Skocz do zawartości
Kszyrztow

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe tak - dokladnie te gejzery :D Od razu widac, kto sie swoje przewloczyl po tej grze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przysięgam Bogu, że jeśli w tych miejscach na oryginalnych detalach poleci chociaż 1fps niżej 60 klatek to gra leci z dysku i dostaje dożywotnią pieczątkę z gównolitu.

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śnieg w tej grze to absolutny top, tylko czekałem żeby padał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, MrKetiw napisał:

Śnieg w tej grze to absolutny top, tylko czekałem żeby padał :)

Ja jestem zachwycony opadem wszelkim (śnieg,  deszcz), jego wielopoziomowoscią, light on / off w... Days Gone.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przestańcie już się zachwycać bo mi się przez to chce zacząć ng+! :E

4 godziny temu, caleb59 napisał:

Przysięgam Bogu, że jeśli w tych miejscach na oryginalnych detalach poleci chociaż 1fps niżej 60 klatek to gra leci z dysku i dostaje dożywotnią pieczątkę z gównolitu.

Może po prostu pora przyjąć do wiadomości że 1070 nie jest już top endem? Omg jakbym nie kupił wtedy tej 3060ti to na polarisie byłbym dziś też tak zgorzkniały? XD 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GTX 1070 nie jest już topem od lat. :E Tyle, że jej wydajność jest tak wyważona i starcza nadal do 99% gier na rynku w 1080p, zbijasz ew. detale do wysokich i jazda. To się nadal nie zmieniło - Control i HzD to są anomalie optymalizacyjne i to one robią problem, a nie wydajność karty.

Przecież grałem na niej nawet w zabugowanego i niezoptymalizowanego Battlefielda 2042 na detalach Wysokich podczas beta testów. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, caleb59 napisał:

Przecież grałem na niej nawet w zabugowanego i niezoptymalizowanego Battlefielda 2042 na detalach Wysokich podczas beta testów. :E 

No nie gadaj ze Medium też ładnie chodzi to może dwa tytuły akurat się takie trafiły, ale nazbierało by się tego więcej, strach się bać jak Pascale spiszą się w nowszych tytułach o Forbiden West jeszcze nawet nie myślę, bo pewno najwcześniej za 2 lata.

Nie powiem jakby premiera była już teraz to tak na 99% bym brał bo jakoś Forbiden West jestem pewny że będzie dobre, a innych tytułów z lutego już niekoniecznie.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, że będzie co raz gorzej - to nie jest żadne odkrycie ale póki co GTX 1070 wiecznie żywy jak kiedyś GTX 970 - też długo wierzgał zanim padł i to głównie przez ~4GB VRAM. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że to gra z czasów PS4, która nie jest wybitną konsolą, a że można zrobić dobrą optymalizację pokazuje np Days Gone, ale cóż w moim przypadku zamiast nowej grafy zapewne pójdę w Xboxa, bo nie dam zarobić skalpelom, ale zanim wymienię(zrobię upgrade) to jeszcze pociągnę na tym biednym turingu z 2-3 lata.

Na razie granie Alloy cieszy oko i bawi, tak jak za pierwszym razem na slimce, ale tutaj jest jeszcze lepiej, mimo, że mam takie GPU jakie mam, a co do DLC i śniegu, to zobaczę, ale deszcz jest mega.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja jestem zachwycony opadem wszelkim (śnieg,  deszcz), jego wielopoziomowoscią, light on / off w... Days Gone.

Zgadzam się. W Days Gone śnieg i deszcz wyglądały pięknie, pamiętam jak robiłem to zdjęcie aż nie mogłem w to uwierzyć ale HZD tez robi robotę okrutną :)

Days-Gone-2021-06-29-16-42-05-526.jpg 

Horizon-Zero-Dawn-Complete-Edition-07-02

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziwiam Was szczerze, że jaracie się jeszcze widoczkami w grach, ja mam już taki przesyt wizualny takimi detalami i po prostu gram, nie zwracam już na to uwagi ale to może dlatego, że naprawdę dużo gram i ograłem chyba większość gier na rynku stąd przestało to na mnie robić wrażenie - ot ładne i tyle. Widziałem chyba wszystkie style artystyczne czy to w sandboxach czy w produkcjach mniejszych i chyba nic mnie już nie potrafi zaskoczyć - syndrom wypalenia gałek ocznych czy jak to tam nazwać - z jednej strony bieduję z tego powodu ale z drugiej co się dziwić jak ogrywam prawie wszystko. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, ODIN85-234 napisał:

Raczej syndrom wypalenia grami🤗

Albo musiałby zmienić kartę na jakąś RTX to wtedy może by mu się coś spodobało :E

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, akurat RTX nie pomoże mi w dostrzeżeniu różnic - wyjątkiem mógłby być RT ale to raczej odpada w przedbiegach z racji zbyt dużego narzutu na wydajność i tylko niektóre gry to obsługują - to jest nadal bardziej ciekawostka niż coś przydatnego na co dzień w grach - tak jak kiedyś cała biblioteka Nvidia Gameworks, która w większości przeszła do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, caleb59 napisał:

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, akurat RTX nie pomoże mi w dostrzeżeniu różnic - wyjątkiem mógłby być RT ale to raczej odpada w przedbiegach z racji zbyt dużego narzutu na wydajność i tylko niektóre gry to obsługują - to jest nadal bardziej ciekawostka niż coś przydatnego na co dzień w grach - tak jak kiedyś cała biblioteka Nvidia Gameworks, która w większości przeszła do lamusa.

