Skocz do zawartości
lukaszgos

Czy zna ktoś serwis w Warszawie wymieniający gniazda procesora na płycie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś, najlepiej na terenie Warszawy (aby uniknąć wysyłki pocztą/kurierem) jakiś serwis, który robi takie rzeczy profesjonalnie? Byłaby to wymiana socketu (1151) na dość drogiej płycie głównej (bardziej opłaca się naprawić niż wymienić, nawet jeśli potem konstrukcja będzie trochę słabsza) ze względu na piny pogięte w sposób słabo rokujący na skuteczne wyprostowanie. Z jakimi cenami trzeba się liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo krzywych tych pinów? Może jakieś zdjęcie jak one wyglądają? W niektórych miastach zegarmistrz potrafi taka naprawe wykonać, jak się podejmie to koszta duze nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakimi cenami trzeba się liczyć?

 

Tyle, co za wymianę dużego BGA - jakieś 200-250 zł. W-wie może być drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo krzywych tych pinów? Może jakieś zdjęcie jak one wyglądają? W niektórych miastach zegarmistrz potrafi taka naprawe wykonać, jak się podejmie to koszta duze nie będą.

 

Trzy, ale tak paskudnie wygięte, że zdaniem serwisanta, który to oglądał, wyprostowanie bez złamania jest mało prawdopodobne.

 

Dzięki za tip z zegarmistrzem, bo jeśli bez niego i tak czekałaby mnie wymiana socketu, a on nawet w razie porażki i tak już bardziej socketowi nie zaszkodzi, to żal byłoby nie skorzystać z takiej możliwości.

 

Tyle, co za wymianę dużego BGA - jakieś 200-250 zł. W-wie może być drożej

 

No spodziewałem się, że niżej 200 nie będzie. Kruca bomba. Ale i tak przełknę jakoś to 250, bo nowa płyta ta sama kosztowałaby 700.

 

Głupio się przyznać, ale zj…em ze zmęczenia i nerwów, zamiast odpuścić wieczorem. Przy okazji mam ten sam problem na poprzedniej płycie, którą wyjąłem sprawną przed wymianą — nie wiem, kiedy i jak to się zrobiło. Dopiero zauważyłem, gdy próbowałem zmienić mobo i CPU na stare, żeby jakoś dokończyć Wiedźmina i przetrwać czas oczekiwania. Teraz za karę siedzę na lapku. Serwisant mówi, że tę starszą płytę może da radę wyprostować, będzie dzwonił jutro, ale ta nowa póki co idzie do producenta na płatną naprawę, jeśli mnie nie wyślą na drzewo na zasadzie „gwarancja nie obejmuje, a płatnie takich usług nie świadczymy, zapraszamy do kupna kolejnej płyty koniecznie od nas”.

 

No bo płyta jest na gwarancji — Aorus Pro Z390 kupiony półtora miesiąca temu za 770 zł. :( Mam nadzieję, że chociaż każą zapłacić, ale jednak tę naprawę zrobią, chociaż liczę się z tym, że będę musiał samemu się z tym bujać.

 

Lekcja ostrożności, psiakrew. Jestem człowiekiem starej daty i nie przyzwyczaiłem się jeszcze do wrażliwości pinów w 1151. Martwi mnie to, że można ten delikatny szajs uszkodzić nawet siłą nacisku radiatora. Ostatniego AMD miałem 12 lat temu, ale może czas się rozejrzeć po czerwonych. Chociaż nie, kruca bomba, no nie z 2 działającymi prockami od intela (i5-6600 i i3-8350K). Może przy następnym upgrejdzie. Powinni coś wymyślić sensownego do ochrony socketów, zamiast napędzać wymienianie płyt. Za czasów Core2Duo, AMD FX, Pentiumów 4 i starszych procków nigdy nie miałem takich problemów.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że cena będzie dużo wyższa, o ile w ogóle ktoś się tego podejmie. Najpierw trzeba mieć nowe gniazdo a potem specjalistyczny sprzęt. Zwykła maszyna do BGA się nie nadaje gdyż gniazdo jest z plastiku i by się usmażyło.

 

Więc chyba się skończy na wymianie płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A&D Serwis <kontakt@aidserwisinfo.pl>

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

ul. Jana Długosza 33, 51-162 Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A&D Serwis <kontakt@aidserwisinfo.pl>

A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

ul. Jana Długosza 33, 51-162 Wrocław

 

Zdecydowanie NIE polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od sprawdzenia od czego te pinym. Jest spora szansa że nie wszystkie są wymagane do poprawnej pracy i nawet ich wyłamanie przy prostowaniu nic nie zmieni. Ten film jakoś burzy moje pojęcie o profesjonalności takiej wymiany socketu. Może i działa, może i jest opłacalne ale wydaje się takie półchałupnicze mimo mikroskopu itp.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...