Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam Mobo Gigabyte B450M DS3H. Potrzebuje włożyć obecny dysk SSD Iridium Pro na Sata3 do laptopa. Myślę więc nad przejściem na dysk M2 Nvme w swoim PC.

 

Chodzi głównie o system, 1-2 gry oraz programy. Celuje w ~500gb, bo teraz mam 240gb i jak na system i programy ok, to gier już nie chce tam pchać.

Nie definiuje budżetu, ale będę wdzięczny za pomoc w dobraniu sprzętu o bardzo dobrej relacji ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym temacie, gdybym miał chęć pół dnia odszyfrowywać to samemu to chętnie bym się tym zajął. Napisałem temat bo liczę na bardziej doświadczonych i obeznanych w tym temacie.

 

Poza tym wkleić linka i nie dać żadnego opisu ani zdania to jest też trochę chamskie.

Edytowane przez Robertd12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tyle tematów że nie chce mi się pisać...szukanie nie boli...po tylu latach warto się usamodzielnić

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tyle tematów że nie chce mi się pisać...szukanie nie boli...po tylu latach warto się usamodzielnić

+1 :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer95 - to po co w ogóle odpowiadasz skoro nie chce ci się pisać... Normalnie jak forum elektrody... lub znudzony nastolatek.

Przejrzałem 10 stron na forum wstecz, zajrzałem do tego linka, ostatni raz w SSD orientowałem się jak były to dyski SATA3 i królowało MLC. Nie piszę tematu z dupy tylko serio szukam pomocy osoby rozeznanej, lub wręcz kogoś kto użytkuje jakiś dysk i może coś polecić. Gdybym był w stanie rozszyfrować temat z polecanymi dyskami to bym nie pisał nic, nie każdy jest tak oblatany we wszystkim, że to co jest tam napisane zrozumie... Ja wolę się spytać niż ślęczeć kilka godzin i rozkminiać temat by dokonać jednego zakupu.

Trzeba się przed wami 2 łaskawcami wyżej tłumaczyć z 10 akcji które podjęło się wcześniej? Chyba kwarantanna wam weszła za mocno panowie i wam się po prostu nudzi w domu.

 

Jeśli jest jakaś osoba, która ma wiedzę i chciałaby się ze mną nią podzielić w formie bardziej poleconego konkretnego przykładu dysku do polecenia to będę wdzięczny, za inne komentarze nic nie wnoszące do tematu serdecznie dziękuję i proszę ich nie dodawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś przeczytał temat z polecanymi dyskami to byś coś wybrał zamiast zadawać głupie pytania

Tamten temat jest fajny bo mamy podane co wybrać a czego unikać więc w czym problem?

 

 

Jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że odradzamy NVME do zwykłych zastosowań(gry+system) gdzie taki dysk się nie sprawdzi ale u Ciebie niby są tajemnicze "programy" :Up_to_s:

 

W spisie masz droższe i tańsze oraz ich wady i zalety

Możesz kupić ADATA SX8200 Pro i też będziesz zadowolony

 

Jeśli nie potrzebowałbyś koniecznie NVME pojawił się znowu w dobrej cenie

https://digicomp.pl/p/70/4193/ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-2-5-dyski-twarde-komputery.html

 

 

Trzeba się przed wami 2 łaskawcami wyżej tłumaczyć z 10 akcji które podjęło się wcześniej? Chyba kwarantanna wam weszła za mocno panowie i wam się po prostu nudzi w domu.

Tobie jednak chyba bardziej niż nam szkodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Killer95 - to po co w ogóle odpowiadasz skoro nie chce ci się pisać... Normalnie jak forum elektrody... lub znudzony nastolatek.

Przejrzałem 10 stron na forum wstecz, zajrzałem do tego linka, ostatni raz w SSD orientowałem się jak były to dyski SATA3 i królowało MLC. Nie piszę tematu z dupy tylko serio szukam pomocy osoby rozeznanej, lub wręcz kogoś kto użytkuje jakiś dysk i może coś polecić. Gdybym był w stanie rozszyfrować temat z polecanymi dyskami to bym nie pisał nic, nie każdy jest tak oblatany we wszystkim, że to co jest tam napisane zrozumie... Ja wolę się spytać niż ślęczeć kilka godzin i rozkminiać temat by dokonać jednego zakupu.

Trzeba się przed wami 2 łaskawcami wyżej tłumaczyć z 10 akcji które podjęło się wcześniej? Chyba kwarantanna wam weszła za mocno panowie i wam się po prostu nudzi w domu.

