Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Panie weź pan idź na jakiś odwyk :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ODIN85-234 napisał:

Raczej syndrom wypalenia grami?

Albo musiałby zmienić kartę na jakąś RTX to wtedy może by mu się coś spodobało :E

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, akurat RTX nie pomoże mi w dostrzeżeniu różnic - wyjątkiem mógłby być RT ale to raczej odpada w przedbiegach z racji zbyt dużego narzutu na wydajność i tylko niektóre gry to obsługują - to jest nadal bardziej ciekawostka niż coś przydatnego na co dzień w grach - tak jak kiedyś cała biblioteka Nvidia Gameworks, która w większości przeszła do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, caleb59 napisał:

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, akurat RTX nie pomoże mi w dostrzeżeniu różnic - wyjątkiem mógłby być RT ale to raczej odpada w przedbiegach z racji zbyt dużego narzutu na wydajność i tylko niektóre gry to obsługują - to jest nadal bardziej ciekawostka niż coś przydatnego na co dzień w grach - tak jak kiedyś cała biblioteka Nvidia Gameworks, która w większości przeszła do lamusa.

Mimo wszystko taki Control z wlaczonym RT wyglada rewelacyjnie. Naprawde polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, caleb59 napisał:

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, akurat RTX nie pomoże mi w dostrzeżeniu różnic 

3080 - 1440p - all w prawo i... 100 fps (gdzie DLSS 120 - 140 fps).
Uwierz - nawet stare, objechane już gry zaczynają cieszyć. ;) 

 

 

44 minuty temu, caleb59 napisał:

wyjątkiem mógłby być RT ale to raczej odpada w przedbiegach z racji zbyt dużego narzutu na wydajność i tylko niektóre gry to obsługują - to jest nadal bardziej ciekawostka niż coś przydatnego na co dzień w grach

Podzielam, aczkolwiek tam gdzie pojawia się i RT i DLSS, to samo RT zaczyna mieć sens.

 

 

44 minuty temu, caleb59 napisał:

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, 

I ja tak mam.
W nic nie chce mi się grać.
O wszystkim czytam, siedzę na forach, śledze premiery, kupuję i... po 3, 5h odpuszczam.
Wszystko już widziałem. Ale... i tak to kocham. :)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, amsztel napisał:

Mimo wszystko taki Control z wlaczonym RT wyglada rewelacyjnie. Naprawde polecam.

RT zrobiło na mnie największe wrażenie właśnie w Control, genialnie to wszystko wygląda, bez RT ta gra wygląda zupełnie płasko. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest naturalna kolej rzeczy, że z biegiem lat i intensywniejszego ogrywania widziało się już wszystko i właściwie nic nie zaskakuje. Mam te 36 lat i siedzę w tym jeszcze od ery Nintendo NES 8-bit, co raz częściej łapię się też na tym, że ciężko mi znaleźć jakąś grę, której nie ograłem lub której nie znam. :E 

Co do starych, objechanych gier - to też przerabiałem i kończyło się tak, że albo po godzinie wylatywały z dysku albo ogrywałem je ponownie tylko co z tego jak pamiętam zarys i wiem co, gdzie, jak i kiedy się stanie - takie trochę oszukiwanie samego siebie no ale w obecnych czasach rozumiem takie podejście.

Tego Horizona też przecież mogłem ogrywać już na premierę ale olałem bo to ogólnie nie jest gra w moim stylu, już pomijam kwestie techniczne ale to jest tak jak z Far Cry 6 - kupiłem tylko po to by mieć co odpalić na kompie bo nie mam w co grać, jestem w pułapce "kończenia gry za grą" - zazdroszczę osobom posiadającym tzw. "kupkę wstydu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, caleb59 napisał:

To jest naturalna kolej rzeczy, że z biegiem lat i intensywniejszego ogrywania widziało się już wszystko i właściwie nic nie zaskakuje. Mam te 36 lat i siedzę w tym jeszcze od ery Nintendo NES 8-bit, co raz częściej łapię się też na tym, że ciężko mi znaleźć jakąś grę, której nie ograłem lub której nie znam. :E 

Co do starych, objechanych gier - to też przerabiałem i kończyło się tak, że albo po godzinie wylatywały z dysku albo ogrywałem je ponownie tylko co z tego jak pamiętam zarys i wiem co, gdzie, jak i kiedy się stanie - takie trochę oszukiwanie samego siebie no ale w obecnych czasach rozumiem takie podejście.

Tego Horizona też przecież mogłem ogrywać już na premierę ale olałem bo to ogólnie nie jest gra w moim stylu, już pomijam kwestie techniczne ale to jest tak jak z Far Cry 6 - kupiłem tylko po to by mieć co odpalić na kompie bo nie mam w co grać, jestem w pułapce "kończenia gry za grą" - zazdroszczę osobom posiadającym tzw. "kupkę wstydu".

Na moje to marudzisz niczym zgorzknialy 95-letni weteran wojenny :D I tak nie widziales i nie zobaczysz 90+% tego co branza gier miala/ma do zaoferowania gdyz jest po prostu tego za duzo. Jedyna roznica miedzy Toba a osobami posiadajacymi tzw. "kupke wstydu" jest taka, ze one wiedza co powinny w przyszlosci jeszcze ograc - a Ty jeszcze tego nie odkryles ;)  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie oczekuj, że będę ogrywał każdą grę jaka powstała - na to życia za mało. :E Branża ma obecnie gówno do zaoferowania - może 2022 rok będzie pod tym kątem lepszy na co szczerze liczę.

