Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pioy napisał:

A tak BTW, czy 5600XT też jest tak dobra w kopaniu, że osiąga jakieś chore ceny? Bo ztcw na przykład 5700XT na 6700XT można było wymienić za zero złotych :E

Nie mam pojecia jak kopie, dzsi ceny kazdej karty sa z tylka czy kopie dobrze czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i przy okazji tak tylko przypomnę, że w zalecanych wymaganiach sprzętowych dla tej gry jest:

Cytat

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) or AMD Radeon RX 580 (8GB)

:E:E:E:E

------------------------

Zrobiłem jeszcze dwa pomiary, oba to optymalne zalecane ustawienia od Digital Foundry - jeden pomiar z odkręconym CPU i RAM na default/auto (RAM klasycznie 3200MHz XMP):

aTwfkb7.jpg

ncrM9Av.jpg

Drugi pomiar z moim "ekonomicznym" :E OC, czyli CPU 4GHz i 1.25V, RAM 3600 CL16 i 1.35V:

sGidYA0.jpg

---------------------------

Ostatecznie i tak wychodzi na to, że w moim wypadku najlepiej grać na oryginalnych (średnich) detalach, po misji z Soną gdzie czyści się obozy kultystów między ruinami jestem co do tego wręcz pewny, gra ma nadal kłopot z Pascalami - w sumie w Digital Foundry robili test RX 580 vs. GTX 1060 i było ~20fps na korzyść AMD a to było na premierę - oczywiście obecnie sporo się poprawiło w tej kwestii ale to nadal nie jest to co powinno być, gra daje sztucznie w dupę użytkownikom Pascali - zrobiłem nawet porównanie z @Reddzik dotyczące naszych bardzo podobnych sprzętów - jedyna różnica to ja GTX 1070, on GTX 1660Ti ale Turing w przypadku tej gry nie jest już tak kastrowany jak Pascal i jest między nami wyczuwalna różnica jakieś 10-15fps na właściwie takich samych detalach - jest ona mniejsza względem premierowych testów Digital Foundry ale nadal wyczuwalna co we dwóch przetestowaliśmy - oczywiście pod uwagę było brane OC podzespołów jak i jego brak.

@Phoenixsuple co sądzisz?

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, caleb59 napisał:

@Phoenixsuple co sądzisz?

W sumie to NIC, jest jak jest i lepiej nie bedzie :D Zapytam tylko jak przy takim wyniku bencha ma sie fps w najgorszym miejscu w grze?

I textury dlaczego na srednie?? Roznica w texturach zjada tez wydajnosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spadki do koło ~50fps ale ciężko stwierdzić bo to dzieje się "płynnie" i raz rośnie, raz spada i tworzy efekt kisielu podczas ruszania kamerą lewo - prawo, nie ma konkretnego miejsca gdzie ustawisz kamerę i masz np. drop na 50fps i nic nie drgnie dopóki nie zmienisz kąta kamery.

Co do ustawień to są brane 1:1 od Digital Foundry i tam miły pan wyjaśnił dlaczego tak a nie inaczej wybrał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon nie lubi się z Pascalami taka prawda i nie jest to żadna nowość, chociaż najnowsza wersja i tak działa o wiele lepiej niż 'premierówka'  tam to był dramat - tytuł chodzi zdecydowanie lepiej na seriach 2000/3000

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnio tak jest co raz to częściej :(  

No cóż... nowe prawo Pascala: nie zmieniłeś karty to zielony goblin fpsy upier**la xD 

goblin-graphics-card.jpg

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, na razie jestem po próbie, to w czasie bycia w "sercu matki" w jednym miejscu miałem 54fps, a tak to trzyma 70+, są miejsca gdzie jest 60, a nawet sztywne 80- taki mam lock.
W czasie próby, w jednym miejscu było też poniżej 60fps- pod skałą przed wspinaczką, a na razie to tyle z <60fps. Nie mam jeszcze lokacji z żyrafą, to się zobaczy jak tam będzie. Lasy, walki z aktualnym mechanicznym dziadostwem nie powoduje żadnych problemów.

