Skocz do zawartości
MrAriel

Pentium Centrino M - wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Kuzynka ma jakiegoś starego netbooka z procesorem Intel Centrino M i 2GB DDR2. Używa Chrome do przeglądania neta i żali się, że jej zamula. Sprawdzałem procesy, 100% zużycia CPU. Mam rację twierdząc, że to się nadaje jedynie na śmietnik a nie do używania Chorme? Aha, ma w dodatku Win 7 :E

Taktowanie CPU to jakieś 1,7GHz, ale to chybva nie ma w tym wypadku znaczenia. Byłem kiedyś u niej po sterowniki, bo miałem problemy z dostępem do neta i twierdzi, że to od tamtej pory i ja jej to popsułem :E

Czy to ma prawo się nie mulić?

 

Edit: Dokłądniej, to jest to ThinkPad IBM, chyba T43

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego,że laptop zamula - procesor wręcz paździerz,2 GB Ramu to teraz dosłownie na styk i często nie wystarcza,pewnie też jest HDD...

Zacząłbym najpierw od wsadzenia SSD w miejsce HDD,potem wsadzić więcej ramu(o ile pozwoli,tu nie wiadomo) i ew.wymienić procesor na jakiegoś Pentiuma/Core Duo/Core 2 Duo(tu wszystko zależy od konkretnego modelu laptopa).

Moim zdaniem szkoda kasy władować do tego starego lapka,a lepiej zakupić lapka z chociażby i5-2520M/3320M na pokładzie

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym laptopem to właściwie przecadziłem, bo to netbook, a dokładniej ThinkPad IBM, bodaj T43.

4 giga ramu mogę jej dać, ale wątpię żeby to coś dało przy takim starociu. Sam poleciłbym jej desktopa na AMD i podstawową grafiką. Ma dzieci, ale one na razie tylko w jakieś przeglądarkowe gry grają. No ale nie mają nawet sprzętu na lepsze.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej ThinkPad IBM, bodaj T43.

I po ptokach,zdecydowanie lepiej kupić nowszego laptopa

 

Nie wiem jak twoja kuzynka może wytrzymać na tym T43 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mąż jej taki przywiózł. Już mieli kiedyś normalnego laptopa, ale młodszy syn rozpierniczył 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 giga ramu mogę jej dać, ale wątpię żeby to coś dało przy takim starociu.

W tym lapku nic nie da,max.2GB ramu obsługuje

 

Jedyne co można,to wsadzić SSD i wymienić procesor na Penitum M,według danych technicznych wsadzali M 730,740,750,760,770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić dysk SSD i sprawdzić, czy jest zainstalowana specjalna wersja Windowsa 7 Starter na netbooki, jak nie to takiego zainstalować. Kiedyś miałem netbooka od Asusa i po pół roku sprzedałem. Nie miałem zdrowia, żeby go używać ze względu na powolnośc wykonywanych operacji.

 

 

W10 też występuje w jakieś okrojonej wersji ale nie pamiętam nazwy. Miałem taką na tablecie z Atomem i 1GB RAM i nawet w miarę to działało.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...