyostrzanie obrazu i w tym funkcja ignorowania ziarnistości jest domyślnie wyłączona w sterach.

Pewnie nagrzebal i zdziwiony ? Samo się nic nie włącza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...