Skocz do zawartości
ashow

Polaczenie komputera kablem optycznym z amplitunerem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jak podlaczyc pc kablem optycznym jesli nie mam wyjscia optycznego w PC? Sa jakies przejsciowki? Lub jakis dac czy cos aby byla lepsza jaksc dzwieku. Plyta aorus elite b450.

Edytowane przez ashow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno dźwiękówki z optykiem? (czy to na PCI-E czy USB) Może masz piny na płycie do śledzia z TOSLINK'iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi pinami. Dal bys jakas propozycje tej dzwiekowki? Teraz mam dzwiek przez hdmi->tv->optykiem do ampli niestety mam problemy ze sterownikami i wolal bym z pc->ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny na wyprowadzenie dźwięku cyfrowo z płyty masz w lewym dolnym rogu płyty oznaczone spdif_o, obok f_audio.

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale dźwięk "cyfrowy" z tej płyty nie będzie się różnił od tego z dodatkowej karty dźwiękowej nawet tej najdroższej.

 

Potrzebujesz więc śledzia z wyjściem optycznym spdif.

 

Lub najtańszą kartę dźwiękową na PCI-E czy USB z wyjściem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeslali byscie jakis model tej dzwiekowej? Bo nie daje rady juz, musze wylaczac karte graficzna i wlaczac aby miec dzwiek. Podpiolem pod zestaw brata i jesli chodzi na realteku to problemow nie ma. Podeslijcie cos to zamowie i bede cieszyl sie spokojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz czegoś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32798447755.html lub wpisz na aliexpress spdif karta https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200409123801&origin=y&SearchText=spdif+karta.

i podłączasz to do płyty.

 

Bardzo ciężko jest znaleźć takiego śledzia w polsce. Na allegro są podobne ale na pewno mają inną wtyczkę i układ pinów nie pasuje.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dalo by rade cos pod usb? Podpialem pc przez jack-rca ale dzwiek jest bardzo slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...