Skocz do zawartości
Barn

Zakup domeny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy są tutaj jakieś osoby, które są obeznane w temacie wykupu domeny i różnymi z nimi związanymi kwestiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie ma żadnej filozofii. Kupujesz domenę, ustawiasz DNS na swój serwer i wsio. OVH ma całkiem fajnie to ogarnięte przez GUI webowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w prosty sposób można to zdefiniować co napisałeś, ale mi chodzi o bardziej newralgiczne problemy.

 

Mianowice może przejdę do szczegółów.

 

Kupując domenę podajemy nasze dane, adres zamieszkania itd. W przypadku domen z końcówka PL nasze dane adresowe są ukryte dla osób trzecich w bazach danych whois.

 

Zakup domeny z końcówka np. COM nie daje nam żadnej ochrony naszych danych osobowych. Wiem, że istnieje usługa, która może nam zagwarantować ukrycie danych osobowych w domenach innych niż PL. Jak się ta usługa nazywa np. na OVH i czy jest to płatność obowiązująca corocznie? Jaka jest cena takiej usługi np. na OVH? Czy opcję taką wybieramy od razu przy zakupie domeny, czy też należy to później jakoś skonfigurować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OVH oferuje usługę OWO do ukrywania danych w bazach whois. Można konfigurować w dowolnej chwili. W przypadku domen rejestrowanych na osobę prywatną jest domyślnie włączona bez dodatkowych opłat, bo RODO tego wymaga. Nieważne, czy .pl, czy .com. Mam wykupione imienazwisko.pl oraz imienazwisko.com za jakieś 70 PLN rocznie i tyle się o sobie dowiedziałem z whois:

Registry Registrant ID:
Registrant Name:  
Registrant Organization: 
Registrant Street: 
Registrant City: 
Registrant State/Province: 
Registrant Postal Code: 
Registrant Country: PL
Registrant Phone: 
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: 
Registrant Fax Ext:
Registrant Email: 
Registry Admin ID:
Admin Name:  
Admin Organization: 
Admin Street: 
Admin City: 
Admin State/Province: 
Admin Postal Code: 
Admin Country: 
Admin Phone: 
Admin Phone Ext:
Admin Fax: 
Admin Fax Ext:
Admin Email: 
Registry Tech ID:
Tech Name:  
Tech Organization: 
Tech Street: 
Tech City: 
Tech State/Province: 
Tech Postal Code: 
Tech Country: 
Tech Phone: 
Tech Phone Ext:
Tech Fax: 
Tech Fax Ext:
Tech Email: 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bo teraz RODO weszło. Właśnie pamiętam, że sprawdzałem czyjąś stronę na whois i było wszystko napisane. Adres zamieszkania, numer telefonu i ta osoba coś takiego próbowała wykupić. To było kilka lat temu.

 

Czyli jesteś w 100% pewien, że użytkownik prywatny nie musi wykupywać dodatkowej usługi ukrywania swoich danych w bazach whois? A jak się kontaktować z OVH? Mają oni jakiegoś maila który obsługuje klientów z Polski tzw. support?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic dodatkowo nie kupowałem i działa. Mają polski support - wszystko jest opisane na ich stronie. Raz z niego skorzystałem i, w mojej ocenie, ssie. Zapytania HTTP z mojego VPS nie dochodziły do pewnej polskiej strony z komunikatem "unknown host", więc ich zapytałem, czy mogliby ogarnąć swoje DNSy. Odpisali, że za opłatą pomogą mi z konfiguracją sieciową VPS. LoL. Obśmiałem ich, dodałem wpis do hostów i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A jakie są formy płatności na OVH np. PayPal itp.?

