Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktokolwiek miał do czynienia ze sklepem mpacco.pl? Towaru niewiele, ale ceny spoko. Adres firmy to jakieś pole z trawą między domkami jednorodzinnymi.... zastanawiam się czy to jakaś ściema czy po prostu młody sklep? Wszelkie info mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie atrakcyjne ceny, domena kupiona 3 miesiące temu, adres wskazujący na działkę, która jest pusta według Google Maps i Geoportalu.

Firma chwali się, że prowadzi działalność od 5 lat, a tymczasem w obecnej formie została zarejestrowana dopiero we wrześniu 2019, a pani, która jest jedyną zarejestrowaną właścicielką "spółki" zarejestrowała w lipcu jeszcze działalność o prawie identycznej nazwie, ale o całkowicie innym profilu (holding i zarządzanie).

Seems legit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby sklep a firmowa poczta na gmail-u

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamówiłem u nich 2070S od MSI w opcji za pobraniem, wychodząc z założenia, że cegły nie dostanę, bo mogę sprawdzić paczkę przy odbiorze. Jednak dzisiaj moje zamówienie zostało znienacka anulowane, bez słowa wyjaśnienia. To chyba tyle, jeśli chodzi o jakąkolwiek rzetelność w rzeczonym sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak podejrzewałem.... kolejny "janusz biznesu" (z szacunkiem dla wszystkich Januszy oczywiście).

Nienawidzę po prostu kupowania w PL - połowa sprzedawców to krętacze albo oszuści.... i na tym głównie opiera się ich biznes - żeby wydymać jak najwięcej osób.

Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M*A*S*A*K*R*A

Zamówiłem dość drogi przedmiot skuszony przez fakt że współpracowali z Morele - myślę sobie: no przecież z Morele nie każdy współpracuje to sobie oszczędzę 150 zł a przedmiot będzie 2 dni później hyhyhy! okazja!!! (że oni niby wysyłaja zamówienia w 3 dni). Następnego dnia sprawdzam sobie jeszcze raz dla pewności i już widzę że nie współpracują z Morele... myślę sobie nie jest dobrze. Dzwonię. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty. Następnego dnia ponownie. Trzeciego dnia tak samo. Ktoś oddzwania (wreszcie!). Tak tak, opóźnienia, wszystko wyślemy dziś, najpóźniej pojutrze - przedmiot już jest gotowy do wysłania (pyk - w tym dokładnie momencie wpada mail: zamówienie gotowe do wysyłki). Uff. Mija dzień, drugi. Nic sie nie dzieje. Pytam grzecznie czy wyślą. Bez odpowiedzi do teraz... Mam tylko nadzieję że kasę oddadzą...

 

Interpretację pozostawiam wam. Jeżeli miałbym w cywilizowany sposób ocenić relację ze sklepem to nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M*A*S*A*K*R*A

Zamówiłem dość drogi przedmiot skuszony przez fakt że współpracowali z Morele - myślę sobie: no przecież z Morele nie każdy współpracuje to sobie oszczędzę 150 zł a przedmiot będzie 2 dni później hyhyhy! okazja!!! (że oni niby wysyłaja zamówienia w 3 dni). Następnego dnia sprawdzam sobie jeszcze raz dla pewności i już widzę że nie współpracują z Morele... myślę sobie nie jest dobrze. Dzwonię. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty. Następnego dnia ponownie. Trzeciego dnia tak samo. Ktoś oddzwania (wreszcie!). Tak tak, opóźnienia, wszystko wyślemy dziś, najpóźniej pojutrze - przedmiot już jest gotowy do wysłania (pyk - w tym dokładnie momencie wpada mail: zamówienie gotowe do wysyłki). Uff. Mija dzień, drugi. Nic sie nie dzieje. Pytam grzecznie czy wyślą. Bez odpowiedzi do teraz... Mam tylko nadzieję że kasę oddadzą...

 

Interpretację pozostawiam wam. Jeżeli miałbym w cywilizowany sposób ocenić relację ze sklepem to nie polecam.

