Skocz do zawartości
lukibossss

Szukam samochodu (pomoc w wyborze)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

zacznę od tego że w chwili obecnej posiadam Hondę Accord vi 99 rok 2.0 benzyna+gaz, chce zmienić samochód bo obecny jest już stary i po prostu co miesiąc się coś psuje + jest duży jak na jazdę głównie po mieście.

Szukałbym czegoś do 12-15k

Wymagania:

- hatchback

- nie chce pierda np. 1.2l 70 kucy, minimum 120 koni, spalanie mnie nie boli, dużo nie jeżdżę

- benzyna lub b+gaz najlepiej, diesla nie lubię, ale jakies wybitnie dobre silniki typu 1.9jtd wchodzą ostatecznie w gre

- 2005 rok lub nowsze

- skrzynia obojętnie, chętnie spróbowałbym automata

Przeglądając olx/OtoMoto niewiele ciekawych propozycji znajduje, benzyniaki same liche 70-90 koni, dla mnie to za mało. Np. takich 1.8t czy coś podobnego praktycznie nie ma. Wysyp diesli ale większość to albo zajechane staruchy, a jak świeższe to z silnikami słynącymi z awaryjnosci.

Nie wstydzilbym się jeździć fiatem, więc jest parę np. bravo z silnikami 1.9jtd rocznik jak dla mnie świeży bo np. 2009 rok, toyotki aurisy niestety też tylko w dieslu. No nie mogę nic sensownego znaleźć w benzynie ale żeby nie był to muł absolutny...

Za duże mam wymagania? Czy źle szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś mniejszego to zerknij na Peugeota 207 albo Renault Clio, ze znajomym szukaliśmy auta do 10tys i padło akurat na Clio 1.2TCE od innego znajomego. Może Bravo sie załapie w tym budżecie, będzie większe od podanych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peugeota jednak bym nie chciał, nie podobają mi sie. Clio jeszcze by uszedł, ale musiałbym się przejechać zobaczyć czy to jedzie czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie z czymś, co wpisze się w taki budżet, rozmiar/moc. Powiedziałbym A3 1.8T, ale to raczej będą same ulepy posebastianowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to Astra H w 1.8 się łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zapolować na Megane 2 2.0 lub 2.0T **ta z ogłoszenia to 135 koni a nie 140 - spalanie 8l LPG też kategoria bajek.

aewentualnie na wersję "prawie hatchback"

 

Spalanie zależy od stylu jazdy i wyregulowania instalacji. Jak kupowałem swoje auto w ogłoszeniu było podane 9 litrów LPG a mi wychodzi 8,5. Możliwe, że te 8 litrów z ogłoszenia dało by się zrobić w trasie bo tam chyba jest skrzynia 6 biegowa. A tak BTW fajnie jest tam zamontowana ta instalacja, na forach o LPG już by się sapali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy ...wyregulowania instalacji.

 

F4R nie spali w mieszanym poniżej 10l gazu. I to nie układy na śrubę, żeby sobie "regulować spalanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F4R nie spali w mieszanym poniżej 10l gazu. I to nie układy na śrubę, żeby sobie "regulować spalanie".

A mogę prosić o jakieś opinie na temat F4R? bo zastanawiam się nad tce 180 w megance 3 i 2.0T 170/205/ w Lagunie 3

 

 

 

Witam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to Astra H w 1.8 się łapie.

Jak najbardziej rozpatruję i Astry, ale na rynku większość to 1.4 z 70/90 koni a to trochę mało, albo diesle też nie zaciekawe

 

Można zapolować na Megane 2 2.0 lub 2.0T **ta z ogłoszenia to 135 koni a nie 140 - spalanie 8l LPG też kategoria bajek.aewentualnie na wersję "prawie hatchback"

 

Cabrio w grę nie wchodzi :) A meganka ogólnie może byc.

 

 

F4R nie spali w mieszanym poniżej 10l gazu. I to nie układy na śrubę, żeby sobie "regulować spalanie".

