Skocz do zawartości
LonuxMint

Guild Wars 2, czy warto zagrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proste pytanie,warto na ten moment zagrać w Guild Wars 2?

- Jak wyglądają serwery,grają ludzie?

- P2W czy da się ugrać nie wydawając ani grosza?

Bo się tak zastanawiam czy warto pobierać,a internetu też nie mam mega szybkiego stąd wiadomo czemu pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się :-)

 

To może sam ci odpowiem,bo coś się dowiedziałem,można by rzec.Oglądałem ostatnio streama na yt z kanału mmoplaya z tejże gry.I powiem ci że z tego co widziałem,to grają ludzie,czy p2w czy f2p,nie wiem,ciężko stwierdzić.Mimo to gra ostatnio chyba dodatek jakiś dostała,więc gra nie jest martwa,więc rozwijają ją dalej.Tutaj masz link do streama,do spójrz sobie,może coś wywnioskujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od ~2 lat w Guild Wars 2. Zaczynałem jako F2P z samą podstawką, później dokupiłem dodatki, jak dla mnie bardzo dobra jak chcesz coś mniej hard corowego jak World of Warcraft. Nawet moja dziewczyna się wciągnęła (siedzi przy tym więcej niż ja).

 

Witam.

Proste pytanie,warto na ten moment zagrać w Guild Wars 2?

- Jak wyglądają serwery,grają ludzie?

- P2W czy da się ugrać nie wydawając ani grosza?

Bo się tak zastanawiam czy warto pobierać,a internetu też nie mam mega szybkiego stąd wiadomo czemu pytam.

 

- Ludzi jest pełno, szczególnie widać to na meta eventach i w Lion's Arch.

- nie musisz wydawać żadnej kasy na itemy w grze, jedynie na dodatki, gra ma walutę premium (gemsy) ale właściwie tylko do zakupu skórek itp. same gemsy da się kupić za kasę wyfarmioną in game. przelicznik jest zmienny bo zależy od tego ile ludzie konwertują aktualnie kasy (przybliżone realia rynkowe, jak dużo osób wymienia gold na gemsy to cena gemsów rośnie, jak dużo osób wymienia gemsy na złoto, to cena gemsów spada)

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp,czekałem właśnie na tego typu :)

Co do Guild Wars 2,kiedyś w nią grałem,pamiętam,działała mi dobrze jak na średni komputer,grafika także,gra nawet podobała mi się,lecz minęło trochę czasu,więc sytuacja mogła się zmienić,wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w tym roku wyjdzie nowy dodatek do gry także nie można jej nazwać martwą czy zapomnianą przez dewelopera i graczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te dodatki należy kupić? Czy raczej za darmo?

A powiedz mi,tak przy okazji,w tej grze to szybko się expi? Dung,raidy są czy jak? Jednym słowem opowiedz jak wygląda rozgrywka,bo nie za dużo wiem,spędziłem w tej grze może z 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki kupujesz za normalną kasę, z tego co pamiętam płaciłem koło 60 ziko za każdy. EXP idzie dość szybko, w kilka dni jesteś w stanie dobić do max lvl jeśli zależy Ci tylko na szybkim wbiciu poziomów i nie czyścisz map ze wszystkich serduszek (questów)itp. wystarczy wtedy tylko zmieniać mapę jak tylko złapiesz minimalny poziom na kolejną.

 

Co do rozgrywki to dungi i raidy robisz po osiągnięciu max lvl, ogarniasz wtedy sobie party lub gildię i można robić. Poza tym na każdej mapie masz kilkanaście questów (serduszka), poi i vist do zebrania aby ukończyć mapę. Po wyczyszczeniu mapy ze wszystkich aktywności dostajesz skrzynię z różnymi nagrodami np. materiały do craftingu. Do tego jest jeszcze wątek fabularny za który też całkiem nieźle exp leci.

Do tego co jakiś czas są meta eventy na niektórych mapach, gdzie w party zbierają się dziesiątki graczy zwykle dowodzone przez ludzi z doświadczeniem np. przy Triple Trouble zbierają się 3 party po ~50 osób w każdym, jest kanał voip na discordzie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az mi sie czasy lineage 2 przypomnialy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w GW2 tak do okolic października 2019. Gierka spoko, byłem w gildii, zapewne mnie wywalili, choć jakiś czas temu się logowałem, a brak logowania 6miesięcy miał oznaczać wywalenie. Mniejsza o to. Fractale, dungy i raidy robi się na max poziomu, jak się nie ma ekipy to jest matchmaking.

 

Na meta eventach-bossach byłem, jest mapka w necie z pokazanym czasem o której jaki event i gdzie i przeskakuje się z bossa na bossa, ludzi multum, grafę trzeba obniżać bo klatkuje, a gra korzysta z max 2 rdzeni.