 

Witam serdecznie

 

Chciałem zapytać jak sie zakończyła sprawa? Zwrócił sprzedawca pieniądze? Skąd wiesz, że już nie współpracują z morele.net? Szukam tej informacji bez skutku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Również złożyłem zamówienie w mpacco.pl i jestem mocno zaniepokojony nielicznymi opiniami o firmie które są w przewadze negatywne, niestety sprawdziłem to dopiero po zakupie.

Skuszony nisko ceną, złożyłem zamówienie niemal bez zastanowienia i teraz jestem pewien obaw czy w ogóle dostane towar. Mam otrzymać towar 30 lub 31 marca 2020. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

 

Podejrzane są różne numery nip i regon który można znaleźć w internecie a które nie pokrywają się z tym podanym na stronie mpacco.

Również lokalizacja firmy jest wątpliwa, tak jak ktoś wspomniał wcześniej na forum, lokalizacja firmy rzekomo jest miedzy domkami jednorodzinnymi na pustej działce. Z tym że zdjęcia z google maps pochodzą z lipca 2013.

 

Podsumowując, póki co odradzam dokonywania tam zakupów, myślę, że istnieje wiele innych bardziej rzetelnych firm, aczkolwiek moja sprawa jeszcze nie jest przesądzona.

Zachęcam Was do dzielenia się opiniami o tej firmie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, że moje jak i Wasze zamówienia zostaną zrealizowane.

 

Czyli tak jak podejrzewałem.... kolejny "janusz biznesu" (z szacunkiem dla wszystkich Januszy oczywiście).

Nienawidzę po prostu kupowania w PL - połowa sprzedawców to krętacze albo oszuści.... i na tym głównie opiera się ich biznes - żeby wydymać jak najwięcej osób.

Brak słów.

 

Cześć, i jak złożyłeś zamówienie? Dostałeś towar?

 

W piątek zamówiłem u nich 2070S od MSI w opcji za pobraniem, wychodząc z założenia, że cegły nie dostanę, bo mogę sprawdzić paczkę przy odbiorze. Jednak dzisiaj moje zamówienie zostało znienacka anulowane, bez słowa wyjaśnienia. To chyba tyle, jeśli chodzi o jakąkolwiek rzetelność w rzeczonym sklepie :)

 

 

Cześć

Próbowałeś kontaktować sie jeszcze ze sprzedawca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do morele.net wiadomość którą umieszczam poniżej, zobaczę co odpiszą.

 

Drodzy Państwo

 

Dokonałem zakupu u Państwa sprzedawcy mpacco, ale nie przez stronę morele net tylko bezpośrednio u sprzedawcy.

Jestem mocno zaniepokojony rzetelnością tego sklepu.

Niestety sprawdziłem opinie o firmie po przelaniu pieniędzy.

 

Czy bylibyście Państwo uprzejmi podzielić się jakimiś informacjami na temat tego sklepu?

Czy mogę się dowiedzieć jak zakończyła się sprawa dwóch klientów, którzy twierdzą, że nie otrzymali towaru?

 

https://www.morele.net/dostawca/mpacco-1503/

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chytry dwa razi traci... Macie nauczkę, aby nie kupować z uj wie czego... Każdy posiada mózg, ale nie każdy go używa. Mi szczerze Was nie szkoda, za głupotę się płaci. Miłej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chytry dwa razi traci... Macie nauczkę, aby nie kupować z uj wie czego... Każdy posiada mózg, ale nie każdy go używa. Mi szczerze Was nie szkoda, za głupotę się płaci. Miłej niedzieli.

 

Paskudny komentarz i postawa. Trzymam kciuki za Twój rozwój, tak abyś kiedyś zrozumiał że jest prawdopodobnie wiele innych lepszych możliwych odpowiedzi do udzielenia osobom w mojej sytuacji.

