Skocz do zawartości
zieloczek100

Linux do sprawdzania podzespołów, odzyskiwania danych itp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę przeznaczyć jeden z pendrive na linuxa w wersji typowo portable, który będzie miał wbudowane narzędzia do diagnozowania problemów z komputerem, potrzebuję m.in

program do sprawdzenia dysku, ramu, odzyskiwania danych, sam linux, który pozwoli w razie awarii systemu przenieść dane z dysku komputera, testowania grafiki (jeżeli jest dostępna taka opcja bez instalowania) - jeszcze gdyby obsługiwał szyfrowanie truecrypt/vera crypt (ale to o mniejszym znaczeniu).

Dawniej korzystałem ze wszystkiego oddzielnie np MHDD, MemTest, linux do odczytywania danych z dysków i smart dysku, teraz chciałbym mieć to wszystko na pendrive, którego mogę mieć zawsze przy sobie.

 

Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Knoppix ma dosc duzo uzytecznych narzedzi, wiecej niz wiekszosc standardowych wersji Live (jesli sie zastanawiasz czy twoje wymagania nie sa zbyt wysokie - to fakt ze nie wiesz czy takie programy istnieja oznacza ze sa raczej wysokie) :P

 

PS. Wez poprawke na to ze flashdrivy (przynajmniej niektore) potrafia z czasem gubic dane (czego OSy bardzo nielubia). Ponadto mozna do nich zapisywac, co z jednej strony jest wygodne a zdrugiej (bezpieczenstwo) ulatwia wpadke.

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...