Skocz do zawartości
Ania923

r5 3600 czy takie napiecie jest nie za niskie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ustawiony mam procek na sztywno 4.2 nanapieciu 1.21 jakos tak wszystkie testy przechodzi ok temp w testach occt maksymalnie jest 75stopni w grach to 65 stopni ale w wiekszosci jest 60 stopni.Czy tak moze byc z tym napieciem.Pamieci Cruciall balistix 3200hz rgb mam na 3800mhz.

Edytowane przez Ania923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stoi stabilnie to nie ma o co pytać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koega chciał się bardziej pochwalić niż zapytać - czytaj między wierszami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolega tylko dziewczyna a ze sie nie znam to pytam ucze sie z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w normie, napięcie w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury OK ale jak na 1.2v to masz tak jak ja na 1.34v :E jakie chłodzonko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 75 stopni w occt z avx2 na fortisie przy 4.2ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? Ja mam 75-80 zależy jak wentyle puszczę w budzie. Ale 80 nie przekracza.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gry typu BF5 65 czasem skok do 70 słabsze 60~ bez avx lub na dużych danych nie przekraczam 80, małych danych nawet nie ruszam :E kwestia budy i wentylatora na samym chłodzeniu u mnie jest dobry przewiew na test wbijam na sztywno wentyle z pod kontrolera na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to bo ja przy Thermalright Macho mam 10-15 stopni więcej a nie wydaje mi się żeby fortis był tyle lepszy... W Cinebenchu masz 60-65?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post bardziej z tych żeby się pochwalić, swoją drogą użytkownik przeszedł od ryzena 3600 po intela 9400f, 9600k twierdząc, że nie wróci do Ryzena, a tu wyskakuje znowu z 3600.

Osoba totalnie mało wiarygodna, ściemniająca albo pisząca byle by popisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to bo ja przy Thermalright Macho mam 10-15 stopni więcej a nie wydaje mi się żeby fortis był tyle lepszy... W Cinebenchu masz 60-65?

w cinebenchu mam powyżej 70, to wychodzi na to że masz 90 na dużyc danych to na małych od razu wskakuje na +100 ? :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fortisy górą :E

A serio, to może docisk sprawdź czy coś bo ja u siebie na wentylacji w budzie na low nie przekraczam 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o małych danych a nie o dużych, w cinebenchu mam około 75, a na małych pod 95. Po prostu jak czytam że ktoś ma w occt (zakładam małe dane avx2 bo najbardziej grzeje) 80 stopni to mi się wierzyć nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o małych danych a nie o dużych, w cinebenchu mam około 75, a na małych pod 95. Po prostu jak czytam że ktoś ma w occt (zakładam małe dane avx2 bo najbardziej grzeje) 80 stopni to mi się wierzyć nie chce...

 

Ale ci procka nie szkoda ja widzę... a ceny w górę idą... :E

 

A serio - mój proc takiego testu nie uciągnie, wali BSODem.

Mam gamestable, nie full stable,bo musiałbym na ponad 1,36V ustawiać, a nie chcę.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o małych danych a nie o dużych, w cinebenchu mam około 75, a na małych pod 95. Po prostu jak czytam że ktoś ma w occt (zakładam małe dane avx2 bo najbardziej grzeje) 80 stopni to mi się wierzyć nie chce...

To w małych już tak jest, więc wszystko jasne, ja małych nawet nie tykam, testuj cpu OCCT bez AVX lub jak musisz to z AVX duże dane, jak przejdzie 5min bez AVX to jest stabilny w każdej grze (mam r5 3600 od premiery) a gram w BF5 więc jest mocno dociążony i do stabilnosci wystarcza mi 2minuty bez AVX bez błędów a ludzie testują godzine z AVX co niektórzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o małych danych a nie o dużych, w cinebenchu mam około 75, a na małych pod 95. Po prostu jak czytam że ktoś ma w occt (zakładam małe dane avx2 bo najbardziej grzeje) 80 stopni to mi się wierzyć nie chce...

to nie zakładaj, zaraz po instalacji occt standardowo ma zawsze duże dane i noavx i tak 99% ludzi testuje, więc nie dziw sie , że ci podają takie temperatury

a jak chcesz sobie hardcorowo powygrzewać , to opdpal najnowszego prime95, smallFTP z cache L3 :E tylko radze okno otworzyć, póki chłodno na dworze i przysunąć otwartą budę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zakładaj, zaraz po instalacji occt standardowo ma zawsze duże dane i noavx i tak 99% ludzi testuje, więc nie dziw sie , że ci podają takie temperatury

a jak chcesz sobie hardcorowo powygrzewać , to opdpal najnowszego prime95, smallFTP z cache L3 :E tylko radze okno otworzyć, póki chłodno na dworze i przysunąć otwartą budę :E

 

Nie zapomnij o gaśnicy proszkowej, bo urządzeń elektrycznych innymi gasić nie wolno :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post bardziej z tych żeby się pochwalić, swoją drogą użytkownik przeszedł od ryzena 3600 po intela 9400f, 9600k twierdząc, że nie wróci do Ryzena, a tu wyskakuje znowu z 3600.

