Skocz do zawartości
Tak o

Partycje windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam do was pytanie instaluje nowy system i mysle co zrobic z dyskiem ssd mam okolo 119gb no i sytuacja wyglada tak ze przed formatem mialem podzielone na 60gb na system i partycje 57gb na ktorej trzymalem jedną duzą grę no i teraz chcialbym wiedziec czy jesli ta duza gra byla na dysku 57 i bylo na czerwono to nie wiem mogla ona chociazby gorzej chodzic przez brak miejsca? Zwazajac na to ze to dysk ssd przypuszczam ze nie ale totalnie nie wiem. Chcialbym tez spytac czy takie dzielenie na tak maly dysk ma sens i czy lepszym rozwiazaniem nie bedzie 119 dysk systemowy i na nim jakas gra. Po prostu lubie miec w miare porządek i z zasady nie trzymam na dysku systemowym nic innego tylko system. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak małego SSD raczej nie ma sensu dzielić. sam dysk może działać wolniej (w zależności od modelu) po zapełnieniu ale dotyczy to przede wszystkim zapisu.

u siebie mam dwa dyski jako partycję systemową (łącznie 356 GB) i trzymam na tym również gry. nie widzę minusów takiego rozwiązania. to już nie czasy Windowsa 98 gdzie format c: był rozwiązaniem przy większości problemów z systemem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak małego SSD raczej nie ma sensu dzielić. sam dysk może działać wolniej (w zależności od modelu) po zapełnieniu ale dotyczy to przede wszystkim zapisu.

u siebie mam dwa dyski jako partycję systemową (łącznie 356 GB) i trzymam na tym również gry. nie widzę minusów takiego rozwiązania. to już nie czasy Windowsa 98 gdzie format c: był rozwiązaniem przy większości problemów z systemem :E

 

No to zrobię jedną partycje z tych 119, wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk ssd dla zapisu z góry rezerwuje sobie dodatkowe miejsce, więc to co pokazuje użytkownikowi to już po odjęciu tej rezerwy

 

ponadto dysk ssd nie jest, wbrew temu co pokazuje, podzielony na partycje - partycje istnieją tylko na poziomie systemu, to logiczny podział plików i folderów komputera, natomiast nie samego obszaru ssd, czyli sam kontroler ssd ich nie widzi - w związku z tym, jak pozkazuje partycje na czerwono - czyli poniżej 10% wolnego miejsca - to tylko widać tak w systemie, dla kontrolera liczy się, ile jest w ogóle na całym ssd wolnego miejsca, partycje dla niego nie mają znaczenia; czyli można podzielić na partycje dla celów użytkowych, dla działania ssd nie ma to znaczenia - po prostu na całym ssd powinno pozostać 15-20% wolnego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej dokupić niezbyt drogi, drugi dysk HDD na dane, a SSD przeznaczyć wyłącznie na system gry i aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...