Skocz do zawartości
Gość krysia1990xxx

telewizor 75", cena 3-5 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krysia1990xxx

Witam, jaki telewizor 75" kupić w cenie max 5000 zł, najlepiej dużo taniej.

Zastosowanie: konsola do gier, filmy/ seriale (przez DLNA lub z konsoli).

Wymagania: sprawne działanie z konsolą do gier, obsługa DLNA, szybkie działanie menu (Android podobno ma z tym problem), pozostałe funkcje SMART zbędne. Co najmniej 2 wejścia HDMI. Jakość dźwięku nieistotna, słucham z zewnętrznego wzmacniacza i kolumn. Nie będę podłączać anteny.

Obraz: teraz mam Samsunga 50" kupionego kilka lat temu za 2 tys. zł - obraz jest dla mnie wystarczający - matryca VA. LEDy z niskiej półki nie odpowiadają mi z powodu srebrzenia i slabego koloru czarnego w ciemnym pomieszczeniu.

Edytowane przez krysia1990xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1990xxx

Nic wartego uwagi w tej cenie?

Może być w takim razie mniejszy ekran.

Edytowane przez krysia1990xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 75 to co najmniej Philips 75PUS7354, ale to wydatek prawie 6000 PLN w najtańszym sklepie internetowym. Tak więc lepiej troszkę mniejszy wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na promocji jeszcze dostępne Sony 65 XF9005, nic lepszego do 5k nie znajdziesz pod względem obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest za mały budżet jak na taką przekątną - może poszukaj czegoś używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1990xxx

Używane odpada. Odległość to ok. 3 m od TV - jaki rozmiar będzie optymalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 metrow i 75 cali ktore w zupelnosci wystarczaja, do 3 metrow byloby to dla mnie zdecydowanie za duzo. Szukaj jakiejs 65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odległości 3m nie warto inwestować w 75", zwłaszcza przy budżecie 3-5 tysięcy. Jeśli szuka Pani dużego i dobrego telewizora, to zaproponowałbym BL5 Sharpa- telewizor podobny w specyfikacji do wspominanego wyżej Philipsa serii 7, jednak znacznie tańszy- w regularnej cenie przy 65" około 3 tysięcy, w promocjach nawet taniej (np. w media expert do jutra jest za 2600). Nadaje się do konsoli ze względu na bardzo przyzwoity inputlag (poniżej 26ms), centralnie podświetlana matryca daje dobre kontrasty, do tego jest zaskakująco dobrze udźwiękowiony dzięki głośnikom harman-kardon i może spokojnie konkurować z droższymi telewizorami konkurencji, gdzie nie ukrywajmy, sporo dopłaca się za znaczek. Przy tej wielkości odczuwalną różnicę poczujemy dopiero przy tv za 5 tysięcy i więcej, jednak pytanie czy warto dopłacać. Zachęcam do zapoznania się z recenzjami, bo przy niskiej cenie ten model potrafi naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1990xxx

Tylko czy taki Sharp czy inny chiński telewizor nie będzie się co chwilę psuł?

Nie jestem tez przekonana do Android TV - obawiam się, że będzie się restartować, zawieszać, itp.

Dźwięk z głośników telewizora jest dla mnie nieistotny, mam zawsze włączony zewnętrzny wzmacniacz z zestawem kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowany model Sharpa to nie chińczyk, a japończyk. Od zeszłego roku Sharp powrócił do samodzielnej produkcji kluczowych podzespołów, co przyczyniło się do znacznej poprawy jakości ich telewizorów, a od jego premiery soft był już kilkukrotnie aktualizowany. Jeśli chodzi o awaryjność to jest ona porównywalna do telewizorów konkurencji w przedziale 3-5k, a w razie "W" Sharp ma w Polsce bardzo sprawnie działający serwis.

 

Obecnie autoryzowany Android TV jest wolny od swoich przypadłości wieku dziecięcego i cechuje się świetną płynnością, daje dostęp do najbogatszej bazy aplikacji, do tego jest najbardziej otwartym i "pewnym" jeśli chodzi o aktualizację systemem. Obsługa głosowa asystenta google działa po prostu świetnie i znacznie podnosi komfort korzystania ze Smarta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krysia1990xxx jak Ci proponuje Sony XF90 w wersji 65" sam miałem go brać, ale wtedy gdy ja kupowałem TV 55" kosztowało tyle, co tera 65", dlatego wziałem gorszego, ale większego Samsunga, bo chciałem koniecznie 65". Jakość obrazu bardzo dobra, czerń bardzo dobra, bardzo dobry HDR, idealny TV do gier i filmów, i jeśli chodzi o jakość nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, tutaj masz jego test https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/?showfull=1

 

Jeśli bardzo boisz się androida, ale w sumie nie masz za bardzo czego, to możemy poszukać Samsunga z systemem Tizen, który działa wręcz rewelacyjnie, znajdzie sie nawet 75" niższym budżecie niż 5000zł, ale z dużo gorszą jakością niż ten Sony, ewentualnie QLED 65".

 

Kolega Promotor_Sharp klepie w każdym temacie w kółko to samo, rozumiem, pracujesz tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed tą nieszczęsną kwarantanną pracowałem jako promotor, ale na hali sklepu RTV, teraz siedzę w domu i z nudów się udzielam :P

 

XF9005 to też świetny telewizor, szkoda tylko że praktycznie 2x droższy, a koleżanka już w pierwszym poście zaznaczała, że najchętniej kupiłaby coś znacznie tańszego.

Niemniej fakt faktem- Androida nie ma co się bać, w tej chwili to świetny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam philips 70pus7304 kupion za 3700 w euro rtv agd na promocji https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-philips-70-70pus7304-4k-50hz-1700ppi-ambilight-3x-dolby-atmos-bt-wifi-android-directled-252224 bdb stosunek cena/jakość tyle ze mam do niego 4,2m i jest ok, 75 cali też by było ok jednak z 3m bym ci zaleciał szukać 65 cali, android TV działą rewelacyjnie

 

jak chcesz coś mniej znanego na naszym rynku jednak bdb w stosunku cena/jakość (ogólnie 2 na świecie producent TV, mam ich TV od 3 lat działa bez problemu do dziś)to TCL 65C815 za 4799 zł 100mhz matryca + android

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/145491-znamy-juz-ceny-tcl-qledow-serii-c815-na-rok-2020-a-6.html jedno z wiekszych forum tv/audio w polsce gość (kiki) ma sklep w Olsztynie możesz do niego napisać ile by taki kosztował z tego co wiem około 4k w jego promocji to juz z nim pogadać, bać się nie musisz sklep ma od 20 lat, kupiłem u niego 4 TV i nigdy nie było żadnych problemów, TV Qled 100hz android za śmiesznie pieniądze, zdaje się iż ma być dostepny od 30.04 ja bym brał tyle, że chciałem większy :)

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...