Skocz do zawartości
Bladzioch

Które z tych dwóch mobo na 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Brałbym MSI, często polecane płyty ale nie w takiej cenie, są za 400zł na zadowolenie.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał opcję nr1,czyli MSI.Płyta konkret.

Co do opcji nr2,Gigabyte,ludzie czasem się żalą na sekcje zasilania,co nie zmienia faktu że obydwie są ciekawymi podzespołami,ale lepsza jest opcja 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę kupię właściwe w innym sklepie zapewne, bo xkom drogi.

 

A ram jakie polecacie? Obawiam się tego, że podobno ram jest wybredny u AMD :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwie są dobre.. ja mam MSI b450 Tomahawk MAX i max temp płyty to 72stopnie a podkręciłem Ryzen 5 1600af na 4200Ghz :) MSI dobre mają sekcje zasilania. A i na MSI ładnie podkreciłem ramy z 3000 CL15 na 3600 CL16 :) wejdź na youtube wpisz nazwe płyty i masz kilka filmów od "ekspertów" którzy się lepiej znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę kupię właściwe w innym sklepie zapewne, bo xkom drogi.

 

A ram jakie polecacie? Obawiam się tego, że podobno ram jest wybredny u AMD :-(

Crucial Ballistix Sport LT 3000MHz + podkręcać. 2x8GB oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial Ballistix Sport LT 3000MHz + podkręcać. 2x8GB oczywiście.

dokładnie mam te - Crucial Ballistix Sport LT 3000MHz CL15 16gb 2x8GB i na plycie MSI b450 Tomahawk MAX podkręciłem na 3600Mhz CL16. Nie testowałem wyżej bo 3600 mi wystarcza :)

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwie są dobre.. ja mam MSI b450 Tomahawk MAX i max temp płyty to 72stopnie a podkręciłem Ryzen 5 1600af na 4200Ghz :) MSI dobre mają sekcje zasilania. A i na MSI ładnie podkreciłem ramy z 3000 CL15 na 3600 CL16 :) wejdź na youtube wpisz nazwe płyty i masz kilka filmów od "ekspertów" którzy się lepiej znają.

Jakie chłodzenie z ciekawości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie z ciekawości? :)

Navis 240 RGB - 4200Mhz procek 1.39v i max temp na średnich obrotach 78stopni na maxa 70stopni. ramy podkręcone z 3000Mhz CL15 na 3600Mhz CL16 także jestem zadowolony :-)

 

Wczesniej miałem be quiet pure rock slim i na 4000GHz procek osiagał 85stopni a po zmianie na Navisa podkręciłem na 4200Ghz 1.39 i temp. 78 stopni OCCT 1h

Ryzeny 5 1600 mają to do siebie ze powyzej napiecia 1.35v strasznie się grzeją ale i tak luźno bo w grach temp. max 60stopni :):)

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie - Co sądzicie o tej płycie? Mogę kupić nówkę za 250zł. - https://www.x-kom.pl/p/439448-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450m-ds3h.html

 

Płyta nie jest zła,sam ją posiadam.Ale cenowo zdrożała,jak wszystkie inne mobo :thumbdown:

Jest to jedna z najtańszych i najsensowniejszych płyt na b450,jako tako w porządku,lecz jeśli masz okazję kupić coś lepszego to wybierz właśnie coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...