Skocz do zawartości
retjaF

Pomoc w zbiciu temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę ASUS PHOENIX GTX 1060 3GB. Karta jest podkręcona +100 rdzeń +500 pamięć. Temperatury podczas grania dochodzą do max 80 stopni. Czy to bezpieczne temperatury? Chciałbym aby karta posłużyła mi jeszcze troche. Czy mogę coś zrobić oprócz ściąągniecia OC? Bez OC temperatury dochodzą do 75, lecz karta jest znacznie mniej wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, a dodatkowo jeśli karta nie ma gwarancji, zmienił bym pastę i termopady. Ewentualnie zdjąć tą plastikową obudowę i spróbować zamontować inny wydajny wentylator.

A najlepiej to sprzedać, dołożyć trochę i kupić wersję 6GB z dobrym chłodzeniem :D

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam sie na undervoltingu. Mam w domu bardzo dobra paste temoprzewodzaca ale boje sie karty rozkrecac kurde

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Jeśli nie zależy ci na odpaleniu od strzała tylko chcesz kręcić to wybierz moduły 6400CL32, niezależnie od producenta najczęściej siedzą tam Hynixy A-die.
    • Dziś pierwszy raz zająłem się UV karty. Zawsze czytałem, że MSI Afterburner musi działać w tle, aby ustawienia się trzymały, musi startować razem z systemem itp.   Nie wiem czy akurat miałem pecha i tylko na takie posty trafiałem, nie wiem czy może to się pojawiło niedawno, ale jak sobie właczycie ten program to w prawym górnym rogu obok ikonki minimalizuj / zamknij jest ikonka windowsa która włącza funckję, że program nie musi działać w tle, a zmiany które w nim dokonaliście obowiązują i karta działa według tego co naklikaliście w programie.   Może to jakiś drobny moduł programu tylko działa bo w menedzerze nie widzę MSI aktywnego, może wstrzykuje ustawienia i się wyłączą, nie wiem, ale fakt jest taki, że po OC / UV karty, dzięki tej funkcji program nie musi być non stop włączony, a karta operuje na custom ustawieniach.      Piszę to bo do mnie wcześniej taka inforacja nie dotarła i nie wiem do kogo jeszcze i może się męczycie ze zbędnym programikiem w tle, który zabiera te 0,1% mocy procka i garstkę RAMu  
    • Walka z Bestią bardzo satysfakcjonująca. Fabuła w dalszym ciągu mnie zadziwia.
    • @kapi11223 Jak coś, to zostawię Ci jeszcze namiary na najnowszą wersję programu Thaiphoon Burner, którym da się to najlepiej sprawdzić. Zostawiam linka, bo oficjalna stronka programu siadła jakiś czas temu: Możesz to również sprawdzić zerkając na naklejkę na modułach. Końcowe oznaczenia 820M/821M to kostki M-die, a 820A/821A to kostki A-die. Tutaj masz przykładowe moje moduły na Hynix'ach M-die i ich oznaczenia. Zobaczysz jak to wygląda i o czym mówię:
    • Kurcze cięzki temat myśle w tych pieniądzach ja ci z doświadczenia powiem. Szczerze ja bym, juz odpuscił serie 1000 trochę juz lat mają;/. Celowałbym chociaż w, jakiegoś Rtxa nawet ten 2060/Super/2070S to juz wogóle.Bo Radeon, jak rozumiem nie wchodzilby w gre? jakiś 5700XT/6600 raczej poza budzetem;[
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...