 

Dotychczasowa honda paliła mi średnio 13l gazu, także na prawdę nie rusza mnie takie spalanie. (nie podaję spalania z kompa, tylko po prostu zalewałem 40l gazu i robiłem na tym 300-350km, wiadomo jeszcze parę groszy trza odjąć bo do rozgrzania chodzi na benzynie)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-ibiza-1-8-turbo-benzyna-fr-serwisowany-oplacony-szwajcar-ID6CNnWO.html?

Taki popierdzielacz nawet spoko, szkoda tylko że 2-drzwiowy

EDIT

Widzę, że taką ibizkę to można nawet model nowszy znaleźć, no ale niestety same pierdy po 70 koni...

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i...

 

 

Szukałbym czegoś do 12-15k

Wymagania:

- hatchback - naciągany ale jednak :E niektórzy tak go kategoryzują.

- nie chce pierda np. 1.2l 70 kucy, minimum 120 koni, spalanie mnie nie boli, dużo nie jeżdżę - 2.0 140KM

- benzyna lub b+gaz najlepiej, diesla nie lubię, ale jakies wybitnie dobre silniki typu 1.9jtd wchodzą ostatecznie w grę - benzyna z gazem

- 2005 rok lub nowsze - 2006

- skrzynia obojętnie, chętnie spróbowałbym automat - automat 4F27E, czyli ten z najtrwalszych

 

 

Do tego bezwypadek z prawdziwymi 170k km, raport rzeczoznawcy pzmot.

Mam takiego na sprzedaż, mój prywatny który od czadu jak dostałem firmowe auto stoi i kurz zbiera.

Szykowany pod siebie, dużo ważnych wymian jak pierścienie, komplet łańcucha rozrządu, egr, zawory podciśnienia, wahacze przód.

Do zrobienia jest połos prawa (łożysko podpory) i poduszka pod silnikiem. I olej do wymiany.

Za nawet nowe opony 16" na feldze.

 

Zainteresowany? Jedyne odstępstwo to taki, że to kompakt ale podwyższony :E

I jeszcze kasy zostanie. Mowa o Focus cmax.

 

A jak za duży to poszukaj focusa mk2 2.0 w automacie, skoro masz parcie na taki rodzaj skrzynii

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i...

 

 

 

Do tego bezwypadek z prawdziwymi 170k km, raport rzeczoznawcy pzmot.

Mam takiego na sprzedaż, mój prywatny który od czadu jak dostałem firmowe auto stoi i kurz zbiera.

Szykowany pod siebie, dużo ważnych wymian jak pierścienie, komplet łańcucha rozrządu, egr, zawory podciśnienia, wahacze przód.

Do zrobienia jest połos prawa (łożysko podpory) i poduszka pod silnikiem. I olej do wymiany.

Za nawet nowe opony 16" na feldze.

 

Zainteresowany? Jedyne odstępstwo to taki, że to kompakt ale podwyższony :E

I jeszcze kasy zostanie. Mowa o Focus cmax.

 

A jak za duży to poszukaj focusa mk2 2.0 w automacie, skoro masz parcie na taki rodzaj skrzynii

 

Gdybyś mówił o zwykłym focusie to byłbym zainteresowany :) a tak to C-Max trochę za duży dla mnie.

Parcia na skrzynię nie mam, ale nie mam też myślenia jak stare dziady że automat=kupa, z chęcią po prostu bym spróbował.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek, pliz :E

Ale że czemu ? Kupił trupa ale go odtrupił, ja też miałem potężną awarię ukrytą ale wszystko porobione i samochód jest w pełni sprawny. Przecież teraz mu ten Ford jeździ bez zarzutu, lepiej taki ford który historię "choroby" ma udokumentowaną na forum niż taka "perełka" jak mój był picuś glancuś salon Polska ori przebieg :E

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleś szuka hothatcha, a ten mu z rodzinnym Maxem wyskakuje :E

 

 

o stanie technicznym nic nie mówię :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba hatchbacka co najwyżej :E a jeśli chodziło Ci o segment C-maxa, no to fakt, takie typowe rodzinne mało męskie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleś szuka hothatcha, a ten mu z rodzinnym Maxem wyskakuje :E

 

 

o stanie technicznym nic nie mówię :red:

 

Nie no bez przesady hothatch to np. focus rs, ja po prostu nie chcę pierda zamulacza, 120+ koni to taka normalna moc myślę na takie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astra H 1.6 ? 105 kuca maało? Ew. 115 w tych nowszych.

