Skocz do zawartości
NeXiI

Czy zmienić procesor czy kupić nowy komputer ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam już lekko przestarzały komputer który nie jest w stanie podołać nowym wymaganiom, aby komfortowo móc grać w różne tytuły posiadam i3-6100 8 GB ramu i grafikę Gigabyte 1060 3gb i pytanie brzmi czy warto mi z tego zestawu stopniowo zmieniać podzespoły na coraz nowsze czy kupić kompletnie nowy komputer bo wydaje mi się że baza jako tako jest dobra ten socket nie jest przestarzały i można do niego wiele kart graficznych nowych generacji dodać i moje pytanie brzmi jaki procesor dokupić dodam że zależy mi żeby utrzymywać 200 klatek w Counter-Striku

Edytowane przez NeXiI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę fajowa karta, procek można zupgradować do używanej i7-6700k i wymienić kartę na jakąś lepszą używkę albo nówkę z większą pamięcią i masz maszynę jak ta lala do Full HD. Wszystko zależy od budżetu i co rozumiesz przez "komfortowe granie w różne tytuły". Niech się inni wypowiedzą, bo w twoim położeniu robiłbym to co napisałem, ale inni mogą mieć inne zdanie.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę fajowa karta, procek można zupgradować do używanej i7-6700k i wymienić kartę na jakąś lepszą używkę albo nówkę z większą pamięcią i masz maszynę jak ta lala do Full HD. Wszystko zależy od budżetu i co rozumiesz przez "komfortowe granie w różne tytuły". Niech się inni wypowiedzą, bo w twoim położeniu robiłbym to co napisałem, ale inni mogą mieć inne zdanie.

 

 

dokładny model mojej płyty głównej to MSI H110M PRO-D jest ona socketcie 1151 więc dalej wychodzi na ten socket procesorów nowej generacji i moje pytanie brzmi czy lepiej zmienić płyte i AMD czy kupić procka 9 generacji intel jeżeli chodzi o grafikę to wiem że nie jest to model "na te czasy" ale daje radę więc narazie bym zostawił go na swoim miejscu najważniejszy jest dla mnie procesor bo CS: GO przynajmniej z tego co mi się wydaje procesor jest ważniejszym podzespołem do tego chciałbym zmienić ram na 16 GB bo jest to teraz tanie rozwiązanie a napewno będzie wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć procesor rakietę, to karta nie może być gorsza, ale jeśli chcesz wydajność w CS, to faktycznie idź w AMD, bo na tym polu bije Intela. Niby masz te 3 giga ramu na karcie, ale to nadal wydajność na poziomie GTX 970. Do CSa starczy, w AAA może chrupać.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładny model mojej płyty głównej to MSI H110M PRO-D jest ona socketcie 1151 więc dalej wychodzi na ten socket procesorów nowej generacji i moje pytanie brzmi czy lepiej zmienić płyte i AMD czy kupić procka 9 generacji intel jeżeli chodzi o grafikę to wiem że nie jest to model "na te czasy" ale daje radę więc narazie bym zostawił go na swoim miejscu najważniejszy jest dla mnie procesor bo CS: GO przynajmniej z tego co mi się wydaje procesor jest ważniejszym podzespołem do tego chciałbym zmienić ram na 16 GB bo jest to teraz tanie rozwiązanie a napewno będzie wygodniej

Na H110 nie uruchomisz procesorów Intela 9'tej generacji.

Najlepsze procesory które oficjalnie wspiera ta płyta to i7-6700/6700K/7700/7700K (6 i 7 gen).

Z tym że one są drogie, a płyta H110 będzie dodatkowo mocno ograniczała szybkość pamięci (do 2133MHz z procesorami 6'tej generacji, do 2400MHz z procesorami 7'mej generacji).

 

Jeżeli tylko Cię stać i masz możliwość to sprzedaj obecne graty i kup Ryzena 3600 + płytę B450 + 2x8GB RAM Crucial Ballistix 3000MHz CL15/3200MHz CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...