Nie mam czego odkrywać - to co było warte ogrania - ograłem. Jak skończę tego HzD to znowu będę drapał się w łeb i myślał co by tu jeszcze odświeżyć/ograć na chama/szukać czegoś co mnie nie interesuje ale aby było.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poki co cisne ostro w D2R :) (ponad 700h rozegrane) a juz w lutym Horizon 2, wiec nie jest tak zle ;) 

PS. A w styczniu GoW na PC :)

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze komentarze, oglądam screeny z gry i cieszę się że w HZD jeszcze nie grałem ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to 

rIJaDSv.jpg

To myślałem że będzie większa różnica :E  no ale tak TI to trochę wydajniejsza od zwykłej 1070 jakby nie patrzeć więc tak te 3-4 można zabrać z 1070TI 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos mi cos podpowiedziec xD zapomniałem zebrac ogniwa z jaskini matron i teraz nie moge tam wrocic jest jakis spsob na odzyskanie tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zimek123456 napisał:

Czy moglby ktos mi cos podpowiedziec xD zapomniałem zebrac ogniwa z jaskini matron i teraz nie moge tam wrocic jest jakis spsob na odzyskanie tego ?

Jest sposob potrzebujesz wierzchowca i podjechać nim w jedno miejsce niedaleko góry wyskoczyć z wierzchowca na skały a nastepnie pofikać na wałkach w niedostępne "teoretycznie miejsce"

https://www.youtube.com/watch?v=eEAeXRNcFmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lec z fabula a powrocisz ponownie do tej lokacji i to pewnie nie raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 18:28, MrKetiw napisał:

Śnieg w tej grze to absolutny top, tylko czekałem żeby padał :)

Podobną technikę wykorzystali do piasku w Horizon Forbidden West swoją drogą ciekawe kiedy 2 część Horizon Zero Dawn zawita na PC ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Podobną technikę wykorzystali do piasku w Horizon Forbidden West swoją drogą ciekawe kiedy 2 część Horizon Zero Dawn zawita na PC ??

 

Obstawiam że z 18 miesięcy po premierze na konsole... czyli jesień 2023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Podobną technikę wykorzystali do piasku w Horizon Forbidden West swoją drogą ciekawe kiedy 2 część Horizon Zero Dawn zawita na PC ??

 

Pewnie za kilka lat, poczekam wolę grać na pc niż męczyć się na konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85-250 napisał:

Ja się pomęcze na Ps5. Może poprawili autoaim bo w 1 ciężko się z łuku strzełało mimo niego.

ODIN ile ty masz kont przyznaj się, zaokrągleniu do jednego 0

 

Jedno jest pewne Sony wyda HZD FW na PC tylko cały haczyk to kiedy i ile będziemy musieli czekać,  z tego co się przeczytało tu i ówdzie to HZD na PC sprzedał się lepiej niż dobrze i Sony jest bardzo zadowolone ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, frog67 napisał:

 

Jedno jest pewne Sony wyda HZD FW na PC tylko cały haczyk to kiedy i ile będziemy musieli czekać,  z tego co się przeczytało tu i ówdzie to HZD na PC sprzedał się lepiej niż dobrze i Sony jest bardzo zadowolone ze sprzedaży.

Moim zdaniem SONY już "zadało ból" PSuserom, którzy otarli łzy, przesmarowali kremem zwieracze (żeby aż tak nie piekło) i... odstępy wydawnicze między PS a PC będą (IMO) coraz krótsze.
Zarówno PSuserzy (już się przyzwyczaili i przełknęli), jaki PCuserzy są rynkiem, którego nie wolno odpuszczać (a długie odkładanie wydania = kasa PCtowca dłużej z dala od konta SONY ?  po co? = wydajemy!) ;) 

Tak sobie myślę, że... z tytułu na tytuł, będzie to szybciej. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Moim zdaniem SONY już "zadało ból" PSuserom, którzy otarli łzy, przesmarowali kremem zwieracze (żeby aż tak nie piekło) i... odstępy wydawnicze między PS a PC będą (IMO) coraz krótsze.
Zarówno PSuserzy (już się przyzwyczaili i przełknęli), jaki PCuserzy są rynkiem, którego nie wolno odpuszczać (a długie odkładanie wydania = kasa PCtowca dłużej z dala od konta SONY ?  po co? = wydajemy!) ;) 

Tak sobie myślę, że... z tytułu na tytuł, będzie to szybciej. 

Dokładnie zresztą to nie jedyny taki przypadek ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrKetiw napisał:

Pewnie za kilka lat, poczekam wolę grać na pc niż męczyć się na konsoli ?

Oj tam. Ja rozumiem, ze prog wejscia dla przyjemnej gry na padzie jest sporo wyzszy niz k+m ale wszystko da sie ogarnac ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Oj tam. Ja rozumiem, ze prog wejscia dla przyjemnej gry na padzie jest sporo wyzszy niz k+m ale wszystko da sie ogarnac ;) 

Ja nawet jak gram na PC to podpinam pada do tego typu gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ogrywam na padzie, mimo, że k+m pewnie było by precyzyjniejsze, to jednak pad to inna gra i przyjemność.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...