 

No tak o, jakbym znalazł zadbana wersję 2.0t to długo bym się nie zastanawiał :)

Także jak pooglądałem internety to na razie pasują mi:

Seat Ibiza 3 1.8t, albo bieda wersja 4

Fiat bravo 1.4t albo od biedy 1.9jtd

Opel astra 1.8 albo 2.0t

Audi/BMW nie za bardzo mnie przekonują a w tej cenie dodatkowo same diesle

Toyota Auris z benzyn nic ciekawego, znowu same diesle

Hondy Civic ufo mi się podobają, ale w tej cenie nie ma nic, nawet diesli

Renówki chyba same po dziadkach bo najsłabsze możliwe wersję są na sprzedaż

Focusy same TDCi a mój ojciec miał takiego i strasznie narzekał...

Także no za wiele to nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus 2,0 TDCi 136 KM będzie z tego towarzystwa najmniej awaryjny, bardzo żwawy i najekonomiczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus 2,0 TDCi 136 KM będzie z tego towarzystwa najmniej awaryjny, bardzo żwawy i najekonomiczniejszy.

no chyba nie bardziej niż 1.8t w Ibizie albo 2.0t w Astrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jaja siobie robię a wy znów jak te pelikany...

 

Foka będzie bardzo ok w tym budżecie. O 307 z tym samym dieslem też można pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak o, jakbym znalazł zadbana wersję 2.0t to długo bym się nie zastanawiał :)

Także jak pooglądałem internety to na razie pasują mi:

Fiat bravo 1.4t albo od biedy 1.9jtd

Audi/BMW nie za bardzo mnie przekonują a w tej cenie dodatkowo same diesle

Toyota Auris z benzyn nic ciekawego, znowu same diesle

Chyba w tym budżecie to Fiaty to jedyne sensowne rozwiązanie. W Aurisach te mniejsze diesle 90km sa lepsze niz 2.0 jesli chodzi o awaryjność.

Totalnie odpuść marki premium typu BMW/Audi bo w tej cenie raczej nie dostaniesz dobrze zachowanego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jaja siobie robię a wy znów jak te pelikany...

 

Foka będzie bardzo ok w tym budżecie. O 307 z tym samym dieslem też można pomyśleć.

 

 

 

db0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o Oplu Astrze w wersji 2.0t? Są wersje 170/200 koni, jest ich trochę na olx/otomoto także szłoby coś wybrać sensownego. Są tanie, rocznikowo też spoko, wyposażenie mi odpowiada. Części do opli są tanie, także pozostaje pytanie jak te silniki się sprawują, wie ktoś może?

 

Przykładowo:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-opel-astra-h-gtc-2-0-turbo-CID5-IDD6hVs.html#574823543a

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-2-0-turbo-zadbany-sport-skory-climatronik-xenon-pl-menu-ID6CVilF.html?

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • moja płyta na początkowych biosach traciła ustawienia, teraz już wszystko zostaje.
    • To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?  Dlatego Was dziwi, że my oddajemy monitory. Bo my się szanujemy. Wy niekoniecznie 🙃
    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu  @Maciek. Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ? Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić  W Polsce mamy wielbicieli Żeleńskiego ,  ja jego i Putina uważam obu za zbrodniarzy i faszystów , Żeleński zakazał wyjazdu z kraju mężczyzna i pod przymusem wciela ich do wojska i wysyła na mięso armatnie
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...