 

Jeśli jest jakaś osoba, która ma wiedzę i chciałaby się ze mną nią podzielić w formie bardziej poleconego konkretnego przykładu dysku do polecenia to będę wdzięczny, za inne komentarze nic nie wnoszące do tematu serdecznie dziękuję i proszę ich nie dodawać.

Najlepszy stosunek cena jakość mają konstrukcje referencyjne na kontrolerze phsion E12.

Te z dużym OP ale mniejszą pojemnością ciut lepsze jak Crosair M510 czy Apacer AS2280P4 czy popularne Silicon Power P34A80, Lite-ON MUX1, Patriot VPN100 czy z najstarszym firmware (grzeje się) PNY CS3030.

Na ławce rezerwowych Adata SX8200 Pro i Plextor M9PeG z tym, że nie wiem jak najnowsze wersje Plus Plextora.

Kiedyś można było dostać w miarę tanio bardzo dobrego choć gorącego Samsunga PM981a (oemowa wersja 970 Evo Plus) ale to przeszłość.

WD SN750, Kingston KC2000 czy Samsung 970 Evo Plus to bardzo fajne dyski ale za drogie.

Nie wspominając nieco szybszych PCIE4 (nawet na PCIE3) ale one są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś przeczytał temat z polecanymi dyskami to byś coś wybrał zamiast zadawać głupie pytania

Tamten temat jest fajny bo mamy podane co wybrać a czego unikać więc w czym problem?

 

 

Jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że odradzamy NVME do zwykłych zastosowań(gry+system) gdzie taki dysk się nie sprawdzi ale u Ciebie niby są tajemnicze "programy" :Up_to_s:

 

W spisie masz droższe i tańsze oraz ich wady i zalety

Możesz kupić ADATA SX8200 Pro i też będziesz zadowolony

 

Jeśli nie potrzebowałbyś koniecznie NVME pojawił się znowu w dobrej cenie

https://digicomp.pl/p/70/4193/ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-2-5-dyski-twarde-komputery.html

 

 

 

Tobie jednak chyba bardziej niż nam szkodzi :E

 

Celuje w M2 dodatkowo by zwolnić jeszcze miejsce pod HDD w budzie. Dzięki za polecenie. Po wejściu w temat nie mam pojęcia co to jest Tier S S+ i inne rzeczy.

 

Najlepszy stosunek cena jakość mają konstrukcje referencyjne na kontrolerze phsion E12.

Te z dużym OP ale mniejszą pojemnością ciut lepsze jak Crosair M510 czy Apacer AS2280P4 czy popularne Silicon Power P34A80, Lite-ON MUX1, Patriot VPN100 czy z najstarszym firmware (grzeje się) PNY CS3030.

Na ławce rezerwowych Adata SX8200 Pro i Plextor M9PeG z tym, że nie wiem jak najnowsze wersje Plus Plextora.

Kiedyś można było dostać w miarę tanio bardzo dobrego choć gorącego Samsunga PM981a (oemowa wersja 970 Evo Plus) ale to przeszłość.

WD SN750, Kingston KC2000 czy Samsung 970 Evo Plus to bardzo fajne dyski ale za drogie.

Nie wspominając nieco szybszych PCIE4 (nawet na PCIE3) ale one są drogie.

 

Anemus, super, bardzo Ci dziękuję za rzeczowy komentarz, teraz poprzeglądam modele wymienione przez Ciebie i postaram się wybrać coś co mi będzie najbardziej pasowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuje w M2 dodatkowo by zwolnić jeszcze miejsce pod HDD w budzie. Dzięki za polecenie. Po wejściu w temat nie mam pojęcia co to jest Tier S S+ i inne rzeczy.

 

Oznacza to segregację od najlepszych do najgorszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu testow i ofert w sklepach wybieram pomiędzy Plextorem M9PeG 512gb (z radiatorem), jest za 379 i Corsairem mp510 480gb bez radiatora za 399. Corsair teoretycznie wydajniejszy, ale zastanawiam sie nad tym czy się nie grzeje za mocno. Skłaniam się do Corsaira ze względu na kontroler i wyższe TBW do którego pewnie nigdy nie dobiję, ale martwię się tylko temperaturą pracy gdzie dobija np na teście na Guru3D do 80*C, co wydaje się być wysoką temperaturą. Możecie się wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie boisz olxa zdalnie albo jesteś z Warszawy to za 500zł można kupić WD Blacka 1tb z gwarancją 5 lat. Dokładasz 100zł a masz 2x większą pojemność, radiator też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...