Skocz do zawartości
viper367

Oc Intel Atom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem włascicielem ciekawego sprzętu trekstar surf tab 11 z intel atom x5 z8300 na pokładzie oraz 2gb pamieci ram .

Jako ze lubie experymentować wpadłem na pomysł aby troche go zmodować

lecz 1 rzecz nie daje mi spokoju

fabrycznie cpu lata na 1.6ghz dla wszystkich rdzeni a to moim zdaniem troche mało

próbowałem podbić mnożnik poprzez throttlestop lecz nie widaż zadnej równicy

Próbowałem znalesc ics do setfbs lecz ani programowo ani mechanicznie nie moge go znalesc a troche sie boje klikać losowo i liczyć na szczęscie

Znacie jakieś pomysły do oc tego cpu lub wiecie jaki ics jest stosowany z tym modelem cpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by było najłatwiej lecz jak napisałem lubie experymentować

zamówiłem już nowe moduły pamieci ram aby zrobić 4gb jak i również zamówiłem dodatkowa pakiety li-po aby dodać z 2k mah do tabletu oraz dodatkowe 5k mah do klawiatury która bd robiła za stacje do niego lecz jesli chodzi o cpu nie wiem jak ugryśc ten temat - oczywiscie chłodzenie również zostanie zmodernizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byś zrobił jakbyś sobie znalazł dziewczynę(jeśli nie masz ofc.)lub poczytał książkę :D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byś zrobił jakbyś sobie znalazł dziewczynę(jeśli nie masz ofc.)lub poczytał książkę :D

Ale rady :lol2:

Co do OC,to procesory z serii Atom są na tyle słabe,że ich OC jest praktycznie bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 załatwione lecz do 2 nie mam zaufania - nigdy nie lubiałem czytać ksiązek -wsumie to chyba źle

Natomiast tak jak pisałem lubie sie podejmować żeczy których wczesniej nikt nie robił włączając w to głównie elektronike dlatego chce go troche dłubnąć ponieważ w tej chwili łapie czasami dropy na pulpicie zdalnym podczas zabawy w 3d

 

Ale rady :lol2:

Co do OC,to procesory z serii Atom są na tyle słabe,że ich OC jest praktycznie bez sensu

Teorytycznie tak lecz praktycznie patrząc sie ze ma on 4 rdzenie i blck na poziomie 80 to nawet zmiana na blck 85 da już minimalną różnice w wydajnosci +400mhz

ps w razie czego mody mechaniczne również wchodzą w gre takie jak np vddmod czy vmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rady :lol2:

Co do OC,to procesory z serii Atom są na tyle słabe,że ich OC jest praktycznie bez sensu

Jakie pytania takie rady...ze swojej strony proponuje podkręcanie swojej dziewczyny w takim razie ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do niej to bardziej undervolting by pasował ale starajmy sie nie zmieniać tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytania takie rady...ze swojej strony proponuje podkręcanie swojej dziewczyny w takim razie ;)

:E

Podkręcanie dziewczyny,jeszcze tego nie grali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...