Aktualnie gram na takich ustawieniach- mała poprawka FidelityFx CAS mam na 0, a wyostrzanie mam z poziomu Freestyle(alt+f3), bo Fidelity chyba obniża rozdzielczość.
AgpyIEA.jpg

A tak pokazuje mi benchmark na w.w ustawieniach
ErUmW0d.jpg

A tak jest na medium-oryginalne:
3GzK5wx.jpg

plus najwyższe:
hDJy89X.jpg

Można sobie porównać z tym co wrzucił @caleb59 jest jakaś tam lekka przewaga mojej grafy na Pascalem. Ja mam proc na auto(czyt default) i RAM XMP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłem sobie teścik z ciekawości i powiem że  jedna rzecz to mnie rozwala zawsze w HZD - jak on siorbie ram to ludzkie pojęcie przechodzi w trakcie przelotu bencha zbliżył się do 15.5GB a Vram też nie gorzej (chociaż pewnie z połowa to alokacja) 12GB 

Wszystko na max poza motion blurem

KgXsDjo.png

Najlepiej kiedyś koledze wywaliło do pulpitu z komunikatem że skończył się RAM, a grał w 3440x1440 na maxa i 16GB ram na pokładzie, u siebie widziałem w peaku jak grałem nawet ponad 22GB zdarzyło się przyznam,

Ale to chyba HZD tak ma w 4K powyżej 20GB to też nic dziwnego, więc w UWQHD (3440x1440) 16GB mogło się wywalić nie powiem.

A HZD sobie odświeżę niech no tylko  FV43U do mnie przyjedzie

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest druga gra w historii mojej GTX 1070, która wymusza zbicie detali do średnich - pierwszą był Control od Remedy a teraz HZD, który w zalecanych ma GTX 1060. :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak można było się domyśleć, to kupiłem i gram, jednak na IPS to wygląda elegancko, na konsoli ogrywałem na monitorze TN.
Jestem w "zagrodzie dla żyrafy" na razie najmniejszy fps jaki zaobserwowałem to 61fps, a tak średnio 66-70 na luzaku, nic nie ścina, wszystko działa elegancko, nawet mam podbite tekstury z medium na High- względem w.w ustawień, jakie pokazałem na screenie.
Na razie działa o niebo lepiej niż się spodziewałem, a byłem źle nastawiony do tego jak gra ma działać(może działać), a jednak nie jest tak tragicznie, mimo, że na razie w 2 miejscach zaobserwowałem przez moment spadek poniżej 60fps, które wyżej opisałem.
HbDwMpv.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzuce:

 

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik

Cytat

Looking at the higher portion of the chart, the GTX 1650 Super and above all keep minimum (99 percentile frametimes) above 60 fps as well, and the GTX 1070 and above break into the 100+ fps range. Note that the GTX 1660 and GTX 1660 Super show much better minimum fps than the GTX 1070, however, again highlighting the difference between the various GPU architectures. The 1070 normally would match the 1660 Super (give or take), but Horizon Zero Dawn gives the Turing chips a modest lead. That applies to higher GPUs as well, like the RTX 2060 beating the GTX 1080 and the 2060 Super surpassing the GTX 1080 Ti.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-12700K i 5600XT = gruby bottleneck :D W 1440p trzeba jechac na oryginalnych ustawieniach inaczej beda spadki ponizej 60fps.

Dla chcacych sprawdzic jak mocno HZD potrafi dobic GPU proponuje lokacje lasow tropikalnych na poludnie od Meridian. Zwlaszcza podczas rzesistych ulew ;). Niektore lokacje we FW tez sa cholernie wymagajace np. pobliza gejzerow.

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, amsztel napisał:

i7-12700K i 5600XT = gruby bottleneck :D W 1440p trzeba jechac na oryginalnych ustawieniach inaczej beda spadki ponizej 60fps.

Dla chcacych sprawdzic jak mocno HZD potrafi dobic GPU proponuje lokacje lasow tropikalnych na poludnie od Meridian. Zwlaszcza podczas rzesistych ulew ;). Niektore lokacje we FW tez sa cholernie wymagajace np. pobliza gejzerow.

