Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Z reklam mamy, że ta gra ładniej wygląda na PC niż na PS4. Jeżeli faktycznie tak jest to na konsolach była totalna kupa. A to przecież "eksklusif" był. Na PC wygląda to średnio. Na dodatek powtórka z historii jak w FarCry 2 z posterunkami. Mamy obszary gdzie występują dane stwory. Wyczyścimy do zera, odejdziemy  na pewną odległość i po powrocie czary mary i znowu są. I nie piszę tu, że za półgodziny wracamy. Tylko od razu. Za daleko nie trzeba odchodzić. Kolejna kwestia to zwierzęta potrafią pojawić się przed oczami. Najlepiej to widać jak szybko obrócimy się o 180 °C. Animacja NPC wygląda kukiełkowato. Dobra jest w tych robotycznych stworach. Tam się przyłożyli.  a reszta drewno. Na razie historia średnia. Zobaczę co dale. Obecnie gra przeciętna we wszystkim.

Po wgraniu najnowszych sterowników Game Ready gra działa dobrze na R7 3700x+RTX 2060S

Edytowane przez skypan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem zrobię to co zwykle, czyli zaczekam aż naprawią i kupię z przeceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DisconnecT napisał:

Być to może i jest, u mnie jednak opcja jest nieaktywna mimo posiadania wyświetlacza z HDR.

Pewnie już próbowałeś ale jeśli jakimś cudem nie to tutaj tip ze steama:

Solution or luck:
1. Turn on HDR in Windows
2. Run game in fullscreen
3. Enable HDR
4. Few times use ALT+ENTER (or Window mode) until colors are OK.
5. Change it to borderless. HDR not work in Fullscreen for me.
6. Save and restart game.

Good luck :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szambo napisał:

Gra jest nawet niezła. Historia mnie zainteresowała i póki co wydaje się, że to lepsza produkcja niż Ubi Sandboksy. Wgrałbym te nowe stery.. Może wtedy wymuszenie AF nie powodowałoby artefaktów, ale jest ryzyko... No póki co jest brzydkawo, ale stabilnie. 

Powiem tak, fabularnie to jest bardzo solidnie ale jeśli chodzi o typową "sandboksowość" to jednak Ubi jest tu nie do pobicia.

 

Ogrywa  to ktoś może na Ryzen 5 3600 i RTX Super 2070?? Jest szansa na płynne Ultra w 1440p??

Edytowane przez bardak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to w ogóle testował przed premierą? Normalnie cud, że zmiana rozdziałki działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lamparcicho napisał:

Pewnie już próbowałeś ale jeśli jakimś cudem nie to tutaj tip ze steama:

Solution or luck:
1. Turn on HDR in Windows
2. Run game in fullscreen
3. Enable HDR
4. Few times use ALT+ENTER (or Window mode) until colors are OK.
5. Change it to borderless. HDR not work in Fullscreen for me.
6. Save and restart game.

Good luck :)

Dzięki za nakierowanie.

Eh, dokładnie tak było :(
Co to ma być, że w jedynym prawilnym fullscreenie nie działają HDR'y 8:E


@Reddzik Już znalazłem, NV zawsze te hotfixy zakopuje pod ziemią, zobaczymy, przynajmniej już wiem skąd w jednej grze przez chwilę miałem zieloną poświatę, ta poprawka to eliminuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problemo ;)

Zielona poświata... Nvidia... wyczuwam jakiś spisek ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zajebista.... Przez pierwsza godzinę. Od momentu, kiedy robi się open world gra zaczyna nu żyć, ale dam jej jeszcze szanse. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Reddzik napisał:

Jest jeszcze fix do nich, więc nie najnowsze :P
Ja mam 451.85

Faktycznie, co nie zmienia faktu, że jest tot dla mnie żenada! ;)

Po to zasyfiam system ICH DEDYKOWANYM softem, który ma dbać o aktualność sterów...
nv EXPERIENCE informuje mnie, że są nowe sterowniki... wlecze 500MB, tylko po to, abym później na piechotę i googlem jeszcze ręcznie kopał, czy aby nie ma fixa do tych najnowszych i przez nvidię polecanych sterów i... są. I ciągnie... poprawkę / fix, która jest większa od samych sterowników - wlokąc po raz drugi 500MB.

Czyli od producenta sterów i jego dedykowanego softu do pilnowania aktualizacji sterów dostaję... nienajnowsze sterowniki (choć jest info: "masz najnowsze sterowniki"!), bo... nowsze już są w postaci fixa (a co to za różnica dla pana Mietka z warzywniaka, co nie kuma) i trzeba je sobie ręcznie (!) wydłubać googlem, ponownie (bez sensu) zaciągnąć i - co najważniejsze - mieć świadomość (fora, itd.), że takowe istnieją, i że te najnowsze na stronie nv, to wcale nie najnowsze, choć nv twierdzi, że najnowsze. :rotfl:

Dokąd to zmierza? :hmm:
To jakiś Matrix ! :(

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie sterowników na 451.67 nie odczułem jakiejś zniewalającej poprawy płynności. Za to zużycie ramu skoczyło do 20GB+. Vram także zapycha się prawie do 10GB. Gra mocno siedzi na gpu. Zużycie procesora bardzo niskie..nawet się nie poci intelek.

Gra się rozkręca wraz z fabuła. Naprawdę polecam dać jej szansę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bardak napisał:

Powiem tak, fabularnie to jest bardzo solidnie ale jeśli chodzi o typową "sandboksowość" to jednak Ubi jest tu nie do pobicia.

