Skocz do zawartości
center78pl

Zakup nowej karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podzespoły w stopce.

Całkowita modernizacja komputera pod koniec roku, na razie zakupiony nowy SSD i pamieć RAM. Monitor zostaje ten sam.

Kupić teraz GTX1660 Ti lub Super i wymienić w przyszłym roku czy też wybrać pomiędzy RTX2060 lub RX 5600XT.

Albo zostać przy GTX1060 i zakup w przyszłym roku nowego GPU.

Gry; seria Total War, Battletech, może dojdzie kiedyś Assassin’s Creed.

Budżet maksymalny +/- 1700PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem czy patrzyłeś na kursy walut - tragedia. Dla mnie masz dwie opcje - brać najmocniejsze GPU na jakie cię stać i to w ekspresowym tempie albo przesiedzieć na 1060 do przyszłego roku i doczekać RDNA2 i Ampere - pytanie tylko jak będzie z cenami? Osobiście skłaniam się ku opcji nr 2 - 1060 dobrze pasuje do twojego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym tańsza karta, tym mniej stracisz przy odsprzedazy podczas docelowej rozbudowy pc. Gtx1660 super palit gaming pro jest za 1000zl na allegro, sprzedawca mordea, zauważyłem że ma od dłuższego czasu dobre ceny na gpu. Gtx1660s to karta taka na ogół do 60fps fullhd z suwakami w prawo. W tej cenie jeszcze jakoś zjadliwie wygląda ten gtx, zakup rtx2060 za 1500zl nie wiem czy jest dobrym pomysłem, ja prawie rok temu dałem za rtxa 1000zl z outletu, wersja gainward gs, na oko mialem identyczne chlodzenie jak na tym 1660s , w rtx karta na moje ucho była trochę głośna, przy 1660 powinno byc zdecydowanie lepiej, bo jednak ma nizsze tdp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty, przy tym procku Ci nic nie da. Czekaj do końca roku i wymieniaj całość. Gtx 1060 nadal daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam pytanie jak w temacie. Padła mi grafika i nie wiem czy kupić taka samą czy można coś lepszego dokupić do mojego zestawu pod gry.

i5 4570 3.2 ghz

Crucial Ballistix DDR3, 8GB, 1333Mhz, CL9

Płyta MSI B85-G43 Sc LGA1150 intel B85

Stara karta graficzna to Gigabyte R9 270 2048MB DDR5/256b OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma być nowa/używana ? Jaki przewidziany budżet ? Komputer będzie w niedalekiej przyszłości modernizowany, czy raczej przez dłuższy okres czasu zostanie ten procek i platforma co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest jakiś ograniczony myślałem o max 1000 zł ale nie jest to granica. Może być urzywka. Komputer raczej doczeka swego żywota i będzie kiedyś nowy. Myślę jeszcze nad ram mam 2x 4Gb i może warto kupić jakieś używki 2x 8Gb? Reszty bym nie ruszał bo koszty mocno wzrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tadzik87 RAM masz w 1 czy 2 kościach? Ram faktycznie warto będzie dokupić. GPU z nowych 1660S to max, z używek GTX 1070?

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kości po 4Gb, sprawdziłem przed chwilą

 

Ten gtx 1070 z ti czy bez bo się nie znam i czy ba pewno to dobry wybór? Bo jak tak to dzisiaj zamówie jeszcze.

 

A i jeszcze zasilacz da radę? Thermaltake Smart SE 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach używek 1070, to ja bym mimo wszystko szukał promo na 1660 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkłem i mało tych 1660 super jest jakaś z outletu w tej samej cenie, ale ma 6Gb pamięci. Tak ma być? A i jak z tym zasilaczem żeby lipy nie było.

I jakie ramy kupić bo takich samych 2x 8Gb nie znalazłem na alle...

 

Jest 1660 s za 960zł ktoś odsprzedaje nówkę z 3letnia gw do 2023 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, czyli zaczekam do przyszłego roku.

Promocje są i będą bo wiele fizycznie sklepów jest zamkniętych, nowe partie to tak, będą dużo droższe.

@Tadzik87 do niedzieli masz promocje na Gigabyte w pewnym sklepie. 1660S OC za 1049PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się upewnie co do zasilacza to zaraz zamówię ;)

 

I nie wiem jakie kości ramu kupić czy dokupić 2x 4GB i będe maił 16GB w sumie. Czy wymienić na jakieś nie wiem jakie 2x 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Smart SE Modular 530W spokojnie ogarnie 1660S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zamawiam tą 1660 s 6GB.

A co z pamięcią? Jesteście wstanie coś doradzić przy okazji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mały wybór 1333Mhz. Mogą być inne np CORSAIR VENGEANCE LP 16GB Dual 1600Mhz za 300zł 2x8GB?

 

Ma również CL10 a stare miały CL9. Zagra to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki procesor to jest. Bo to co podałeś i3-6500 nie istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI RTX 2060 SUPER ARMOR OC jest teraz na promocji za 1899PLN, warto brać do mojego sprzętu? Czy jednak czekać jak wymienię wszystko pod koniec roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się z pytaniem.

Czy ta karta będzie pasowała do mojego zestawu? Jeśli nie to proszę o podpowiedź jaka inna karte. Posiadam msi z87g43 i4770k karta msi n770 tf2gb/oc 16gb ram. Gram w assetto corsa itp. Sprzęt już nie domaga i chciałbym coś zmienić. Gram w 1080p. Wolę kupić coś lepszego na przyszłość. Jeśli to nie ten temat to proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zostać przy GTX1060 i zakup w przyszłym roku nowego GPU.

 

zakup nowego gpu przed premierą nowej generacji konsol to zawsze kasa wywalona w błoto, a dodatkowo przy dolarze za 4,2pln to kasa wywalona w błoto z rozbiegu i z rozmachem. teraz można kupować nowe karty tylko jak jest mus absolutny lub składasz nowy zestaw

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...