Nie wiem jak wygląda obecnie ale po premierze to zawsze jak trafiałem na obóz bandytów i chciałem go wyczyścić to tuż przed obozem zaczynało lać, i do tego klatki leciały w dół - coś mi się wydaje ze to naprawili ale mogę się mylić 

Masz na myśli te gejzery 

O8i2OfT.jpg

 

Odnoszę wrażenie że cały dodatek graficznie bardziej obciąża niż podstawka ale trzeba przyznać ze i wygląda zdecydowanie lepiej, a gęsto sypiący śnieg to absolutny niszczyciel wizualny i żadne zdjęcie tego nie odda jak naturalnie i pięknie sypie śniegiem w FW 

7Utrs3p.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak - dokladnie te gejzery :D Od razu widac, kto sie swoje przewloczyl po tej grze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysięgam Bogu, że jeśli w tych miejscach na oryginalnych detalach poleci chociaż 1fps niżej 60 klatek to gra leci z dysku i dostaje dożywotnią pieczątkę z gównolitu.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnieg w tej grze to absolutny top, tylko czekałem żeby padał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MrKetiw napisał:

Śnieg w tej grze to absolutny top, tylko czekałem żeby padał :)

Ja jestem zachwycony opadem wszelkim (śnieg,  deszcz), jego wielopoziomowoscią, light on / off w... Days Gone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już się zachwycać bo mi się przez to chce zacząć ng+! :E

4 godziny temu, caleb59 napisał:

Przysięgam Bogu, że jeśli w tych miejscach na oryginalnych detalach poleci chociaż 1fps niżej 60 klatek to gra leci z dysku i dostaje dożywotnią pieczątkę z gównolitu.

Może po prostu pora przyjąć do wiadomości że 1070 nie jest już top endem? Omg jakbym nie kupił wtedy tej 3060ti to na polarisie byłbym dziś też tak zgorzkniały? XD 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 nie jest już topem od lat. :E Tyle, że jej wydajność jest tak wyważona i starcza nadal do 99% gier na rynku w 1080p, zbijasz ew. detale do wysokich i jazda. To się nadal nie zmieniło - Control i HzD to są anomalie optymalizacyjne i to one robią problem, a nie wydajność karty.

Przecież grałem na niej nawet w zabugowanego i niezoptymalizowanego Battlefielda 2042 na detalach Wysokich podczas beta testów. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Przecież grałem na niej nawet w zabugowanego i niezoptymalizowanego Battlefielda 2042 na detalach Wysokich podczas beta testów. :E 

No nie gadaj ze Medium też ładnie chodzi to może dwa tytuły akurat się takie trafiły, ale nazbierało by się tego więcej, strach się bać jak Pascale spiszą się w nowszych tytułach o Forbiden West jeszcze nawet nie myślę, bo pewno najwcześniej za 2 lata.

Nie powiem jakby premiera była już teraz to tak na 99% bym brał bo jakoś Forbiden West jestem pewny że będzie dobre, a innych tytułów z lutego już niekoniecznie.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie co raz gorzej - to nie jest żadne odkrycie ale póki co GTX 1070 wiecznie żywy jak kiedyś GTX 970 - też długo wierzgał zanim padł i to głównie przez ~4GB VRAM. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że to gra z czasów PS4, która nie jest wybitną konsolą, a że można zrobić dobrą optymalizację pokazuje np Days Gone, ale cóż w moim przypadku zamiast nowej grafy zapewne pójdę w Xboxa, bo nie dam zarobić skalpelom, ale zanim wymienię(zrobię upgrade) to jeszcze pociągnę na tym biednym turingu z 2-3 lata.

Na razie granie Alloy cieszy oko i bawi, tak jak za pierwszym razem na slimce, ale tutaj jest jeszcze lepiej, mimo, że mam takie GPU jakie mam, a co do DLC i śniegu, to zobaczę, ale deszcz jest mega.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja jestem zachwycony opadem wszelkim (śnieg,  deszcz), jego wielopoziomowoscią, light on / off w... Days Gone.

Zgadzam się. W Days Gone śnieg i deszcz wyglądały pięknie, pamiętam jak robiłem to zdjęcie aż nie mogłem w to uwierzyć ale HZD tez robi robotę okrutną :)

Days-Gone-2021-06-29-16-42-05-526.jpg 

Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-07-02

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was szczerze, że jaracie się jeszcze widoczkami w grach, ja mam już taki przesyt wizualny takimi detalami i po prostu gram, nie zwracam już na to uwagi ale to może dlatego, że naprawdę dużo gram i ograłem chyba większość gier na rynku stąd przestało to na mnie robić wrażenie - ot ładne i tyle. Widziałem chyba wszystkie style artystyczne czy to w sandboxach czy w produkcjach mniejszych i chyba nic mnie już nie potrafi zaskoczyć - syndrom wypalenia gałek ocznych czy jak to tam nazwać - z jednej strony bieduję z tego powodu ale z drugiej co się dziwić jak ogrywam prawie wszystko. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...