Skocz do zawartości
Palec11

Prędkość Internetu 300 Jak ją uzyskać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy użytkownicy mam pewien problem z internetem światłowodowym w domu. Otóż osiąga on prędkość maksymalnie 100 mb. A dostawca deklaruje 300 MB i chciał bym tą prędkość uzyskać.

 

Moja płyta główna to H97M-G43 internet jest podłączony bezpośrednio z puszki do PC więc generalnie prędkość powinna być taka jaka powinna być gdzie szukać problemu ?? Jedyne co przychodzi mi na myśl to albo dostawca internetu oszukuje (ale zarzeka się że z ich strony jest wszystko ok) albo wąskim gardłem jest kabel fakt kilka lat ma nie ma żadnego oznaczenia na kablu poza napisem "Kabel do telekomunikacji JI UTP 181M". Może coś podpowiecie ? Bo nie bardzo wiem od czego zacząć. Jedyna czynność w systemie którą wykonałem to .Połączenia sieciowe-Sieć ethernet-właściwości-konfiguruj-zawansowane-speed & duplex - 1.0 gbps.

 

Może jeszcze ktoś poleci jakiś niedrogi router przez który po kablu uda się uzskać to 300mb i wf-i będzie miało przyzwoity zasięg i prędkość ?

 

W tej chwili router jaki mam to Netis WF2419I który ogranicza prędość wf do 50mb a po kablu jest nadal 100MB. (Router w tej chwili leży obok i PC jest podłączony bezpośrednio z kabla bez pośredników żeby wykluczyć wąskie gardło routera !!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz kartę sieciową ograniczoną do 100Mbit/s jak to płyta z niższej półki to tak będzie na 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie płyta główna już ma kilka lat tak samo jak PC gdzie to sprawdzić ?? Ewnetualnie co dokupić do komputera żeby ta prędkość byłą taka jaka być powinna ?

Edytowane przez xxxPalecxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat płyta w specyfikacji ma kartę 1Gb/s, problemem jest router w specyfikacji ma max 100 Mb/s

Edytowane przez diablo_vt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat płyta w specyfikacji ma kartę 1Gb/s, problemem jest router

 

Zaznaczam iż prędkość 100mb jest nawet jeśli PC jest podłączony Główna skrzyna------Kabel-------- PC. (Bez pośrednictwa routera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kabel ma 4 zamiast 8 żył :E

Albo lepiej - "w skrzynce" lecą na 100mbit switchach i sprzedaja neta "do 300" - geniusze :E

 

Panel Sterowania > Centrum Sieci i udostepniania > Zmien ust. karty sieciowel (po lewej) i otworz polaczenie sieciowe ktorym sie laczysz

 

W otwarty oknie masz "szybkość"

 

Ile wynosi ?

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router gdzieś jest. Po prostu nie masz do niego dostępu :)

Ale to już sprawa dostawcy i on raczej by nie sprzedawał internetu 300 Mbps a potem podpinał użytkowników do routera/switcha 100 Mbps.

Stawiam jednak, że to albo coś nie tak z kablem, albo z kartą sieciową.

Sprawdź, z jaką prędkością synchronizuje się połączenie między komputerem a switchem/routerem dostawcy:

Powershell:

Get-NetAdapter | where Status -eq "Up" | select InterfaceDescription, LinkSpeed

 

CMD:

wmic NIC where NetEnabled=true get Name, Speed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam iż prędkość 100mb jest nawet jeśli PC jest podłączony Główna skrzyna------Kabel-------- PC. (Bez pośrednictwa routera)

 

100 mb/s

 

Urządzenie jakie mi wstawili w garażu to Dasan H665

 

Moze kabel ma 4 zamiast 8 żył :E

Albo lepiej - "w skrzynce" lecą na 100mbit switchach i sprzedaja neta "do 300" - geniusze :E

 

Panel Sterowania > Centrum Sieci i udostepniania > Zmien ust. karty sieciowel (po lewej) i otworz polaczenie sieciowe ktorym sie laczysz

 

W otwarty oknie masz "szybkość"

 

Ile wynosi ?

 

 

 

PS C:\Users\PC DOM> Get-NetAdapter | where Status -eq "Up" | select InterfaceDescription, LinkSpeed

 

InterfaceDescription LinkSpeed

-------------------- ---------

Realtek PCIe GbE Family Controller 100 Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie jakie mi wstawili w garażu to Dasan H665

Dasan [..] and provides one 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet port.

Problem z kablem. Nie spina na gigabit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasan [..] and provides one 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet port.

Problem z kablem. Nie spina na gigabit.

 

 

Czyli muszę wymienić kabel tak ?? Powie mi ktoś co mam kupić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długi potrzebujesz kabel? Czy aktualny kabel jest z fabrycznie zalanymi wtyczkami czy ręcznie zaciskanymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długi potrzebujesz kabel? Czy aktualny kabel jest z fabrycznie zalanymi wtyczkami czy ręcznie zaciskanymi?

 

Kabel około 30 metrów wtyczki sam robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest szansa że coś źle zrobiłeś. Po pierwsze na obu końcach musi być zaciśnięte tak samo, według standardu, np T-568B:

2ce85995dd507f2baad87f3db34bfc6c.gif

Po drugie kabel musi być min kategorii 5e. Jeśli wszystko jest dobrze zaciśnięte, tzn wszystkie 8 żył, to dopiero będziesz miał gigabit.

 

Spróbuj zarobić wtyczki ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest szansa że coś źle zrobiłeś. Po pierwsze na obu końcach musi być zaciśnięte tak samo, według standardu, np T-568B:

2ce85995dd507f2baad87f3db34bfc6c.gif

Po drugie kabel musi być min kategorii 5e. Jeśli wszystko jest dobrze zaciśnięte, tzn wszystkie 8 żył, to dopiero będziesz miał gigabit.

 

Spróbuj zarobić wtyczki ponownie.

 

 

Końcówka jest zrobiona dokładnie tak jak pokazałeś na zdjęciu :) (za pierwszym razem zrobiłem z jednej strony dobre z 2 na odwrót i kabel wogolę nie działał :) ) Ale finalnie jedna i druga strona kabla jest wykonana w tym samym schemacie co pokazałeś na zdjęciu.

 

Eliminujemy problem za problemem czyli jak dobrze rozumiem nowy kabel ?? Bo moja karta sieciowa na płycie głównej powinna sobie poradzić z takim internetem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nowy kabel, dobry co najmniej kat 5e. Ta kategoria zapewnia gigabit na dystansie 100 metrów. Karta w kompie także obsługuje gigabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nowy kabel, dobry co najmniej kat 5e. Ta kategoria zapewnia gigabit na dystansie 100 metrów. Karta w kompie także obsługuje gigabit

 

 

To spróbuję z kablem jakieś jeszcze kryteria odnośnie kabla czy jaki kolwiek kat 5e ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego jest tyle na rynku, że nie wiem co kupisz :) U mnie 15 metrowy 4WORLD daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie problemem był kabel kupiłem 50m kabla 6kat i internet śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie z innej beczki. Jaki router byście polecili żeby przepuścił spokojnie te 300mb/s i więcej po kablu i żeby miał dobry zasięg WF-i i szybkość ? W rozsądnych pieniądzach najlepiej było by się zmieścić w 100 zł ale coś czuję że 200 to takie minimum ale kto wie ja się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany R6220 na znanym portalu akcyjnym. Z nowych Archer C6.

Tutaj info odnośnie zasięgu. Tylko pamiętaj, że po WiFi to również odbiorniki muszą pracować co najmniej w klasie AC1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...