Skocz do zawartości
Ania923

Czyzby GPU poszło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pytanie karta msi rtx 2060 super gaming x po wlaczeniu gry assassins cread orgin karta wedlug msi avterburner juz w samym menu gry wchodzi na 95 procent zuzycia i 72 stopnie i wentyle glosno chodza wczoraj bylo jeszcze ok gralam sobie w the division i temperatura gora 62 stopnie wentyli nie bylo slychac dzisiaj ta sama gra juz slychac i temperatura 72 stopnie.Odkrecam boczny panel wlaczam np assasina i jak wejdzie do menu to nie dosc ze 95 procent zuzycia 72 stopnie to jeszcze slychac piszczenie domyslam sie ze to cewki ale co maja do takiego zachowania sie karty.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,72 stopnie na gpu to jest normalna temperatura,piszczące cewki to jest loteria,jednym piszczą innym nie , jakie masz wartości RPM wentylatorów podczas obciążenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w roe i apex tez mam czasem wysokie gpu usage . tak samo na rx 570 tez mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumie ale uwierzcie mi do tej pory tak nie mialam.Bez przesady w samy menu gry 95 procent zuzycia i 72 stopnie gdzie praktycznie tam nie ma obciazenia.Jsk bym miala tak od nowosci to ok ale zaczelo sie tak od wczoraj.W grze mam 93 procent zuzycia gdzie do tej pory pory bylo duzo mniej wentylatory karty jeden 1760 obrotow drugi 2070.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady w samy menu gry 95 procent zuzycia i 72 stopnie gdzie praktycznie tam nie ma obciazenia.

Brak synchronizacji pionowej i ileś set fpsów w menu zje każdą kartę. Możesz spróbować przeinstalować sterowniki karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz popatrze idzie najpier instalacja nowego systemu dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, POSZŁO. Karta ci się już spaliła, bo temperatura dobiła do absurdalnej granicy AŻ 72 stopni, no po prostu coś niesamowitego. Możesz ją już wyrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jeśli wcześniej była inna temperatura, chłodzenie jest "topowe", to może być coś na rzeczy, jak np pasta, albo chłodzenie nagle się "poluzowało" ?!

Zależy ile karta ma wiosen, jeśli jest już wysłużona, to możliwe, że pasta. Ja mam coś podobnego ze swoim "nowym" mniej niż rocznym 1660Ti Gaming X, tylko u mnie jest bliżej granicy 80C, testy max 68C, czy moje wcześniejsze granie nigdy tyle nie wykazywało.

 

Zobaczymy czy format pomógł, co z tego wyjdzie.

 

 

 

Tak, POSZŁO. Karta ci się już spaliła, bo temperatura dobiła do absurdalnej granicy AŻ 72 stopni, no po prostu coś niesamowitego. Możesz ją już wyrzucić.

:Up_to_s:

 

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło to u syna mojego znajomego w inno3D 2060 mlody dostał na gwiazdkę kompa a tydzień temu po nocach do mnie dzwonił żebym rzucił okiem bo powiedzieli mu że zasilacz się spalił :E karta trup z takim zwarciem że nawet komp nie startował bez obrazu czy z wentylami na maxa po prostu 0 :E u ciebie nie ma żadnego problemu kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jeśli wcześniej była inna temperatura, chłodzenie jest "topowe", to może być coś na rzeczy, jak np pasta, albo chłodzenie nagle się "poluzowało" ?!

Zależy ile karta ma wiosen, jeśli jest już wysłużona, to możliwe, że pasta. Ja mam coś podobnego ze swoim "nowym" mniej niż rocznym 1660Ti Gaming X, tylko u mnie jest bliżej granicy 80C, testy max 68C, czy moje wcześniejsze granie nigdy tyle nie wykazywało.

 

Zobaczymy czy format pomógł, co z tego wyjdzie.

 

 

 

 

:Up_to_s:

 

 

No tylko ty miałeś GTX 1660Ti, która grzeje się mniej niż RTX 2060. Taka temperatura w tym RTX'ie od MSI Gaming to norma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ty miałeś GTX 1660Ti, która grzeje się mniej niż RTX 2060. Taka temperatura w tym RTX'ie od MSI Gaming to norma...

Przyznam się bez bicia, nie znam temperatur tej karty, tego modelu, ale jeśli Ania miała nagle wzrost temperatury, który wcześniej nie miała to może to być dziwne, ale temperatura nadal jest "bezpieczna", najważniejsze, żeby wraz ze wzrostem temperatury chłodzenie zbijało temperaturę, a nie to co u mnie, że ponad 70% obrotów a temperatura jak skała taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, POSZŁO. Karta ci się już spaliła, bo temperatura dobiła do absurdalnej granicy AŻ 72 stopni, no po prostu coś niesamowitego. Możesz ją już wyrzucić.

wirus cie dopadl ze jeates taki zgryzliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna temp w domu, wczoraj gra mogła być włączona po 1 minucie od startu systemu a dziś po 30 min i komp już był nagrzany.

 

temperatury w normie - koniec wypisywania głupot.

 

może coś działa w tle a może nie.

 

jakby się w karcie uwaliła pasta albo chłodzenie to nie mówilibyśmy o 72 stopniach...

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...