Skocz do zawartości
Jacekone1

Windows Server 2019 - nie można się zalogować przez RDP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, piszę bo dotarłem do muru nawet wujek google nic nie pisze. Chodzi o to że serwer się włącza i działa normalnie lecz problem wynika gdy któraś z osób chcę się zalogować za pomocą usługi pulpitu zdalnego to dostaje komunikat jak by nie były uruchomione. Problem rozwiązuje się gdy podłączymy się do serwera fizycznie i zalogujemy się. Gdy jesteśmy zalogowani usługi pulpitu zdalnego zaczynają działać gdy nie jesteśmy zalogowani fizycznie to nic nie działa. Problem nie wykazuje błędu w podglądu zdarzeń ale jest to problem do poprawnej pracy gdy musimy zainstalować jakąś aktualizacje i zrobić restart. Naj bardzie mnie dziwi że oprogramowania Teamviwera gdy zrestartuje się serwer nie uruchamia się gdy zalogujemy się to też zaczyna działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wchodzić przez mstsc /admin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz po polsku bo nic nie można normalnie pokapować.

i dawaj zrzuty.

 

a zanim zaczniej konto uzytkownika jest dodane do RDP (możliwość logowania z innego konta niż admininstrator) lub do właściwej ou z gpo nadającą obsługę rdp ?

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mstsc /admin też nie działa

 

Problem jest taki że nawet administrator nie działa a serwer posiada usługi: DC, Hyper-v i usługi pulpitu zdalnego. Nie mogę tego zrozumieć dlaczego jak mam serwer na 192.168.2.254 to nie mogę się zalogwać a jak mam drugi serwer na hyper-v 192.168.2.253 to tam mogę się zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Panowie rozwiązać taki problem: mamy serwer w którym jest ustawione nic team na dwóch kartach sieciowych adres ip jest statyczny bo to kontroler domeny i problem jest wtedy kiedy jest aktualizacja i ponowny rozruch to system nie umie sobie zrobić sieci domenowej tylko publiczna ale gdy wyłącze kartę sieciową i włącze ponownie to już jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Panowie rozwiązać taki problem: mamy serwer w którym jest ustawione nic team na dwóch kartach sieciowych adres ip jest statyczny bo to kontroler domeny i problem jest wtedy kiedy jest aktualizacja i ponowny rozruch to system nie umie sobie zrobić sieci domenowej tylko publiczna ale gdy wyłącze kartę sieciową i włącze ponownie to już jest ok

nic teaming nie nic team :)

ip statyczne - jak najbardziej ok.

DNS rozumiem musicie mieć, jaki(e) dns podaliście w ustawieniach sieciowych?

nie znamy ustawien sieciowych, ale coś tam macie nakićkane przypuszczalnie.

 

BTW to maszyna produkcyjna? :o jeśli nie to może od zera postawicie adds?

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest już maszyna produkcyjna i wszystkie komputery są do niego podłączone do AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest już maszyna produkcyjna i wszystkie komputery są do niego podłączone do AD

a gdybyście tymczasowo podłączyli drugi kontroler domeny? zresztą .. mniejsza

sprawdzcie konfigurację sieciową, jak coś to tymczasowo wyłącznie nic teaming i zobacz czy jest poprawa. teraz raczej nie cicerpimy na nadmiarny ruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogujcie się, a potem zamiast się wylogowywać, zablokujcie go (lock, win+L)

To jest tak dziwna konfiguracja, że ja bym się zabrał za rozdzielenie tego. Hyper-v powinien być jako jedyna rola na fizycznej maszynie, i dopiero na tym, jako wirtualka, powinno być dc, i reszta na kolejnych wirtualkach.

Macie coś zepsute w uprawnieniach, że nie startuje bez admina, albo same usługi są ustawione, żeby startować po zalogowaniu (jeśli były ustawione przez task scheduler, to normalnie jest opcja, czy coś ma startować niezależnie czy użytkownik jest zalogowany)

A to że przestają działać, jak użytkownik się WYLOGUJE, to normalne, jeśli działają jako ten użytkownik a nie jako użytkownik techniczny stworzony tylko do tego celu - od biedy jako Usługa lokalna, Usługa sieciowa itd.

Jak działają jako Domena\admin, to mają prawo przestać działać, jak się wylogujecie, bo to teoretycznie powinno zamykać całą sesję użytkownika - jeśli lock zamiast logout wystarczy, żeby to co przestaje działać - działało dalej, to tu macie przyczynę.

 

Skoro macie dostęp fizyczny do maszyny, to może warto to zrobić porządnie? To już teraz wygląda na spory problem w przypadku awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...