Odnośnie triple trouble musiałem sprawdzić w necie czy to są te 3 wurmy i trzeba je ubić w identycznym czasie. Jak się przyjdzie za późno to niestety ale lipa i nie będzie z kim zrobić. Bo jest ograniczenie ilości graczy na mapie, stąd trzeba być ok 30min przed czasem, jak mapa jest zapełniona, a teleportujesz się to niestety ale możesz trafić na mapę gdzie jest miejsce, a tam może nie być organizowany ten event.

 

Gracze z doświadczeniem mają nad postacią różne figury, oznaczające, że są "commanderem".

 

W GW2 nie ma czegoś takiego, że jak wracasz do gry to jesteś do tyłu z sprzętem itp, na 80lvl legendy to tylko skórki, praktycznie cały end game na tym polega. Czyścisz mapy, zbierasz matsy do craftingu i robisz fractale dla lepszego EQ. Sam robiłem dla Ascended, bo legendy to już inna bajka. Grałem necro

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie,chyba sobie spróbuję GW2.

Mam malutką prośbę,dajcie jakieś rady dla początkującego,jaka klasa najlepsza,na co uważać,czy zarobek początkowy,no wiadomo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do YT, sam z nich korzystałem:

 

1.https://www.youtube.com/user/SuperBlimek/playlists

 

2.https://www.youtube.com/channel/UCtJ3mw27KzCgwAg1WoBxpJw/videos

 

3. https://www.youtube.com/channel/UC-3Byj5sqb-dmSTGDU0j4_A/playlists

 

3 link, on czasem, ba nawet często bywa na twitchu i streamuje GW2. Filmiki na yt mogą być stare, ale chyba podstawy się nie zestarzały :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do YT, sam z nich korzystałem:

 

1.https://www.youtube.com/user/SuperBlimek/playlists

 

2.https://www.youtube.com/channel/UCtJ3mw27KzCgwAg1WoBxpJw/videos

 

3. https://www.youtube.com/channel/UC-3Byj5sqb-dmSTGDU0j4_A/playlists

 

3 link, on czasem, ba nawet często bywa na twitchu i streamuje GW2. Filmiki na yt mogą być stare, ale chyba podstawy się nie zestarzały :Up_to_s:

 

Dziękuje ślicznie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki kupujesz za normalną kasę, z tego co pamiętam płaciłem koło 60 ziko za każdy. EXP idzie dość szybko, w kilka dni jesteś w stanie dobić do max lvl jeśli zależy Ci tylko na szybkim wbiciu poziomów i nie czyścisz map ze wszystkich serduszek (questów)itp. wystarczy wtedy tylko zmieniać mapę jak tylko złapiesz minimalny poziom na kolejną.

 

A te dodatki to dają jakoś super dużo? Bo pobrałem i gram sobie,8 poziom wbiłem.I widzę że jak kliknę U,czyli otwiera się sklepik czy targ,coś ten tego to że sprzedawać itemów nie mogę bezpośrednio,jak już to ręcznie u npc,zaś kupno wersji z dodatkiem mi umożliwi bezpośrednio z tego panelu.I teraz pytanie,z czasem te dodatki będą dostępne w grze za darmo? Czy na stale tak jest,jak wygląda ta sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Heart of Thorns dodaje nową kampanię fabularną, 4 nowe regiony i glidery, Path of Fire dodaje 5 nowych regionów, kolejną kampanię fabularną i mounty.

 

Darmowa wersja ma ograniczenia takie jak limit postaci czy ograniczenia w Black Lion Trading Company (klawisz O). A więc tak jak piszesz, są pewne ograniczenia w handlu w przypadku darmowych kont.

 

I nie, dodatki nie będą dostępne za darmo, nie było tak w przypadku Guild Wars więc i nie spodziewałbym się tego w przypadku Guild Wars 2.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Heh sporo dobrych wspomien mam z GW1 jak i GW2. W GW1 gralem sporo, w GW2 jeszcze wiecej. Chyba ponad 2k godzin nabite mialem w drugiej czesci. Kilka setow ascended, kilka legendarek. Przestalem grac przy zapowiedzi drugiego dodatku. IMO juz pierwsz sporo popsul. Klimat gry z standardowego fantsy jakie bylo w GW1 coraz bardziej zbaczal na typowe "asian mmo".

 

Jak Ci to nie przeszkadza to gra jak najbardziej jest warta polecenia. WvWvW unikatowe i warte zobaczenia, PvP chyba najlepsze jakie widzialem w grach MMO. Raidy mocno takie se, dungi i fractale tez ale tu juz troche lepiej.

 

W prownaniu do WoWa (bo na niego teraz sie przesiadlem) gra jest troche mniej zlozona ale bardziej unikatowa. No w mojej opinii kilmat jest duzo gorszy, ale to sprawa mocno indywidualna. Tak jak napisalem, wole standardowe fantasy. W WoWie zdecydowanie lepsze jest PvE, w GW2 wygywa PvP. Balans klas w GW2 jest imo sporo gorszy niz w WoWie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo.Chcę po prostu pograć w jakiegoś fajnego mmorpg.Nie po to by mieć eq top itp,ale żeby dobrze spędzić czas,bo lubię tego typu gry.Pograłbym sobie w Wowa z chęcią,lecz ten abonament mnie odstrasza,szkoda mi kasy pakować w gry.Ewentualnie prywatne serwery Wow,lecz w sumie nie wiem czy jest sens się w to bawić i ogólnie,chyba że wy coś wiecie,zdanie macie,to z chęcią poczytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii WoW to zdecydowany krol mmo.

 

Sam jestem fanem tego typu rozrywki wiec wyprobowalem wiele tytulow. Wybor sprowadza sie do "asian mmo" albo WoWa.

 

Nie sluchaj opini ze gra jest zle zopytmalizowana czy brzydka. Styl artystyczny, animacje i optymalizacja sa na bardzo wysokim poziomie. Oczywiscie zawsze mogloby byc lepiej, ale imo ludzie przesadzaja. Duzo ludzi pisze ze sa zadziwnieni plynnoscia animcji gry.

 

Co do kosztow, na start trzeba kupic dodatek + 2 miesiace gry, czyli zalezenie od kursu walut 260-350PLN. Potem czas gry mozna kupic za walute w grze, wiec abonamentu nie trzeba oplacac wogole. W praktyce, jak gram juz prawie trzy lata bez przerw czas gry kupilem chyba dwa razy. A moglbym nie placic nic jakby chcialo mi sie farmic. Nie raz widzialem jak komus wypada przedmiot wart +-rok czasu gry :-).

 

Jakbys mial jeszcze jakies pytania to pisz smialo, moge tez pomoc na pocztku gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko trzeba mieć czas i chęć aby farmić golda. W GW2 ten problem odpada, masz czas grasz, nie masz czasu, nie grasz. Poza tym GW2 jest bardziej casual friendly, osobiście to mi się właśnie w nim podoba, jak mam czas i ochotę to gram, jak nie to nie, nie czuję przymusu grania bo wydałem hajs na abonament czy coś w ten deseń. No i nawet samo levelowanie idzie łatwiej i uproszczenie klas też jest ukłonem raczej w stronę graczy casualowych (a za takiego się uważam w przypadku MMO). W GW2 nie ma wyraźnego i klasycznego podziałku na tanka, healera, dd itd. Jest prostszy i przystępniejszy.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FredPL

 

Zgadzam sie z faktem ze GW2 jest bardziej casual friendly. Czy jest to zaleta kazdy musi zdecydowac sam.

 

Co do levelowania to w obu przypadkach jest mocno podobnie. WoW ma teraz dodatkowo +100% exp boost ze wzgledu na virusa.

 

Nie zgadzam sie ze golda trzeba farmic zeby grac za darmo. Wystarczy reguralnie grac, zrobic swoje daily/weekly i zazwyczaj waluty wystarcza na zakup kolejnego miesiaca gry.

 

Abonamet w WoWie ma jedna duza zalete, playerbase jest duzo bardziej dojrzaly :-).

 

W GW2 przezylem swoje najlepsze momenty w PvP, ahh wspomnienia :-D. Natomiast nic nie zastapi uczucia jakie towarzyszy raidom na wysokim poziomie w WoWie.

 

Moze kiedys jeszcze wroce do GW2 jezeli klimat gry troche spowaznieje i rozgrywka nie bedzie opierala sie na zbieraniu kolejnych swiecacych skrzydel i jeszcze bardziej swiecacych, dziwnych wierzchowcow :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys jeszcze wroce do GW2 jezeli klimat gry troche spowaznieje i rozgrywka nie bedzie opierala sie na zbieraniu kolejnych swiecacych skrzydel i jeszcze bardziej swiecacych, dziwnych wierzchowcow :-D

 

Fakt, też mnie to trochę rozwala. W sumie o ile pierwszy dodatek mi spasował o tyle Path of Fire już tak średnio. I też racja, że raidy w WoW z wyraźnym podziałem na role w drużynie są fajne (pod warunkiem zgranej drużyny). Swoją drogą przymierzałem się do Final Fantasy XIV ale trochę odrzuca mnie choćby sposobem udźwiękowienia i przydługimi tekstami do czytania. O ile w Pillars of Eternity mogę czytać i ściana tekstu mi nie straszna o tyle w FF XIV jakoś tak średnio mi podeszło i po darmowym trialu odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przymierzałem się do Final Fantasy XIV ale trochę odrzuca mnie choćby sposobem udźwiękowienia i przydługimi tekstami do czytania. O ile w Pillars of Eternity mogę czytać i ściana tekstu mi nie straszna o tyle w FF XIV jakoś tak średnio mi podeszło i po darmowym trialu odpuściłem.

 

Miałem dokładnie to samo. Z FFVIX jest IMO coś nie tak. Nawet nie wiem co, po prostu z jakiegoś niewyjaśnialnego dla mnie powodu nie czuje tej gry. Może dlatego, że mapy mi sie wydawały małe, a postacie jakieś brzydkie? Rozgrywka w sumie też nie powalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...