 

2. Jak wygląda kwestia przedłużenia ważności domeny o kolejny rok? Czy oni przypominają, tak aby ktoś nie zapomniał zapłacić? Co się stanie jak zapomnę opłacić domenę? Czy jest jakiś okres przejściowy, zanim zostanę podjęte jakieś konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają regularne maile o kończących się usługach miesiąc, tydzień, trzy dni i dzień przed. Jak nie zapłacisz, wysyłają jeszcze jednego z informacją o zawieszeniu usługi. Po pięciu dniach zalegania z płatnością usługa jest wyłączana i ją tracisz. Można płacić przelewem online, karą, Pay Palem, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają regularne maile o kończących się usługach miesiąc, tydzień, trzy dni i dzień przed. Jak nie zapłacisz, wysyłają jeszcze jednego z informacją o zawieszeniu usługi. Po pięciu dniach zalegania z płatnością usługa jest wyłączana i ją tracisz. Można płacić przelewem online, karą, Pay Palem, itd.

 

A co z ze zmianą operatora, u którego kupujemy domenę?

 

Kupując np. OVH, muszę założyć tam konto i pewnie poprzez ich panel, dokonuje wpłaty, dostaje informacje odnośnie domeny.

 

Kupując u operatora jak OVH jestem w regulaminie zobowiązany u nich wykupić ważność domeny również za rok? Bo takie są reklamy, cena ustalona za ten i przyszły rok, więc jestem zobowiązany do wykupu domeny u danego operatora?

Niektórzy operatorzy dają niską cenę za pierwszy rok a wysoką za kolejny.

 

 

 

Powiedzmy, że mam domenę wykupioną na OVH, a do budowy strony zamierzam wykorzystać Wix.com. Wybieram ich abonament premium, w którym jest już opcja wykupu ważności domeny i co wtedy? Mam zobowiązanie u OVH a Wix.com daje mi wykup ważności domeny w pakiecie? Dopiero po 2 latach mogę to przerejestrować? Jak w ogóle wygląda zmiana operatora?

Edytowane przez Barn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domenę można przenosić między dostawcami, ale nigdy tego nie robiłem. Różnice w cenach to zazwyczaj dwie, trzy dychy za rok, więc szkoda zachodu. Jak chcesz używać WIX i dają też domenę plus VPS/hosting, to wygodniej mieć wszystko od jednego usługodawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, obecnie jest z tym problem. Kiedyś dawali kod i przenosiłeś domene bez problemu, teraz trzeba im wysłać skan dowodu osobistego zanim dadzą Tobie kod (może nie u wszystkich dostawców tak jest ale chyba RODO wymusza takie postępowanie).

 

Od dawna chciałem przenieś domene aby dla wygody mieć domene i serwer razem, wkurzyłem się i kupiłem nową domene (miałem regionalną a teraz mam .pl)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OVH sprawdziłem i w niektórych przypadkach transfer domeny jest darmowy.

 

929128cbb22af49c.jpg

 

28720beacd3d96e6.jpg

 

 

 

 

Czy RODO obowiązuje na całym świecie?

Edytowane przez Barn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Przecież to dyrektywa UE. Jak firma nie świadczy usług na terenie UE, nie ma dla niej tematu.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to się może mieć do rejestracji domen poprzez serwisy w stylu Wixa (ok Wix niby jest w PL), np. Webflow bądź operatorów domen zagranicznych???

 

Kupuje domenę com i..... jak będzie wyglądać WHOIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło od mojego ostatniego wpisu: Jeśli jakaś firma świadczy usługi na terenie UE, to obowiązuje ją GDPR i dane w WHOIS dla domen prywatnych będą zobfuskowane. Przy założeniu, że przestrzegają prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2792a1bc8ff8d820.jpg

 

Chciałem sprawdzić jak mniej więcej wygląda zakup na OVH poprzez ich panel no i pojawił się już problem.

 

Możesz wyjaśnić znaczenie tych opcji powyżej DNS ANYCAST oraz DNSSEC. Czy zakupiłeś je przy wyborze domeny?

 

Czy te funkcje zapewniają kreatorzy stron jak Wix?

Edytowane przez Barn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domenę będę kupował za jakiś czas dopiero ,ale czy jest coś jeszcze na co powinienem finalnie zwrócić uwagę przy rejestracji w tym ostatnim panelu, który pokaże się po rejestracji konta na OVH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie OVH. Kupowałem do swojego sklepu i żadnych problemów. I w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...