Skocz do zawartości
King Arthas

Jeden wentylator dziwnie terkocze przy starcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Mam problem z wentylatorem w komputerze. Jeden z wentylatorów dziwnie terkocze podczas startu, tak jakby się nie umiał rozkręcić. Natomiast jak wyłączę komputer i włączę to nie słychać nic, tak jakby był "rozgrzany". Jak mogę sprawdzić, który to może być? Czy muszę w bios każdy wyłączać? Jak odkręcę obudowę, to niestety nie umiem dojść do tego, który to jest.

Na karcie mam 3 wentylatory, 2 z przodu, jeden z tyłu i na procesorze.

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To są wentylatory fabrycznie w obudowie czy jakieś dołożone? Realnie jeśli nie możesz zlokalizować winowajcy to będzie bardzo ciężko, to może być nawet wentyl od zasilacza w najgorszym wypadku tak jak i od GPU czy chłodzenia na CPU. Sensowną opcją byłoby podłączanie każdego z osobna i sprawdzanie (oczywiście tych którym taka możliwość jest wykonalna czyli te w obudowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabryczne w obudowie. Jest jeszcze taki mały na płycie głównej. Karta raczej to nie jest. W Bios nie ma możliwości wyłączenia pojedynczych? Sam takiej opcji nie znalazłem. Najwyżej odłączę te z obudowy, wszystkie i obadam temat. W bios dziwnie to wygląda, bo na krzywych obracają się tylko 3, zamiast 5. Po pracy wrzucę foto z biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pozostałe dwa pewnie nie mają PWM.

Najprostszy sposób to odłączać po kolei i testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadam to, ale wydaje mi się, że to przedni z Noctua 15. Jest gwarancja 10 lat, więc póki będzie działać to nie zgłaszam.

 

Ale sprawdzę tak czy siak, bo może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była to Noctua. Odpiąłem i przestało terkotać przy starcie. Wyczyściłem z kurzu wiatrak i radiator i teraz nic nie słychać. Tak czy siak dzięki za pomoc. Zobaczymy jak to się będzie sprawować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem powrócił i się natężył. W weekend rozkręcę wszystkie wentylatory i porobię testy.

 

M?am pytanie co do trybów silent. Wcześniej miałem ustawione w komputerze wszystkie wentylatory w trybie silent mode, przez co komputer był mega cichy. Teraz nie umiem tego ustawić w nowym i słychać szumy. Grafika na bank to nie jest, bo ma tryb pasywny. Czy na x570 Msi gaming plus da się ustawić wszędzie tryb pasywny czy brak tej obsługi? Nie znalazłem za wielu informacji w sieci o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...