 

Fabuła podzielona jest na dwie duże odnogi, z których jedna jest znacznie ciekawsza od drugiej. Co do Ubi, nie bardzo bym ich sandboksy dawał jako przykład do naśladowania. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, crush napisał:

Ależ tu będzie wysyp opinii o grze. :lol2:

Gra dostępna od kilku godzin a już koledzy pożyczają

sadff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vulc napisał:

Fabuła podzielona jest na dwie duże odnogi, z których jedna jest znacznie ciekawsza od drugiej. Co do Ubi, nie bardzo bym ich sandboksy dawał jako przykład do naśladowania. :E

Bardziej bawiło mnie czyszczenie posterunków w Far Cray`ach czy warowni w Odysei niż tutaj obozowisk bandytów. Już lepsze było czyszczenie Stref Skażenia czy jak tam się zwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj dużo lepiej nie jest, choć warto rozglądać się za znajdźkami, bo fajnie rozbudowują historię. Co nie zmienia faktu, że Ubi i ich sandbosky to jeden wielki, monotonny schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co pokażą w szóstce. Wprowadzenie miasta i sprzętu typowo wojskowego powinno wnieść coś świeżego. Już piątka delikatnie odbiegła od wcześniejszych części - brak wież i mniejsza ilość posterunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wompierz napisał:

Gra dostępna od kilku godzin a już koledzy pożyczają

sadff.jpg

Typowe na forum, wchodzenie z butami w cudze gry. Niektórzy nigdy się nie zmienia :) 

Edytowane przez HDR'o
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, HDR'o napisał:

Gra jest zajebista.... Przez pierwsza godzinę. Od momentu, kiedy robi się open world gra zaczyna nu żyć, ale dam jej jeszcze szanse. Zobaczymy. 

Woow, kupiłeś specjalnie grę, która Ci się wcześniej nie podobała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hennepin napisał:

Woow, kupiłeś specjalnie grę, która Ci się wcześniej nie podobała?

Czasem tak jest. W zamierzchłej przeszłości byłem napalony na Cień Czarnobyla, odkąd tylko chyba w 2003 czy 2004 przeczytałem i zobaczyłem obrazki w CdAction. Pierwszy kontakt był chyba w 2008 jak kupiłem kompa, który by to udźwignął. Stargałem pirata i boleśnie się od tej gry odbiłem. Po pierwsze walka, nie było to radosne bieganie ala Cod i był to mój pierwszy kontakt z grą typu sandbox. Poleciała z dysku. Później z dwa lata spokoju, no chyba że widziałem  gdzieś jakieś screeny z gry i znowu "grałbym". Nie wiem co mnie naszło ale podejście numer dwa ale tym razem oryginał, jakaś wyprzedaż była. No i jakoś się przekonałem, że teraz czekam na dwójkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odpalić od razu poziom trudnym i zmienić na najtrudniejszy po ogarnięciu mechanik. Z fabułą najlepiej gnać w miarę możliwości, by odkryć jak najwięcej maszyn i kupić nielimitowaną szybką podróż w stolicy, czy gdzie tam była. Potem można sobie szaleć z odkrywaniem. Gdy dostałem wszystkie typy łuków to od razu gra się rozkręciła :E 
Czyszczenie obozów z bandytów jest beznadziejne i polecam to olać, chyba że potrzeba zasobów.

Jeśli ktoś planuje kupić PS5 to lepiej ograć następcę, chyba że nuda męczy przez koronawirusa.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, hennepin napisał:

Woow, kupiłeś specjalnie grę, która Ci się wcześniej nie podobała?

Nie, dostałem za darmo konto z gra, choć nawet o nie nie prosiłem, ale dają, to biorę :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, HDR'o napisał:

Nie, dostałem za darmo konto z gra, choć nawet o nie nie prosiłem, ale dają, to biorę :)

Bajki to możesz pisać 

 

A co do technikali to u mnie żadnego crasha i ustawienie locka na 90 fps znikły losowe lekkie sapnięcia ale mimo to musza ta gre poprawić żeby wszystkim dobrze chodziła i 60 fps+ robi wielką robotę z precyzją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, HDR'o napisał:

Nie, dostałem za darmo konto z gra, choć nawet o nie nie prosiłem, ale dają, to biorę :)

Ty to masz szczęście, niby na minimalnej krajowej jak to się często żalisz a wszystkie gry masz na premierę, a przechodzisz tylko 2 rocznie jakieś krótkie, pozazdrościć. Ja zarabiam trochę więcej ale i tak nie stać mnie żeby kupować wszystkie gry na premierę i  do tego niezamierzając w nie grać. Hydro - szacun.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hennepin napisał:

Ty to masz szczęście, niby na minimalnej krajowej jak to się często żalisz a wszystkie gry masz na premierę, a przechodzisz tylko 2 rocznie jakieś krótkie, pozazdrościć.

To już nie te czasy. Na premiere gram tylko w najważniejsze gry.  U mnie w tym roku był to tylko HL Alyx i Blizny. Czeka mnie jeszcze tylko Crysis, Atomic Heart i Cyberpunk, czyli całe 5 gier w roku. Wow

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 90% za darmo. Taki to pożyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HDR'oBlizny oznacza TLOU2?

Popykałem w Horizonka dwa hałersy i jest spoko, w porównaniu do działania na starych sterach to niebo a ziemia :)

edytka: widzę, że pojawiło się nowe info od Guerrilla na steam, sprzed pół godziny:

https://steamcommunity.com/games/1151640/announcements/detail/2753341279118859815

Tyle dobrego, że będę łatać i jeśli dawać temu wiarę, monitorują sytuację i wsłuchują się w uwagi od graczy. Np. taki Nier: Automata z tego co pamiętam nie dostał chyba żadnej oficjalnej łatki a nie było tam raczej do poprawy tyle co tutaj.

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...