Skocz do zawartości
lewus123

Częstotliwość odświeżania ekranu w telewizorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu telewizora, i mam pewne pytanie. Widze na niektórych aukcjach 1200hz w ekranie telewizora, oczywiście wiem, że nie jest to normalna częstotliwość, ale nie jestem w stanie zrozumieć, jaka jest rzeczywista liczba odświeżania.

Czy ktoś z Was może orientuje się, ile wynosi rzeczywista liczba?

 

Przy okazji mam na oku parę telewizorów, i proszę mi nie proponować innych, gdyż mam już wybrane, i każdy taki komentarz będe zgłaszać. Prosiłbym o wskazanie najlepszego według Was. Telewizor będzie służyć do oglądania netflixa w 4k, oraz graniu na konsoli, nie będę oglądać normalnej telewizji. Oczywiście kazdy z nich ma HDR.

 

1. Medion Life X14310 43

2. Thomson 43UD6306 43

3. HANSEATIC 50H600UDS 50

4. TELEFUNKEN D43U700M4CWH 43

5. Telefunken D50U600M4CWII 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% te TV mają ekrany 60Hz i to będzie maksymalna częstotliwość jaką będzie można ustawić (Przy rozdzielczości 4K potrzebny będzie jeszcze dobry kabel HDMI, bo inaczej mogą pojawić się problemy z obrazem).

 

Co do wyboru który z tych TV będzie lepszy się nie wypowiem. Z wymienionych marek kojarzę tylko Thomson, ale nie traktuj tego absolutnie jako wskazanie na lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę producenta, otwórz instrukcję, i sprawdź listę wspieranych sygnałów wejściowych.

Niektóre tv potrafią mieć 120Hz, ale jak to jest, to pewnie jedna z pierwszych rzeczy jaką widać na stronie produktu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę producenta, otwórz instrukcję, i sprawdź listę wspieranych sygnałów wejściowych.

Niektóre tv potrafią mieć 120Hz, ale jak to jest, to pewnie jedna z pierwszych rzeczy jaką widać na stronie produktu :D

Nie sądzę aby TV z tej półki cenowej miały matrycę 120Hz. To nie ten budżet. Teraz producenci oszczędzają na max i matryce 120 Hz wkładają do wyraźnie droższych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje to bujdą, napisz jaki budżet. Jak nie masz dużo kasy a chcesz mieć spoko parametry to pomyśl o TCL, mają sporo fajnych modeli i coś dla siebie znajdziesz. Mają z 4K i androidem sprzęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje to bujdą, napisz jaki budżet. Jak nie masz dużo kasy a chcesz mieć spoko parametry to pomyśl o TCL, mają sporo fajnych modeli i coś dla siebie znajdziesz. Mają z 4K i androidem sprzęty.

Dokładnie, jak nie masz dużo gotówki, a szukasz czegoś dobrego, to zerknij na TV od TCL-a. Mają naprawdę fajną jakość w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...