Mimo wszystko taki Control z wlaczonym RT wyglada rewelacyjnie. Naprawde polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, caleb59 napisał:

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, akurat RTX nie pomoże mi w dostrzeżeniu różnic 

3080 - 1440p - all w prawo i... 100 fps (gdzie DLSS 120 - 140 fps).
Uwierz - nawet stare, objechane już gry zaczynają cieszyć. ;) 

wyjątkiem mógłby być RT ale to raczej odpada w przedbiegach z racji zbyt dużego narzutu na wydajność i tylko niektóre gry to obsługują - to jest nadal bardziej ciekawostka niż coś przydatnego na co dzień w grach

Podzielam, aczkolwiek tam gdzie pojawia się i RT i DLSS, to samo RT zaczyna mieć sens.

To nie kwestia karty tylko ogólnego przesytu grami, 

I ja tak mam.
W nic nie chce mi się grać.
O wszystkim czytam, siedzę na forach, śledze premiery, kupuję i... po 3, 5h odpuszczam.
Wszystko już widziałem. Ale... i tak to kocham. :)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, amsztel napisał:

Mimo wszystko taki Control z wlaczonym RT wyglada rewelacyjnie. Naprawde polecam.

RT zrobiło na mnie największe wrażenie właśnie w Control, genialnie to wszystko wygląda, bez RT ta gra wygląda zupełnie płasko. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest naturalna kolej rzeczy, że z biegiem lat i intensywniejszego ogrywania widziało się już wszystko i właściwie nic nie zaskakuje. Mam te 36 lat i siedzę w tym jeszcze od ery Nintendo NES 8-bit, co raz częściej łapię się też na tym, że ciężko mi znaleźć jakąś grę, której nie ograłem lub której nie znam. :E 

Co do starych, objechanych gier - to też przerabiałem i kończyło się tak, że albo po godzinie wylatywały z dysku albo ogrywałem je ponownie tylko co z tego jak pamiętam zarys i wiem co, gdzie, jak i kiedy się stanie - takie trochę oszukiwanie samego siebie no ale w obecnych czasach rozumiem takie podejście.

Tego Horizona też przecież mogłem ogrywać już na premierę ale olałem bo to ogólnie nie jest gra w moim stylu, już pomijam kwestie techniczne ale to jest tak jak z Far Cry 6 - kupiłem tylko po to by mieć co odpalić na kompie bo nie mam w co grać, jestem w pułapce "kończenia gry za grą" - zazdroszczę osobom posiadającym tzw. "kupkę wstydu".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, caleb59 napisał:

To jest naturalna kolej rzeczy, że z biegiem lat i intensywniejszego ogrywania widziało się już wszystko i właściwie nic nie zaskakuje. Mam te 36 lat i siedzę w tym jeszcze od ery Nintendo NES 8-bit, co raz częściej łapię się też na tym, że ciężko mi znaleźć jakąś grę, której nie ograłem lub której nie znam. :E 

Co do starych, objechanych gier - to też przerabiałem i kończyło się tak, że albo po godzinie wylatywały z dysku albo ogrywałem je ponownie tylko co z tego jak pamiętam zarys i wiem co, gdzie, jak i kiedy się stanie - takie trochę oszukiwanie samego siebie no ale w obecnych czasach rozumiem takie podejście.

Tego Horizona też przecież mogłem ogrywać już na premierę ale olałem bo to ogólnie nie jest gra w moim stylu, już pomijam kwestie techniczne ale to jest tak jak z Far Cry 6 - kupiłem tylko po to by mieć co odpalić na kompie bo nie mam w co grać, jestem w pułapce "kończenia gry za grą" - zazdroszczę osobom posiadającym tzw. "kupkę wstydu".

Na moje to marudzisz niczym zgorzknialy 95-letni weteran wojenny :D I tak nie widziales i nie zobaczysz 90+% tego co branza gier miala/ma do zaoferowania gdyz jest po prostu tego za duzo. Jedyna roznica miedzy Toba a osobami posiadajacymi tzw. "kupke wstydu" jest taka, ze one wiedza co powinny w przyszlosci jeszcze ograc - a Ty jeszcze tego nie odkryles ;)  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie oczekuj, że będę ogrywał każdą grę jaka powstała - na to życia za mało. :E Branża ma obecnie gówno do zaoferowania - może 2022 rok będzie pod tym kątem lepszy na co szczerze liczę.

Nie mam czego odkrywać - to co było warte ogrania - ograłem. Jak skończę tego HzD to znowu będę drapał się w łeb i myślał co by tu jeszcze odświeżyć/ograć na chama/szukać czegoś co mnie nie interesuje ale aby było.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja poki co cisne ostro w D2R :) (ponad 700h rozegrane) a juz w lutym Horizon 2, wiec nie jest tak zle ;) 

PS. A w styczniu GoW na PC :)

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam Wasze komentarze, oglądam screeny z gry i cieszę się że w HZD jeszcze nie grałem 😀

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na to 

rIJaDSv.jpg

To myślałem że będzie większa różnica :E  no ale tak TI to trochę wydajniejsza od zwykłej 1070 jakby nie patrzeć więc tak te 3-4 można zabrać z 1070TI 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy moglby ktos mi cos podpowiedziec xD zapomniałem zebrac ogniwa z jaskini matron i teraz nie moge tam wrocic jest jakis spsob na odzyskanie tego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, zimek123456 napisał:

Czy moglby ktos mi cos podpowiedziec xD zapomniałem zebrac ogniwa z jaskini matron i teraz nie moge tam wrocic jest jakis spsob na odzyskanie tego ?

Jest sposob potrzebujesz wierzchowca i podjechać nim w jedno miejsce niedaleko góry wyskoczyć z wierzchowca na skały a nastepnie pofikać na wałkach w niedostępne "teoretycznie miejsce"

https://www.youtube.com/watch?v=eEAeXRNcFmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi