Skocz do zawartości
seba183

Procesor do mobo Asrock z370 pro4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taką płytę jak w temacie. Na pokładzie i5-8600k, 16gb 3200mhz RAM, gtx 1070. Przymierzam się do wymiany procesora na coś jeszcze wydajniejszego głównie pod kątem gier, a głównie PUBG która duży nacisk kładzie na procesor. Gra swóją drogą jest skopana jeżeli chodzi o optymalizację, ale myślę, ze lepszy procesor dałby trochę kopa do fps. Monitor 144hz stąd moje pytanie w jaki procesor mógłbym celować żeby korzystnie to wyszło cena/wydajność? Zależy mi też na tym, żeby procek byl dosyć chłodny bo na tym 8600k temy nie są za fajne. W przyszłości wymiana na gtx 1080/1080TI.

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie 8600k tym bardziej jak masz oc to kiler w grach. masz tam obsadzony prawidlowo duall chanell ram? nie wiem czego oczekujesz. pubg to nie gra multirdzeniowa .

po zmianie na 9700k bedzie jakis tam przyrost ale bez szalu z pewnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności w grach - jak wyżej. Póki co ten CPU, w dodatku po OC zapewnia odpowiednią liczbę klatek w grach. Może po premierze nowych konsol to się będzie stopniowo zmieniało, ale do tego jeszcze sporo czasu.

i5 8600k niestety ma pod IHS "gluta", czyli pastę termoprzewodzącą i ta, z czasem, traci swoje właściwości, które na starcie nie były zbyt imponujące. Możesz dokonać delida, wtedy temperatury będą dużo lepsze.

BTW. Jakie masz chłodzenie oraz obudowę?

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamięci na dualu.Phatheks p400, aio spc navis 240. Chłodnica na froncie, dwa wiatraki wydmuchujące be quiet. Czyli muszę delida zapodac. Pod ten procesor spokojnie mogę startować na gtx 1080 ti, procek po oc?

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie startować na gtx 1080ti (chyba, że planujesz nagrywać, strumieniować rozgrywkę bez zewnętrznych urządzeń). Co do ramu, to ważne, żeby był to szybki ram z dobrymi opóźnieniami.

Z tym delide, to też nie wiem czy na 100% jest tobie potrzebny (zależy, jakie masz temp.). AIO, jak ten twój spc navis 240, sprawdza się na glutach lepiej, niż chłodzenia powietrzne. Sama wymiana pasty na metal pod IHS da pewnie sporo, jednak to też pewne ryzyko i ja sam bym się nie bawił, tylko zlecił to jakiemuś specowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywki, streaming odpadają. Tempy nie są za ciekawe, fakt, ze wiatraki mam trochę skręcone żeby kultura pracy była zachowana, na chłodnicy jakieś 40% pod obciążeniem. Temp procka w grze 73/76/81 stopni więc bez szału. Ramy wymieniałem na gskille 3200 cl15 i tak są puszczone. Delid w okolicy odpada bo nikt się tym nie zajmuje, na Allegro znalazłem w dobrej, użytkownik pck22, po komentarzach wychodzi tanio i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywki, streaming odpadają. Tempy nie są za ciekawe, fakt, ze wiatraki mam trochę skręcone żeby kultura pracy była zachowana, na chłodnicy jakieś 40% pod obciążeniem. Temp procka w grze 73/76/81 stopni więc bez szału. Ramy wymieniałem na gskille 3200 cl15 i tak są puszczone. Delid w okolicy odpada bo nikt się tym nie zajmuje, na Allegro znalazłem w dobrej, użytkownik pck22, po komentarzach wychodzi tanio i dobrze.

 

Wymień sobie front na meshowy to i temperatury spadną. P400 to piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zamówię jutro zobaczymy ile temperatury objadą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ten procesor po OC jest killerem w grach. Różnica między tym prockiem a 7700k czy nawet 7 8700k w GRACH jest dosłownie znikoma. I nie gadaj że nie masz gdzie wysłać procka bo wszędzie daleko tylko zrób to co trzeba.

Te procki mają słabe gluty i się grzeją. Jest to fakt który trzeba przyjąć do wiadomości. Tak samo faktem jest to że trzeba go oskalpowac zmienic paste i podkręcić. Skontaktuj się przykładowo z vbt pc wyślij mu procka i tyle. Do tego zamontować chłodzenie np Grandisa 2 i ten procek pociągnie jeszcze spokojnie 2-3 lata. Zanim nie wyjdzie 10 generacja uważam to za najlepszy wybór do gier. 8600K i 9600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ten procesor po OC jest killerem w grach. Różnica między tym prockiem a 7700k czy nawet 7 8700k w GRACH jest dosłownie znikoma. I nie gadaj że nie masz gdzie wysłać procka bo wszędzie daleko tylko zrób to co trzeba.

