Skocz do zawartości
prosobol

wymiana NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam serwer FTP + parę innych usług uruchomionych na malince 3B, niestety już nie daję rady główne ograniczenia to prędkości odczytu/zapisu po USB (rodzinka zaczęła również korzystać). Na co polecali byście się przesiąść? Wyczytałem że fajne opcje daje:

- Pi 4

- płyty z prockiem J1800/J1900

- laptopy z atomem lub i5 (najczęściej polisingowe brać dla taniości (oczywiście drukowanie obudowy wtedy))

- rozbudowanie starych PC

 

Tylko że do tej pory Rb działa z sieci elektrycznej a chciałbym aby następne urządzenie było podłączone do regulatora ładowania solarnego i baterii. Tak że całość praktycznie nie zużywa prądu a jest samowystarczalne i fajnie było by gdyby to tak działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego może https://allegro.pl/oferta/lenovo-m73-tiny-g3220-4-120-w10p-9076484104

https://allegro.pl/oferta/hp-600-g1-dm-mini-i3-4160t-4g-500g-win-10-pro-9082401206

 

Komputerki są zasilane zasilaczem laptopowym na bodajże 19V. Jak się ktoś postara, to jest w stanie dorobić jakieś zasilanie.

 

W domu mam akurat model Hp G3 600 z I5 6500 (bez T), 8 GB RAM, HDD 1 T, WiFi. W idle ciągnie 10W, w stresie 47W.

Edytowane przez benutzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ale już zakupiłem jednostkę na J1900 :) do tego zasilacz PikoPSU i zasilanie na razie z buforówki a potem będzie z paneli foto ;) tylko muszę dorwać kartę rozszerzeń na PCI o dodatkowe porty SATA :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...