Skocz do zawartości
Morrowind

Windows 10 Menedżer Zadań brak opcji "Pokaż procesy wszystkich użytkowników"

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie. W Windows 10 (zresztą z tego co pamiętam to i w Windows 8) nie mogę zlokalizować opcji Menedżera Zadań "Pokaż procesy wszystkich użytkowników".

 

We wcześniejszych wersjach systemu była na dole okna listy uruchomionych procesów. A tu gdzie się podziała?

 

842d9ac28ee2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem tak że w procesach pokazuje wszystko a w użytkownikach jest pokazane (jak masz więcej użytkowników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem tak że w procesach pokazuje wszystko a w użytkownikach jest pokazane (jak masz więcej użytkowników).

No możliwe ;) Dlaczego w ogóle tego szukam - na komputerze dziewczyny który ma do pracy zdalnej występuje czasem zużycie CPU sięgające 90-100% którego nie sposób wyjaśnić sumą obciążenia aktywnych procesów z listy menadżera. Taka sytuacja uniemożliwia normalne korzystanie z komputera. Poszukałbym jakiegoś syfu antywirusem ale przez fakt że wymagane jest hasło administratora nie możemy nic zrobić (chyba że jeszcze jakiś Live CD skaner odpalę, ale boję się że coś ucegle - a to nie jest najlepszy czas ;) ).

 

Zacząłem podejrzewać że jest jakiś proces systemowy i np. Użytkownik System które byłby za to odpowiedzialne. Rozważałem też czy to nie jakiś zdalny dostęp - i szef sprawdza czy praca wre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć skanerów online,chyba takowe istnieją.Jaki to windows bo ostatnie 2 aktualizacje 10 znów mogą powodować takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego w ogóle tego szukam - na komputerze dziewczyny który ma do pracy zdalnej występuje czasem zużycie CPU sięgające 90-100% którego nie sposób wyjaśnić sumą obciążenia aktywnych procesów z listy menadżera. Taka sytuacja uniemożliwia normalne korzystanie z komputera.

Zacząłem podejrzewać że jest jakiś proces systemowy i np. Użytkownik System które byłby za to odpowiedzialne. Rozważałem też czy to nie jakiś zdalny dostęp - i szef sprawdza czy praca wre :)

Zakładka Wydajność w menedżerze zadań -> Otwórz monitor zasobów -> i w zakładce Procesor CPU można sobie ułożyć procesy według użycia mocy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lagi w odpowiedzi ;-)

 

Możesz użyć skanerów online,chyba takowe istnieją.Jaki to windows bo ostatnie 2 aktualizacje 10 znów mogą powodować takie problemy.

Tak mogę, ale boję się że razem z ewentualnym wirusem poleci jakiś plik systemowy a bez dostępu do konta administratora tego nie naprawę... Windows 8.1.

 

Zakładka Wydajność w menedżerze zadań -> Otwórz monitor zasobów -> i w zakładce Procesor CPU można sobie ułożyć procesy według użycia mocy CPU.

Bez hasła administratora nie mam dostępu do monitora zasobów (system wymaga hasła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to firmowy laptop przeznaczony do pracy zdalnej to może mieć jakieś oprogramowanie sprawdzające co jest instalowane na kompie itp. Jeżeli to firmówka to w hasłach admina bym nie grzebał, bo tylko możesz dziewczynie problemu narobić.

Ponadto może po prostu komputer ma systemowy dysk HDD i zapycha się na zmianę procek z dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przywróć lub zmień hasło:

Ale to nie jej laptop :-) Więc nie mogę tak zrobić...

 

Skoro to firmowy laptop przeznaczony do pracy zdalnej to może mieć jakieś oprogramowanie sprawdzające co jest instalowane na kompie itp. Jeżeli to firmówka to w hasłach admina bym nie grzebał, bo tylko możesz dziewczynie problemu narobić.

Ponadto może po prostu komputer ma systemowy dysk HDD i zapycha się na zmianę procek z dyskiem?

No dokładnie... Chodzi po prostu o to że, chciałem ustalić czy te zmulenia są wynikiem aktywności jakiegoś bezpiecznego oprogramowania działającego w tle, czy być może jakiegoś wirusa. Przez to co się dzieje w kraju od kilku dni nie ma dostępu do firmowego "informatyka" - jest na L4 - bo tak to byśmy już to ogarnęli. Co jakiś czas obciążenie procesora wynosi 100% wentylatory szaleją, a w menadżerze zadań wieje pustkami (wyświetlane procesy za cholerę nie tworzą nawet 50% obciążenia CPU). Czyli wyglądałoby na to, że na Koncie z Ograniczeniami mogą działać w tle procesy których to konto nie może zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...