Edytowane przez Lisowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz ze sklepu krzak, to Cię mam jeszcze pogłaskać i pogratulować że 150 zł Przycebuliłeś? Stanąłeś w kupę i mam Ci buty wyczyścić, ponieważ tego oczekujesz. Niech Primo coś się wypowie na tematy prawne, może coś Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do morele.net wiadomość którą umieszczam poniżej, zobaczę co odpiszą.

 

A dlaczego pisałeś do moreli?

Oni mają coś z nimi wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zobacz sobie wpis wyżej i wpisz sobie morele net mpacco to zobaczysz 3 komentarze jeden pozytywny dwa negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskudny komentarz i postawa. Trzymam kciuki za Twój rozwój, tak abyś kiedyś zrozumiał że jest prawdopodobnie wiele innych lepszych możliwych odpowiedzi do udzielenia osobą w mojej sytuacji.

"Osobą w mojej sytuacji" .To ja ci powiem jeszcze że pisze się "osobom". Widać że za mądry nie jesteś. I obyś wyniósł mądrość z tego. Dajecie gamonie oszustowi za darmo pieniądze bo jesteście gamoniami. I też nie jest mi żal was, a jestem zły, że tacy oszuści istnieją i dobrze prosperują przez takich gamoni. Zapomnijcie o pieniądzach bo to jest firma krzak. Wystarczy sprawdzić przed zakupami NIP firmy na stronie krajowego rejestru zanim się zacznie zakupy.

 

I jeszcze pisanie do Morele żeby coś z tym zrobili bo jakiś oszust sobie napisał że współpracuje z morele. Trzeba było napisać zanik kupiłeś czy ich reprezentują. Zwykły chwyt na naiwnych. Napisać że współpracują z największym sklepem online w Polsce. Ten sklep się wyłonił teraz w momencie kwarantanny gdzie są zakupy tylko przez internet. Jeszcze niech wam wyśle link SMSem o dopłatę do dezynfekcji paczki a wy w niego będziecie wchodzić i wam konta wyczyści.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poprawiłem. Jest NIP regon krs i adres. Jest imię i nazwisko właścicielki i jest notariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poprawiłem. Jest NIP regon krs i adres. Jest imię i nazwisko właścicielki i jest notariusz.

Jest. A sprawdzałeś go w krajowym rejestrze? Co za problem sobie wpisać NIP, Regon, Adres i Imię i Nazwisko nieistniejącej już firmy albo istniejącej ale zajmującej się zupełnie czymś innym.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na stronie KRSu już nie figuruje taka firma. Jest inna, niemal identyczna tylko z innym nr NIP. Ta sama właścicielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na stronie KRSu już nie figuruje taka firma. Jest inna, niemal identyczna tylko z innym nr NIP. Ta sama właścicielka.

I strona KRSu jest najważniejsza. Po prostu podszyli się pod istniejącą firmę i jej właściciela. Pewnie nie było wyboru "pobranie" lub "płatnośc z góry" tylko płatność z góry. Ciekawa na jakie Imię i Nazwisko jest numer konta na które się płaci pieniądze? Powinno być na właściciela firmy.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czyje nazwisko jest numer konta to sam nie sprawdzi, w danych do przelewu można wpisać cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była dostępna płatność za pobraniem. A przelew obsługiwała firma zewnętrzna blue media. Figuruje firma na stronie głównego urzędu statystycznego i na stronie ministerstwa sprawiedliwości ale już na CEIDG nie. Za to tam jest ta druga firma na Martę Stachowiak. Wyszukiwałem przez biznes.gov.pl. Są raporty do pobrania.

Edytowane przez Lisowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czyje nazwisko jest numer konta to sam nie sprawdzi, w danych do przelewu można wpisać cokolwiek.

Wiem, że nie sprawdzi. To już policja musiała by sprawdzić.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie sprawdzi. To już policja musiała by sprawdzić. Ale jak w KRS istnieje już firma o takiej nazwie zajmująca się czym innym to jest wszystko jasne bo nie ma możliwości żeby istniały dwie firmy o tej samej nazwie.

Maja wpisana te same zakresy działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...