Skocz do zawartości
WojsonGUGU

Dobry Komputer a mało FPS w COD Warzone

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ostatnio grałem sobie w coda Warzone ale mam strasznie mało fps a ping jest dobry. Ogromne lagi (nawet do 4fps ) występują nawet przy najniższych ustawieniach.

 

Specyfikacje:

 

Grafa GTX 1060 6GB

 

Procek i7-8700K CPU 3.70GHz

 

Płyta Z370 AORUS Gaming 3

 

Pamiec G.Skill RipjawsV DDR4 8GB(2x4GB) 3200 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś temperatury, test z benchmarka ?

Na innych grach jak wygląda ?

Edytowane przez dawidow91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis dysk SSD masz? I pytania jak wyżej, temp CPU, GPU i jak w innych grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis dysk SSD masz? I pytania jak wyżej, temp CPU, GPU i jak w innych grach?

Tak, mam SSD Kingston 120GB UV400 ale mam na nim tylko system. Co do temperatur to GPU mieści się w przedziale 40-60 stopni natomiast CPU nie byłem w stanie sprawdzić bo będąć w menu gra miała 1FPS i nie byłem w stanie nic zrobić(nawet alt f4 i ctrl alt del) natomiast mam chłodzenie Corsair H100i v2 plus też nie słyszałem żadnych głośnych dźwięków sugerujących o przegrzewaniu się. W innych grach nie mam takiego problemu, jedyny podobny przypadek miałem kiedyś w Final Fantasy XV ale byłem w stanie jeszcze cokolwiek pograć więc zostawiłem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś temperatury, test z benchmarka ?

Na innych grach jak wygląda ?

W innych grach wszystko śmiga nawet na ultra, co do benchmarków nigdy nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to można nie sprawdzać temperatur ? :o

Chłopie zainstaluj HW Monitor jest to bardzo dobry i darmowy program do obserwacji temperatury, to że masz chłodzenie Corsair H100i v2 plus to nie znaczy że temperatury CPU masz 50 stopni (Zapowietrzone chłodzenie, źle zamontowane) Jeszcze obstawiam płytę główną że podbija napięcia i procek się gotuje. Po przegrzaniu procesora nadaje się tylko na wyrzucenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to można nie sprawdzać temperatur ? :o

Chłopie zainstaluj HW Monitor jest to bardzo dobry i darmowy program do obserwacji temperatury, to że masz chłodzenie Corsair H100i v2 plus to nie znaczy że temperatury CPU masz 50 stopni (Zapowietrzone chłodzenie, źle zamontowane) Jeszcze obstawiam płytę główną że podbija napięcia i procek się gotuje. Po przegrzaniu procesora nadaje się tylko na wyrzucenie :)

Temp procka to ok 70 stopni (nie mniej niż 65, nie wiecej niz 75)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to temperatury są ok, Jeśli są mierzone podczas obciążenia. Czyli płyta główna nie podkręca ci procka. (Mam taki sam procek który osiąga 72 stopni przy maksymalnym odciążeniu)

spróbuj zoptymalizować gierkę przez GeForce Experience. Jak to nie pomoże to nie mam pojęcia co może być przyczyną, skoro temperatury są ok.

źle obsadzone kości ram ?

Edytowane przez dawidow91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tylko w 1 grze lagi to ja przeinstaluj

Już to zrobiłem natomiast wiele nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostaje ci tylko skontaktować się z producentem gierki, próbowałeś aktualizować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostaje ci tylko skontaktować się z producentem gierki, próbowałeś aktualizować ?

Takie korporacje zazwyczaj pojedyncze przypadki mają gdzieś, zawsze mogą zwalić ze mam za słaby komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi donosił że na 8 GB RAM jest ok jeśli system, gra i swap są na ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi donosił że na 8 GB RAM jest ok jeśli system, gra i swap są na ssd.

 

 

Miałem podobny problem, nie mogłem np gry zminimalizować bo się komp zacinał, +8gb ramu pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, nie mogłem np gry zminimalizować bo się komp zacinał, +8gb ramu pomogło

 

Ta gra zjada RAM jak szalona. W szczególności w trybie Warzone. Sprawdź też ustawienia graficzne czy nie masz ustawionej jakiejś kosmicznej rozdzielczości renderowania. Tam w opcjach graficznych po prawo na górze masz pasek, który się zapełnia w miarę wyższych ustawień. Pokombinuj z opcjami graficznymi. I daj znać jak rozwiążesz problem bo jestem ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra zjada RAM jak szalona. W szczególności w trybie Warzone. Sprawdź też ustawienia graficzne czy nie masz ustawionej jakiejś kosmicznej rozdzielczości renderowania. Tam w opcjach graficznych po prawo na górze masz pasek, który się zapełnia w miarę wyższych ustawień. Pokombinuj z opcjami graficznymi. I daj znać jak rozwiążesz problem bo jestem ciekawy :)

Po podkręceniu procka do 4.5 nic nie pomogło i ostatecznie dokupiłem 8gb ramu,teraz śmiga super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest mało grywalna na 8GB ramu , u mnie po odpaleniu zajęte około 12GB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...