Te procki mają słabe gluty i się grzeją. Jest to fakt który trzeba przyjąć do wiadomości. Tak samo faktem jest to że trzeba go oskalpowac zmienic paste i podkręcić. Skontaktuj się przykładowo z vbt pc wyślij mu procka i tyle. Do tego zamontować chłodzenie np Grandisa 2 i ten procek pociągnie jeszcze spokojnie 2-3 lata. Zanim nie wyjdzie 10 generacja uważam to za najlepszy wybór do gier. 8600K i 9600K.

 

Jak ma go skalpować, to broń boże nie do vbt :E jest tu na forum PatrykT, który robi robotę jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt pociagnie spokojnie do 12 generacji bo 10 praktycznie wiele nie zmieni ,11 owszem ale zaden szal to nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma go skalpować, to broń boże nie do vbt :E jest tu na forum PatrykT, który robi robotę jak trzeba.

 

Co nie tak z vbt ? Partacz ? Chyba daje nawet gwarancję na swoją robotę to co z nim nie tak ?

Edytowane przez Rozjebundor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo na allegro skalp polowe kosztuje a chlop tez zrobil z kilkaset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 bez K

Bustuje na 4.3 x12

Jak będziesz ocować proce z K, to ta goła mobo wyparuje.

montujesz uzywkę 8700 nonK i masz lale, tylko memki podnieś, bo masz mobo na Z370 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze płyta na udźwignie oc pod 4,5/4,8ghz po delidzie procka? Bo jeżeli da radę czy wymiana na 8700 non K jest dobrym posunięciem? Ram jest puszczony na xmp z cl15. Ewentualnie w jaki procesor celować (bez oc) żeby był lekko wydajniejszy w kierunku gier i przede wszystkim chłodny żeby nie bawić się w delidy i temperatury żeby były niższe? Widziałem testy i i5-9600k pod obciążeniem osiąga tylko 51 stopni, ale wersja K, co sądzicie? Ewentualnie i7-9700/9700F TDP też 65W ale bez Hyperthreading?

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem 8700 non K, ale z mobo na z370.

Memki mam b-die idą na przyzwoitych 3866 cl 16/16/16/300 cr2.

Złoty środek, ale zrobiłem delid sam.

To świetny proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z 9 generacji bo one mają lutowany IHS (chociaż nie wszystkie, ciężko znaleźć które nie mają) w co uderzać? Chciałbym mieć wydajność na poziomie 8600/8700k@5ghz i żeby temperatury były jak najniższe, jak wymienię na 9th gen nie zamierzam kręcić procka, ma być na standardzie wydajny i chłodny, chłodzenie to aio navis 240.

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci wydajnosc na poziomie 8600k skoro juz ja masz....

 

 

To świetny proc.

 

owszem w maksymalnym dociazeniu niewiele gorszy od 9700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i reasumując :

1. Wydajność 8600k do 8700/8700k/9700 jest dosyć zbliżona w grach i raczej nie warto robić upgrade.

2. Po delidzie mojego 8600k nie opłaca się wymieniać na lutowany ihs 9600k bo tempy będą podobne.

Zgadza się?

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzisiaj nie ma za duzej roznicy miedzy 8600 k a wyzszymi procesorami ,zmiana na 9600 k tym bardziej bo ugrasz z 200 mhz czyli nic.zmien sobie cpu przy premierze lga 1700

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za opinie, a co do drugiego pytania odniesiesz się? Bo to głównie kombinacje zaczęły się od wysokich temp na moim 8600k nawet bez oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrob mu odpowiednie napiecie. przy 4,1 to ten procesor w grach ma 50 wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej glut robi swoje, na stocku w grze jak dociąży 80/90% przy skręconych wentylatorach na aio 40% łapie pod 80 stopni, skoki powyżej nawet. Choć undervoltingu nie próbowałem. Na tej płycie choć nie jest do oc mogę startować na 4,5/4,6ghz czy w ogole startu nie ma?

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz napiecie? ja na 8700 przy 4,4 ghz 1,25v a tam najlepsze krzemy nie szyly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne teraz w hwmonitor podczas grania 1.355/1.360v

Edytowane przez seba183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu   
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
    • Ale naprawdę mimo iż bym chciał... Ciężko nazwać KONFEDERACJĘ jakąś porządną alternatywą. Oni są strasznie niespójni. Mają świrów gadających jakieś kocopoły i często przedstawiają jakieś ideały, które w połączeniu z rzeczywistością wypadną blado.
    • Wiadomo. Póki co mam kartę, która mi została i zasiłkę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...