Osoba totalnie mało wiarygodna, ściemniająca albo pisząca byle by popisać.

Dobra Valeri swoja droga dziwny pseudonim kojarzy mi sie z lalusiem ale trudno.Skoro tak uwazasz to twoja sprawa.Tak przeszlam zaczynalam od r5 3600 zaraz po premierze ale wiadomo co bylo po premierze przesiadlam sie na 9400f z rtx 2060 super pisalam posty ze przy 60hz i5 9400f z rtx 2060 super mial scinki wiem wiem nie mozliwe wiec przesiadlam sie na i5 9600kf kiedy go mialam sledzilam forum co ludzie tu pisza i tak sobie pomyslalam moze rzeczywiscie na przyszlosc ten i5 9600kf moze byc cienki wiec zapytalam sie tutaj jak teraz sprawóje sie r5 3600 zdecydowalam wrocic na r5 3600 kto komu zabroni ty mi zabronisz demokracja malo tego zeby cie dobic nawet wymienialam plyty mialam ze trzy zeby zobaczyc ktora mi podpasuje a zeby bylo malo wszystko to robilam ze zwrotami 14 dniowymi jeszcze ci powiem tak samo z pamieciami wymienialam dwa razy procek tez dwa razy i trafila mi sie dobra sztuka kto co komu zabroni teraz wiem ze mam taki jaki chcialam.A i jeszcze jedno przepraszam za lalusia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Valeri swoja droga dziwny pseudonim kojarzy mi sie z lalusiem ale trudno.Skoro tak uwazasz to twoja sprawa.Tak przeszlam zaczynalam od r5 3600 zaraz po premierze ale wiadomo co bylo po premierze przesiadlam sie na 9400f z rtx 2060 super pisalam posty ze przy 60hz i5 9400f z rtx 2060 super mial scinki wiem wiem nie mozliwe wiec przesiadlam sie na i5 9600kf kiedy go mialam sledzilam forum co ludzie tu pisza i tak sobie pomyslalam moze rzeczywiscie na przyszlosc ten i5 9600kf moze byc cienki wiec zapytalam sie tutaj jak teraz sprawóje sie r5 3600 zdecydowalam wrocic na r5 3600 kto komu zabroni ty mi zabronisz demokracja malo tego zeby cie dobic nawet wymienialam plyty mialam ze trzy zeby zobaczyc ktora mi podpasuje a zeby bylo malo wszystko to robilam ze zwrotami 14 dniowymi jeszcze ci powiem tak samo z pamieciami wymienialam dwa razy procek tez dwa razy i trafila mi sie dobra sztuka kto co komu zabroni teraz wiem ze mam taki jaki chcialam.A i jeszcze jedno przepraszam za lalusia?

 

Zamiast klikać w komputer wróć do szkoły i naucz się pisać. Polecam naukę budowy zdań i stosowania interpunkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... malo tego zeby cie dobic nawet wymienialam plyty mialam ze trzy zeby zobaczyc ktora mi podpasuje a zeby bylo malo wszystko to robilam ze zwrotami 14 dniowymi jeszcze ci powiem tak samo z pamieciami wymienialam dwa razy procek tez dwa razy i trafila mi sie dobra sztuka kto co komu zabroni teraz wiem ze mam taki jaki chcialam.A i jeszcze jedno przepraszam za lalusia?

 

 

Niema jak nauka i zabawa czyimś kosztem- sklepu, który przerzuci straty na innych kupujących, lub pociśnie używany sprzęt nieświadomemu klientowi.

 

A nie wiadomo co było robione z tą płytą, może przez nieumiejętny montaż pamięci czy procesora przez niedoświadczonego użytkownika płyta była wyginana i załapała zimne luty- ktoś będzie miał zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiadomo co było robione z tą płytą, może przez nieumiejętny montaż pamięci czy procesora przez niedoświadczonego użytkownika płyta była wyginana i załapała zimne luty- ktoś będzie miał zabawę.

patrząc na "jej" wcześniejsze tematy wcale bym się nie zdziwił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ustawiony mam procek na sztywno 4.2 nanapieciu 1.21 jakos tak wszystkie testy przechodzi ok temp w testach occt maksymalnie jest 75stopni w grach to 65 stopni ale w wiekszosci jest 60 stopni.Czy tak moze byc z tym napieciem.Pamieci Cruciall balistix 3200hz rgb mam na 3800mhz.

Spoko, ja mam 4,1GHz 1.12V. Lajt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak warto zrobić temat w którym wszyscy posiadacze Ryzenów mogli by wpisać wynik OC, napięcie i batch. Wnioski byśmy mieli, czy rzeczywiście OC jest lepsze z nowszym batchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...